Witam... opiekun

Zaczęty przez Andrulia, 18 Listopad 2010, 16:08:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Andrulia

Witam, mam na imię Basia, jestem z okolic Wrocławia... ok pół roku temu zdiagnozowano u mojego Taty SLA, dłuższy czas leczono go w kierunku choroby Parkinsona (u nas w ośrodku), jednak trafił w końcu do lekarza do W-wia i okazało się po badaniach, że to SLA ...
Od dłuższego czasu wchodzę na forum, szukam informacji i nadziei ...
Tato ma 71 lat, jednak jak na swój wiek jest ... był ... aktywną osobą, ale to powoli się zmienia ... i jest coraz gorzej. Ma problemy z mową, coraz trudniej się z nim porozumieć, problemy z jedzeniem, ubieraniem, innymi codziennymi rzeczami, jednak samodzielnie się porusza, jeszcze nie tak dawno powolutku kopał nasz przydomowy ogródek :) chociaż ma kto kopać on chce czuć się nadal potrzebny i nie chcemy mu tego zabierać ...
Tato jest świadomy, że jest chory, bierze tabletki, zastrzyki, ale nie chce wiedzieć na co jest chory ...
chcieliśmy z nim porozmawiać, lekarze także, ale nie chce; mówi, że puki nie wie to dłużej będzie żyć :)
Mam nadzieję, że w trudnych chwilach jakie nas czekają znajdę na forum wsparcie i życzliwe słowa ...
Serdecznie pozdrawiam,
Basia

marek

Witaj Basiu na Forum,SLA to bestialska choroba,a opieka nad chorym jest ciężka,nieraz wsparcie się przydaje a zwłaszcza rady,porady.Każdy coś wie,coś przeszedł,coś załatwiał.W sumie jestem tu od niedawna,i żałuję że nie byłem od początku mojego związku z SLA,byłoby nam o wiele łatwiej przejść przez pewne etapy i kłopoty.
pozdrawiam