Podnośnik/pionizator i materiał, na którym umieszcza się chorego

Zaczęty przez anna01, 11 Luty 2011, 13:31:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anna01

Kochani!
Mam prośbę!
Czy moglibyście dać mi znać, jeśli ktoś używa podnośnika do unoszenia chorego - w jaki sposób chory jest układany - czyli jakiego typu "siedziska" używacie. Nie wiem, czy się jasno określiłam. Otóż chodzi mi o siedzisko/leżak, które jest podnoszone razem z chorym przez podnośnik. Tata kupił używany podnośnik - ale jest problem, bo to "siedzisko" jest nieodpowiednie - ten materiał: głowa nie jest podparta i się wisi jak zwierzaczek  ;D Tata na razie na sobie eksperymentował  ;D Moim zdaniem to wszystko powinno być razem trzymane w materiale. Jak sobie radzicie? Zdjęcia mile widziane!

Proszę o poradę!

Pozdrawiam,
Ola

Pawel

Uzywam podnosnika do wanny. Mamy taki materialowy "pokrowiec" na mnie ;). Utrzymuje sam glowe ale moze Twojej mamie druga osoba przytrzyma glowe?
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

marek

U nas jest siedzisko z podparciem pod głowę :)tylko paski zaczepiamy tak aby mama bardziej leżała :-\

anna01

Bardzo dziękuję za podpowiedzi! Tata jeszcze kombinuje, jak coś wymyślimy - zdam relacje!
Pozdrawiam,
Ola

Adalek

Witaj anna01
nasz pacjent ma podwieszany "specjalny temblak" ktory bedac z siatki ma miejsce na sztuczne listwy pozwalajace utrzymac glowe w lini kregoslupa, ale poniewaz glowa i tak jest bardziej wysunieta do przodu to podkladamy podusie :-)
Niestety nasz Pacjent ocenia to jako bardzo niewygodne mimo ze chodzi tylko o przeniesienie z/na luzka/fotel . za bardzo jego ciezar ciala wymusza naciskanie na klatke piersiowa:-(
Pozdrawiam Adam