CK2017357 - jakiś nowy lek?

Zaczęty przez Alienista606, 03 Kwiecień 2011, 11:33:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alienista606

dla zainteresowanych moze juz o tym wiecei  ale polecm przeczytac

http://mndresearch.wordpress.com/2010/12/12/clinical-trials-design-and-results/

czyt o nadzieja na nowy lek??

mam nadzieje

trzymajmy kciuki....

Max

RILU

#1
Übersetzung von Englisch nach Polnisch
CK-2017357 (CK-357)

Ten nowy lek jest opracowany przez Cytokinetics Inc Doświadczano na modelach zwierzęcych i ludziach zdrowych, aby opóźnić zmęczenie mięśni, jak również zwiększenie siły mięśni  Badania I fazy z udziałem zdrowych ochotników wykazały, że lek jest bezpieczny i wstępne wyniki badania fazy IIa w 67 osób z MON zostały ogłoszone na 21. Międzynarodowym Sympozjum SLA / MND pod koniec 2010 roku. Wyniki te wskazują, że lekiem CK-357 można zwiększyć siłę mięśni i wytrzymałość.Dowiemy się więcej   po III fazie badań o  prawdziwej skuteczności tego leku. ;D :D :) ???

Przeczytaj więcej o CK-357 na naszym blogu sympozjum.
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Alienista606

RILU....
wiem i czytalem o tym ale nic nie zmienia mojego zdania ze widze jakies swiatelko czyz nie??

Max

RILU

Tak,tak ale nie wszyscy czytali a tak ma się ten opis leku experymentalnego
jak na tacy i kto wie .Czekajmy na ogłoszenie wyników :D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Alienista606

RILU..
to tez trzeba wspmniec o calej reszcie z tejstony nowiesz....

http://www.mndassociation.org/research/research_explained/treatment_trials/index.html

bo jak dla mnie wyglda to tak ze w tym 2011 roku naorawde moze byc przelom....

........wiara ludzie wiara.... ;)
Max

Gabriel

Ty też masz w sobie Hulka, przekonują australijscy naukowcy, dowodząc, że wystarczy zablokować działanie jednej proteiny, by mięśnie wzmocniły się... bez ćwiczeń!
To marzenie chyba każdego faceta - wyglądać jak Mark Wahlberg, ale bez wyrzeczeń w kwestii diety czy morderczych treningów na siłowni. Jednak do tej pory ci, którzy przekonywali, że to możliwe, byli albo pisarzami science fiction, albo oszustami. Teraz jednak do gry wchodzą naukowcy, którzy - o dziwo - przyznają, że mięśnie faktycznie mogą się rozrastać same z siebie. A wszystko dzięki odkryciu tzw. "białka Hulka", którego działanie polega na tym, że niejako zdejmuje "blokadę", jaką natura na nas nałożyła. W praktyce więc, przypomina to odrobinę podkręcanie mocy kom-putera lub zwiększanie liczby koni mechanicznych w aucie, za pomocą specjalnego chipa...
Sprawcą całego zamieszania jest proteina Grb10, która powoduje ograniczenia rozwoju mięśni, a której to działanie zbadali naukowcy z Garvan Institute of Medical Research w Sydney. Jeśli uda się zablokować jej pracę, mięśnie rozwijać się będą szybciej i intensywniej. Teorię potwierdzono na myszach - jedną grupę gryzoni pozostawiono w spokoju, tak jak ich natura stworzyła, natomiast u drugiej wyłączono Grb10. I faktycznie, u tych drugich zarówno siła, jak i muskulatura były wyraźnie większe. Co ciekawe, dezaktywacja proteiny przynosiła najlepsze efekty u myszy w okresie prenatalnym, kiedy to mięśnie dopiero się formowały ...
Więcej niż "sześciopak"
To z kolei niesie wyraźne implikacje zdrowotne. Badacze są zdania, że ich odkrycie pomoże ludzkości nie tylko w rzeźbieniu sześciopaków na brzuchach, ale również w leczeniu poważnych schorzeń, które atakują właśnie mięśnie, jak chociażby: dystrofii mięśniowej, cukrzycy typu II, a także stanów zapalnych w obrębie tkanki mięśniowej. "Wyniki sugerują, że w przyszłości będzie można wpływać na rozwój mięśni i przyśpieszyć proces ich gojenia, jako że proces regeneracji i naprawy mięśni jest zbliżony do procesu ich formowania", sugeruje "Daily Mail".
Nim jednak uzyskamy pewność, że imponująca muskulatura to kwestia jedynie przełączenia biologicznego kontaktu, musi minąć jeszcze trochę czasu, zaś działanie Grb10 winno zostać dokładnie przetestowane na ludziach.
Również Gerard Weissmann, redaktor naczelny magazynu naukowego "The FASEB Journal", w którym ukazał się raport australijskich uczonych, doradza żeby podekscytowani powyższym odkryciem panowie nie rezygnowali z siłowni. "[W chwili obecnej], jeśli chcesz wielkich mięśni, wciąż jeszcze obowiązuje klasyczna recepta: dźwigaj ciężary, dobrze się odżywiaj i wysypiaj, a także badaj poziom hormonów. Aczkolwiek to badanie dowodzi, że gdy zrozumiemy procesy stojące za rozwojem włókien mięśniowych, będziemy w stanie podnieść brzemię - dosłownie - z mięśni pacjentów chorych na różne uporczywe dolegliwości..."
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce