Odczytanie parametrów respiratora

Zaczęty przez Agata, 11 Luty 2011, 22:52:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RILU

#20
Mogę dodać ,że palce ręki muszą być ciepłe zakładając na jeden z palców miernik saturacji
Jeśli dłoń będzie zimna wyjdą złe ,błędne wyniki.
Odnośnie zatkania rurki tracheo to najczęstszą przyczyną jest złe odsysanie i brak inhalacji
chorego.Istnieją chorzy u których wydzielina z płuc jest gęsta i inhalujemy NaCl
Proszę nie zrzucać wszystkiego  złego na chorego-bo tylko dobra pielęgnacja ma sens :-*
Chorzy nie mogą się poskarżyć będąc sam na sam z  :-*
Buźka dla Siostrzyczek :-* :P
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

marek

#21
Cytat: kordelia w 15 Kwiecień 2011, 11:58:38
Parametry respiratora ocenia lekarz lub pielęgniarka anestezjologiczna. ( nie kombinujemy sami, z nastawami wentylacji bo może się to zakończyć wentylowaniem pacjenta AMBU aż do przyjazdu karetki)

Nie spotkałem jeszcze obsady karetki,która umiałaby zmienić ustawienia respiratora,raczej czekają na moje propozycje,sugestie,a jak nie daję rady dzwonię do lekarza od wentylacji domowej i mnie naprowadza(telefonicznie,krok po kroku)Także nie raz nie ma sensu wołać erkę,bo po co?Lepiej jak podleci lekarz od wentylacji domowej(nigdy mi nie odmówił pomocy!o każdej poże dnia i nocy).Ratownicy i pielęgniarki z Pogotowia Ratunkowego nie są przeszkoleni w tym temacie,nawet lekarze nie dotykają respiratora,chyba że dyżur ma lekarz z Intensywnej.
Ale nie winię Ich za to,nigdy Pogotowie Ratunkowe Głogów nie odmówiło pomocy,przyjeżdżali setki razy a to do cewnikowania,a to brak prądu,a to przewóz na badania,to mili ludzie.