XXI Sympozjum poświęcone SLA/MND 11-12 grudnia 2010 Orlando (USA)

Zaczęty przez mnd.pl, 07 Styczeń 2011, 20:15:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mnd.pl

Sympozjum w Orlando było niezmiernie obszerne i podejmowało wiele tematów, zarówno tych typowo medycznych i klinicznych, jak i aspektów psychologicznych oraz społecznych. Nie sposób przybliżyć na łamach tego artykułu wszystkich przedstawianych prac. Dlatego wybrałam kilka, moim zdaniem najbardziej godnych uwagi.

Ewa Zwonik



 


Pełna treść artykułu znajduje się pod adresem http://www.mnd.pl/?subaction=showfull&id=1294427730&archive=&start_from=&ucat=&

teresa

Droga Ewo, dziękuję za opublikowanie nam najistotniejszych zagadnień poruszonych na sympozjum :)

CytatNaukowcy wymieniali wiele innych fenotypów - rodzajów choroby, jednakże zdecydowałam się wybrać te najbardziej znane.
Ewa bardzo mnie interesuje czy naukowcy omawiali też Stwardnienie Boczne Pierwotne -  jeśli tak bardzo Cię proszę o wszelkie informacje na ten temat bo ogólnodostępna wiedza o PLS jest bardzo znikoma ;)
pozdrawiam
Teresa

ewa.zwonik

Droga Teresko,

bardzo przepraszam, że dopiero teraz odpisuje na Twojego posta.
Jednakże nie mam dobrych wieści - w tym streszczeniu z Sympozjum o rodzajach SLA i epidemiologii nie wspomnieli nic o SLA pierwotnym. Poszukałam troszkę na ten temat w necie - bo ja również wcześniej nie czytałam o tym rodzaju choroby... i znalazłam np. taką stronkę:
http://emedicine.medscape.com/article/1171782-overview
Niestety anglojęzyczną... Jeśli jednak chciałabyś - mogłabym streścić dla Ciebie (lub też umieścić na stronce - jeśli Prezes się zgodzi - taki artykuł...).

Pozdrawiam,

Ewa

teresa

Dziękuję Ewa :)
Oczywiście ja jestem za tym, aby przetłumaczony tekst na temat PLS - Stwardnienia Pierwotnego Bocznego znalazł się na naszej stronie. O ile pamiętam oprócz mnie jest na forum dwie osoby z tym rodzajem choroby neuronu ruchowego i pewnie chętnie też poczytają bo akurat na ten temat wiedza jest znikoma. Zresztą dla kolejnych chorych też się przyda ;)
Ewuś byłoby dobrze gdyby tłumaczenie znalazło się w nowym wątku zatytułowanym np.: "artykuł na temat Stwardnienia Pierwotnego Bocznego - (PLS)" - to tylko moja propozycja. Myślę, że Prezes nie będzie miał nic przeciwko temu - prawda Pawełku?
czekamy na Twoją opinię ;)

Pawel

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

ewa.zwonik

:) Nie ma to jak otwarty na propozycje i skory do współpracy Prezes :)
...takich prezesów to ze świecą szukać :)...
Poszukam zatem więcej o PLS i napiszę taki wstępny :),  poglądowy artykuł...

Pozdrawiam!
Ewa.