Utrata słuchu

Zaczęty przez marek, 12 Wrzesień 2010, 22:49:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marek

Około 5 lat wstecz mama napisała że nie słyszy,więc załatwiłem erkę i przewóz na badanie słuchu wraz z konsultacją lekarską.Lekarka po badaniu stwierdziła że nastąpiło uszkodzenie słuchu trwałe.Załatwiłem aparat słuchowy z którego mama korzysta do dziś.Lekarze nie potrafili powiedzieć czy ta utrata słuchu ma związek z SLA.Nieraz się nad tym zastanawiałem.W najbliższym czasie muszę polatać za nowym aparatem słuchowym,(tym razem wodoszczelnym),i mi się przypomniało.
pozdrawiam

isia

Mój mąż ma wadę słuchu ale na ile to można wiązać z SLA nie mam pojęcia od dziecka miał problemy z uszami.

marek

A u mamy nagle,z dnia na dzień,po prostu przestała słyszeć.Dużo ogląda telewizję,i te seriale ;)wszystkie.Wracam po pracy,już na klatce słychać że telewizor ryczy,a opiekunka w szoku lata ze stoperami w uszach ;D.Mama nigdy nie miała wady ani kłopotów ze słuchem.Przestała słyszeć i już.Dziwne co?
pozdrawiam

RILU

Marku
Poproś laryngologa aby przyszedł do Was.
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

marek

Rilu to było 5 lat temu,i było badanie słuchu z konsultacją laryngologa,od tego czasu mama wspomaga się aparatem słuchowym i jest oki.Tylko skąd te uszkodzenie słuchu?
pozdrawiam

Pawel

Niestety SLA jest chorobą o szerszym spectrum niszczycielskiego działania niż do tej pory sądzono. Teoretycznie SLA uszkadza tzw. neurony ruchowe, jednak czasem zdarza się że nie tylko, degenerując inne obszary ośrodkowego układu nerwowego mogąc powodować np. problemy ze słuchem. Polecam przeczytanie artykułu:


http://www.mnd.pl/spis_tresci.htm?subaction=showfull&id=1205609806&archive=&start_from=&ucat=&
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

marek

Złożyłem w NFZ w Głogowie (pokoik w starostwie) wniosek refundację nowego aparatu słuchowego dla mamy.Tym razem załatwiam wodoszczelny,stary aparat ledwo zipie..Jak będę miał decyzję NFZ(refundacja 560zł.+50zł.)wtedy złoże wniosek w PCPR o refundację(do 1560zł.)dopłacę do kwoty 2200-taki jest koszt aparatu słuchowego wodoszczelnego i gitara!W NFZ-cie szok na decyzję czeka się 7 miesięcy!Stary aparat chyba tego czasu nie przetrzyma,co wtedy?Mama nie mówi,nie pisze i jeszcze nie będzie słyszeć!Jak się komunikować wtedy???Oczywiście napiszę do NFZ o/Wrocław pismo z opisem sytuacji życiowej mamy,ale wątpię czy pomoże.Co robić???
pozdrawiam

Pawel

Mozemy jako stowarzyszenie wesprzec takie pismo do NFZ.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

marek

Oki Paweł,byłbym wdzięczny,jeszcze nie gotowe,czekam na zaświadczenia o stanie zdrowia mamy od lekarza prowadzącego wentylację domową(pojutrze),oraz lekarza rodzinnego(to jutro).Wszystko mogę złożyć w NFZ w Głogowie,-tak te Panie powiedziały,One pchną dalej.To nie wiem jak mi podeślesz pismo Stowarzyszenia?Na adres e-mail,czy domowy który znasz?Czy jak myślisz?
pozdrawiam

marek

Dostałem pismo od Stowarzyszenia skierowane do NFZ-tu wyjaśniające powód prośby o przyspieszenie procedur przyznania refundacji aparatu słuchowego dla mamy.We wtorek wszystkie dokumenty złoże w NFZ w Głogowie(mam wolne).
Dziękuję Ci Paweł.
pozdrawiam

marek

Dostałem odp.z NFZ;cyt;; W związku z P.pismem w sprawie przyspieszenia refundacji na aparat słuchowy Dolnośląski Odział Wojewódzki NFZ Delegatura w Legnicy informuje;(zarządzenia,paragrafy.......................................)W związku z powyższym informujemy,iż zlecenie na zaopatrzenie w aparat słuchowy dla P.Janiny Michalak zostało wpisane na listę oczekujących 18 października 2010,pod nr.8056 i oznaczone nr.ewidencyjnym 2-01-10-0095871-1.Czas oczekiwania na potwierdzenie zlecenia wynosi obecnie ok.7 miesięcy.   podpisał się;Miłosz Tychanowicz
Takie jest właśnie NFZ  wrrr
pozdrawiam

Pawel

Mozemy pomoc jako stow. zainteresowac sprawa media
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

marek

#12
Paweł,wątpię czy media będą zainteresowane sprawą.Wątpię czy chorzy ich interesują.(próbowałem zainteresować media sprawą bonifikaty przyznanej mamie innej niż otrzymali wszyscy inni lokatorzy i lipa,tylko się na wysyłałem dokumentów,i cisza)
pozdrawiam

marek

#13
9 miesięcy taki okres oczekiwania i może NFZ wyda decyzję po tym czasie :o-cała Polska ;D
Byłem w "aparatach słuchowych" po baterie,znajoma która tam pracuje przekazała mi tą wiadomość.Z sierpnia 2010 wnioski jeszcze nie rozpatrzone!Ludzie czekają!SKANDAL

mab5

I mi sie wydaje, ze mój tato wraz z postępem choroby słyszy dużo slabiej.... widze, to po głosności telewizora na jaką ustawia......
i jakos tak bez szukania czy jest medycznie potwierdzone czy nie, ale na logikę biorąc, skoro lewą stronę ma prakrtycznie nieczynną, gardło nie przełyka, to jakoś tak naturalne dla mnie jest, ze i to lewe ucho przestało słyszeć.....

marek

Może warto zrobić badanie słuchu?Lepiej wcześniej przy 9 miesięcznym okresie oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o aparat słuchowy przez NFZ.
pozdrawiam

marek

Nie wiem o co to chodzi w tym wszystkim,ale mama od 2 tygodni nie używa aparatu słuchowego,bo twierdzi że słyszy! ???.5 lat temu laryngolog na badaniu stwierdził uszkodzenie słuchu,5 lat korzystała z aparatu słuchowego,a teraz słyszy :).A najlepsze że jesteśmy w trakcie załatwiania nowego aparatu słuchowego ;D
No i gra! ;D Widocznie zdrowieje

markub

To suuuupeer,pozdrawiam ;D ;D ;D

marek

Niestety mama znów nie słyszy(nie wiem o co chodzi z tym wszystkim?? :o)w październiku 2010 złożyłem w NFZ wniosek i tak czekam na odpowiedź,czekam,czekam... i cisza :-\.Nasza Polska to piękny kraj ;)

marek

#19
zarządzeniemnr.58/2009/DSOZ z dn.29.10.2009 Prezes NFZ wprowadził do stosowania z dniem 1 stycznia 2010 "Warunki zawierania i realizacji umów zaopatrzenie w wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi oraz środkami pomocniczymi"na podstawie &12 pkt.10 "w przypadku braku środków finansowych na pełne pokrycie potrzeb w zakresie zaopatrzenia świadczeniobiorców w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze,Odział Funduszu tworzy w kolejności zgłoszenia listy świadczeniobiorców oczekujących na realizacje zlecenia"
Czas oczekiwania na potwierdzenie zlecenia wynosi obecnie 12 miesiecy
;D Nowe pismo dostaliśmy od NFZ-u,ha,ha

Chyba złożę wniosek o aparat słuchowy dla siebie ;) teraz- na starość jak znalazł  ;D ;D