Methylcobalamine

Zaczęty przez RILU, 18 Kwiecień 2011, 22:22:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RILU

http://translate.google.de/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.super-smart.eu%2Farticle.pl%3Fid%3D0459%26lang%3Dde%26fromid%3DGG132%26gclid%3DCKqQ0KfwpqgCFRWazAodKDqsHw&sl=de&tl=pl&hl=&ie=UTF-8
Przetłumaczona strona przez google.
Jutro zamawiam i zobaczymy jak działa ta przerobiona extra witamina B12
Bardzo serdecznie pozdrawiam
RILU ::)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

RILU

#1
 METHYLCOBALAMINE
Od 3 dni podaję ten lek ,jedną kapsułkę dziennie czyli 1 mg .
Nie ma problemu z podawaniem przez PEG-a,lek o barwie różowawej rozpuszcza się
dobrze w wodzie.
Natomiast należy odstawić mleko i jego pochodne produkty .Pokarm Nutrison podajemy
bez zmian ,dotyczy to również pokarmów pasteryzowanych firm Hipp,Alette i Dream.
Methylocobalamine jest  witaminą B12 . Pisali coś o atomie kobaltu .
W Japoni jest uznanym i wypróbowanym, zatwierdzonym uzupełnieniem w leczeniu anemii Natomiast
w Europie uznano ten lek jako uzupełnienie pokarmowe.
Japończycy i nie wiem ale prawdopodobnie Amerykanie biorą jego przy chorobach
SLA,SM,Parkinsona itp.
Jeśli piszą ,że to działa i poprawia funkcjonalność mięśni i pracę mózgu to chyba warto
Ma spowalniać degenerację komórek  nerwowych.
Dlatego przeprowadzam próbę .
Serdecznie pozdrawiam
RILU :)
Japończycy podają wyższe dawki i szukam informacji o dozowaniu .Przeprowadziłem
konsultację z lekarzem.

Kopia z poradnika.artrzcin............Zastrzyki Methyl B12
Zastrzyki metyl B12, podawany domięśniowo, 25mg dziennie; zwiększa energie; badania w Japonii 1998-2010 wykazują, że pomaga w zmniejszaniu objawów choroby SLA; u niektórych zwiększa nawet muskulaturę, szczególnie w miejscu podania (mięśnie nóg; rąk, bicepsy); u niektórych zwiększył siłę w karku i poprawę mowy i oddychania; nie może raczej zaszkodzić; kilka prób klinicznych jest obecnie prowadzonych w SLA; bardzo wysokie dawki 25mg okazały się dawać dobre rezultaty;




CYTUJE (tłumacz.google)
W Japonii methylcobalamin zatwierdzony suplement diety w leczeniu niedokrwistości.
350 badań methylcobalamin, które pokazują swoje zainteresowanie w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych zostały opublikowane. To może być tak, dzięki mechanizm jego działania w celu spowolnienia rozwoju takich chorób jak stwardnienie zanikowe boczne, na których nie ma leczenia. To naturalne leczenie nie jest bardzo drogie i powinno być częścią, przynajmniej jako uzupełnienie,  większości chorób neurologicznych.
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

mila

przeczytalam toostatnio w internecie       Kwas foliowy i witamina B 12 - baaaardzo ważne składniki, jako że potrafią one regenerować uszkodzone nerwy. Wysoka zawartość tych witamin to czasem różnica między trwałym kalectwem a całkowitym wyzdrowieniem - organizm najzwyczaniej w świecie zregeneruje uszkodzone nerwy gdy jeszcze może to zrobić. Kwasu foliowego co najmniej 0,4 mg, nie więcej jak 1 mg, witaminę B12 najlepiej przyjąć w zastrzyku i potem sukcesywnie uzupełniać. Jeśli wcześniej mieliśmy niedokrwistość makrocytową (wartość MCV powyżej 94 albo zbliżona do tej granicy) dostarczamy też duuużo żelaza, 6 tabletek Ascoferu / dzień, aby organizm mógł zregenerować krew. Terapię oczywiście trzeba omówić z lekarzem, nie jest ona obojętna dla zdrowia.


Alienista606

RILU.....
przeczytaj sobie te stronke wynika na to ze B-12 M bylo juz odkryte w 1984r.....

http://www.springerlink.com/content/pj748631v4406450/

widzilem jeszcze jedna stronke odnosnie stosowania jej przez pacjetow i teraz jakos niemoge jej odnalessc ale musze przyznac ze wszyscy sie wypowiadali bardzo pozytywnie o jej dzialaniu zwlaszcza wpolaczeniu z kwasem foliowym.

RILU

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Alienista606

ok to tera pytanie do innych czlonkow... kto bierze B12 i foliowy???
ja wlasnie kilka dni temu zamowilemi czekam na przesylke.... podzielcie sie jak sie czyjecie przy b12
ALien606

RILU

#6
To już 9-ty dzień jak podaję methylocobalamine i wygląda to nie najlepiej ponieważ
wzrosła produkcja śliny .Trzeba częściej odsysać.
Podejrzewam ,że Wit B12 neutralizuje Amytriptilinę która redukuje ślinę.No i co dalej........?
::)
Próba zakończona
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Alienista606

RILU..
a jaka b12 podajesz? chodzimi w jakim stanie tzn moja dzis przyszla i sa to tabletki rozpuszczane w buzi..... wiem ze sa rozne ine wersje miedzyinnymi plyny i ijekcje...
ALien606

RILU

Podawałem kapsułki  przez PEG-a - tylko zawartość  kapsułki ,opakowanie wyrzucałem.
Takie zamówiłem i podawałem jak widać na linku
http://www.super-smart.eu/article.pl?id=0459&lang=de&fromid=GG132&gclid=CNm6sK_TrqgCFUjxzAodcmL5Hg

Podawanie przerwałem ze względu na częsty ślinotok . ::)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Alienista606

hem ja na UK stronach wyczytalem ze zaleca sie forme rozpuszczalna(szybsza absorpcja i krutsza droga podanie krwioobieg istota szara ) moze ....zobaczymy jak ja bede reaqgowal
jak niezaobserwuje tego zjawiska.....dam znac.

Alienista606

hey RILU....
dzis mija juz prawie tydzien od stosowania B12 rozpuszczalnej w ustach (1mg)
to co biore to;
http://www.yourhealthbasket.co.uk/index.php?l=product_detail&p=113
nie zaobsewrewowalem  wzmozonego slinienia ale moze to spowodowane byc tym ze mimow szystko duzo pije bo w pracy doskwiera mi wysoka temperatura.
jedynie co zaobserwowalem to lekka migrena w formie lekkiej nadwrazliwosci na bodzce sloneczne( jakos nigdy nie bylem zbyt wielkim fanem mocnego slonka) ale to widac jest bardziej reakcja na nadmiar witaminy E (bralem przez kilaka dni 2 tabletki E1000 dziennie) ale jak zaczolem sie czuc jak po wizycie na krytym basenie ( zawsze po godzinie plywania mialem uczucie strasznej lekkosci w glowie z dodatkiem lekkiej migreny spowodwane wdychaniem chloru z wody) to zminimalizowalem do 1 dziennie lecz pierw odstawilem caalkowicie na kilka dni.
ciagle biore kwas foliowy 800mg 1 dziennie i do tego cos co sie nazywa Osteocare
http://www.chemistdirect.co.uk/osteocare-tablets_1_5360.html
a to dla tego iz zaobserwowalem iz zmniejszaja ilosc skurczy jakie mam w nogach i biore do 4 dziennie w zaleznosci od ilosci skurczy ale min 2 dziennie.
Tyle moich spostrzezen.
pozdro
Max

Alienista606

RILU!!!!!
to wzmozone wydzielanie sliny moglo byc spowodowane poodaniem b12 przez PEG.
moze pomysl nad injekcjami lub  sprey liposomatyczny
jak ten...
http://www.yourhealthbasket.co.uk/index.php?l=product_detail&p=17

Max

RILU

Człowiek potrzebuje od 3 do 10 mikrogramów dziennie .
METHYLOCOBALAMINA którą kupiłem posiada 100 krotnie większą dawkę Wit B12
Lekarz odstawił podawanie witaminy ale jak już podawać, ;) to jedną kapsułkę miesięcznie.
Odnośnie neutralizacji Amytriptiliny przez B12 nie przeprowadzono żadnych badań
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Alienista606

to ciekawe czemu na opak podaja ze 1 tab co 2-3 dni?

RILU

Jak już pisałem B12 neutralizowała lek redukujący wydzielanie śliny -amytriptilinę
W jednej kapsułce znajduje się 100 krotna dawka w porównaniu z zapotrzebowaniem
dziennym 3 mikrogramowym.
Lekarz powiedział ,że jest to piorunująca dawka i należy zbadać przed podawaniem
ilość we krwii.
Tylko że Japończycy podawali te wysokie dawki chorym na ALS .
Studiów w Europie na ten temat nie przeprowadzono. Brak wiedzy medycznej w Europie
irytuje mnie i stoję w miejscu z opuszczoną szczęką ze zdziwienia
Podawałem tylko 9 dni. ???
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Alienista606

RILU
gdzies na jakiej stronie czytalem o prowadzonych badaniach nad wplywem methyluB12 jak potocznie jest zwane.
dla tego ja go balej biore z mala przerwa tzn 7dni on 7 dni off a dla czego..... efekt euforji pijaka... mialem uczucie jak po niezlym kacu ale molo sie na to polaczyc jeszcze witE100 i kwas foliowy800
teraz po przewie tygodniowej znow zaczynam.
+ staram sie dostac na III stage badan nad Dexpramipexole
Max

ElaG

Witam . Wczytuję sie w temat tego suplementu , mam pytanie gdzie go kupiliście. Chciałabym spróbować podawać go mojemu męzowi. Prosze o odpowiedz jesli mozecie. Pozdrawiam . Mój ades e-mail   egruszka1@interia.pl

Alienista606

elaG
jak pisalem wczesniej masz odnosniki do stron angielskiech
dalej wiem ze RILU kupowal w niemczesz
a czy  w polsce jest niemam pojecia
max

ElaG

dziekuje za odpowiedz, zerkałam na te podane linki do stronek, w Polsce tez chyba jest . Zadałam to pytanie gdyz nie kupuje leków nigdzie poza apteka jakos nie ma zaufania. Za granicą nic nie kupowałam no cóz ale chyba bede musiała spróbowac , pozdrawiam :)

RILU

#19
Eluniu.G z mężusiem, przeczytajcie posty pt ....już nie mam siły
Wit B12 jest ciekawa ale....można spróbować :D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.