Apetyt

Zaczęty przez magda83, 12 Maj 2011, 10:49:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magda83

Witam
Czy znacie jakiś środek na wzrost apetytu??? Tata póki co, powoli, ale je sam. Nie jest źle. Jedynym problemem jest brak apetytu.

anna01

A może nie chodzi o brak apetytu tylko lęk przed zadławieniem się? U nas było to samo, dlatego przyszła pora na PEGa. Czy rozważaliście gastrostomię (PEG)?

magda83

Jeszcze nie rozważaliśmy. Póki co tata powoli je, bez krztuszenia się. Twierdzi że nie ma apetytu w ogóle

ANNAcórkaDANUTY

Droga magda83
Moja mama w lutym była w szpitalu na badaniach i wówczas na 100% potwierdzono u niej SLA. Mama była w dobrym stanie, sama jadła, jednak już wtedy zaczęła mieć problemu z płynami.
Lekarka rozmawiała z nami i powiedziała ważną rzecz, która pomogła nam podjąć decyzję o założeniu PEG: "Z czasem będzie Pani miała większe problemy z połykaniem, organizm się wyniszczy, bez odpowiedniej ilości płynów. Teraz jest jeszcze silny i założenie PEG lepiej zostanie przyjęte..." Założyliśmy PEG i po miesiącu faktycznie mama przestała pić i gdyby nie PEG nie mogłaby przyjmować leków. Wcześniej chudła, teraz przytyła 2 kg. Porusza się i posiłki je normalnie a leki i wodę podaje sobie przez PEG. Jedyne co jeszcze przełyka to jogurty pitne. Ta choroba na swoje etapy i nigdy nie wiadomo co będzie za chwilę. Mam nadzieje, że moja historia pomoże Wam podjąć decyzję, i tak kiedyś trzeba założyć PEG. Dziś wiem, że choć decyzja o PEG nie była łatwa, choć mama czasem narzeka, że widać spod bluzki to jak patrzę na mamunię i widzę, że dobrze jest i cieszę się, że jest jak jest. Mogło by być gorzej.

Pozdrawiam Ciebie i Twoich bliskich i trzymajcie się.
Ania
mamuniu, coraz bardziej boli i tęskno  :(