System Sensor - okno na świat!

Zaczęty przez mnd.pl, 05 Czerwiec 2011, 14:40:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anula680

I tak wystarczyło tylko pismo o ponowne rozpatrzenie wniosku z likwidacji barier w komunikowaniu się.W ciągu dwóch dni rozpatrzony pozytywnie i umowa podpisana ;D
Pozdrawiam wszystkich :-* Ania
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

Ala

Witam, obecnie piszę pracę dotyczącą Systemu Sensor, bardzo potrzebuję opinii dotyczących jego skuteczności. W związku z tym bardzo Państwa proszę o wypełnienie anonimowej ankiety internetowej dostępnej na stronie http://moje-ankiety.pl/respond-57087.html bardzo liczę na Państwa pomoc, pozdrawiam i z góry dziękuję

romantv

#122
Witam i zapraszam do zapoznania się z nową wersją "System Sensor Cam" - http://www.systemsensor.pl/komunikatory_dla_niepelnosprawnych_niemowiacych.html
Pozdrawiam Wszystkich Roman Biadała.

Malgosia

Musze zakupić system sensor.Poradcie jaka wersje.Jak czytałam to troche ich jest.Mąż coraz gorzej mowi .musze powoli go do tego przyzwyczajać.

wiesia_m

Małgosiu, najlepiej kontaktuj się z Panem Romanem. On Ci doradzi co będzie najlepsze dla Twojego  męża.
http://www.systemsensor.pl/

Pozdrawiam wiesia

Malgosia


Ogaruus

Najnowszy post Pana Romana Biadały o System Sensor zamieszczony na grupie wsparcia na Facebooku:

"Program komunikatora System Sensor to zupełnie innowacyjne rozwiązanie do komunikacji dla osób niepełnosprawnych z otoczeniem. Komunikator jest wyposażony w wirtualne tablice oraz karty, które dowolnie możemy konfigurować i dopasowywać w zależności do potrzeb indywidualnych osób niepełnosprawnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu posiadamy nieograniczone możliwości konfiguracji wyglądu komunikatora. Za pomocą komunikatora System Sensor Pro lub System Sensor Mini osoba niepełnosprawna może komunikować się z otoczeniem za pomocą dowolnego mięśnia lub gałki oka (wzroku). Komunikator System Sensor jest urządzeniem posiadającym dużą wartość rehabilitacyjną i terapeutyczną. Jako metoda terapeutyczna wspomaga dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się w szczególności z problemami w programowaniu ruchu dyspraksją, dysgrafią, dysleksją. Również jako metoda rehabilitacyjna wpływa na poprawę jakości życia osób z różnego rodzaju problemami w rozwoju ruchowym. W przypadku dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni SMA-1, ujawniającym się w pierwszym roku życia, urządzenie daje możliwość rozwinięcia komunikacji z otoczeniem. W innych postaciach zaniku mięśni, ujawniających się w późniejszym wieku, system umożliwia podtrzymanie komunikacji z otoczeniem, również u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Otwiera świat, daje możliwość zaspokajania potrzeby sprawstwa, umożliwia dokonywanie wyborów, umożliwia aktywny udział w różnych grupach społecznościowych. Dzięki systemowi osoba z problemem rozwojowym może nawiązywać nowe kontakty, wymieniać się poglądami, dzielić się własnymi przeżyciami, nie jest skazana na izolację, samotność. Wpływa na funkcjonowanie społeczne, emocjonalne i poznawcze również na budowanie obrazu siebie i obrazu świata. Daje możliwość obsługiwania i korzystania z takich urządzeń jak smartfony, telefony. Umożliwia dziecku dysponowanie przestrzenią, jej zagospodarowanie, doskonalenie orientacji w stosunkach przestrzennych, pomaga w odtwarzaniu układów przestrzennych. Swoją atrakcyjnością urządzenie zachęca do podejmowania aktywności, stawia w sytuacji wyboru, wskazuje błąd, ale daje też możliwość jego poprawy. Doskonali koordynację wzrokowo-ruchową, słuchowo-ruchową, wzrokowo-słuchowo-ruchową, wydłuża czas koncentracji uwagi. System Sensor Mysz daje możliwość odnoszenia sukcesu, który w opisywanej grupie jest bardzo pożądany i jest najlepszą motywacją do podejmowania ćwiczeń zakłóconych w rozwoju funkcji. System ten również doskonale nadaje się do pisania na komputerze przez osoby, które mają problemy posługiwania się tradycyjną klawiaturą. Komunikator System Sensor Pro lub System Sensor Mini jest jedynym w swego rodzaju komunikatorem dla osób niepełnosprawnych służącym do komunikacji oraz rehabilitacji.
W skład komunikatora wchodzi:
- centralka komunikatora;
- program komputerowy;
- czujnik gałki oka;
- czujnik dotyku;
- komputer 17" (calowy).
Główne czynniki decydujące o możliwości zastosowania zestawu System Sensor:
- możliwości motoryczne
Osoba niepełnosprawna może posługiwać się zestawem System Sensor, jeżeli posiada co najmniej jedną ruchomą część ciała, którą może poruszać w sposób kontrolowany. System może wykrywać ruch niemal każdej części ciała, np. powieki, ust, ręki, palca, gałka oka.
- możliwości wzrokowe
Użytkownik musi mieć na tyle dobry wzrok, aby być w stanie zobaczyć litery i symbole na monitorze komputera. Ponad to istotna jest zdolność do skupienia wzroku w jednym miejscu. Rozmiar symboli (liter, cyfr itd.) wyświetlanych na ekranie zależy od parametrów obrazu ustawionych w systemie operacyjnym komputera oraz od rozmiarów monitora. W przypadku osób z bardzo słabym wzrokiem może być niezbędne wyposażenie komputera w większy monitor bądź w skrajnych przypadkach telewizor.
- możliwości intelektualne
Aby osoba niepełnosprawna niemówiąca mogła obsługiwać system, niezbędna jest umiejętność czytania i pisania lub dokonywania odpowiedniego wyboru symboli EPS, tj. poruszania sprawną częścią ciała w momencie, kiedy na ekranie podświetlany zostaje wybrany symbol.
System Sensor jest to zespół urządzeń elektronicznych zarządzanych za pomocą
- komputera z systemem Windows;
- tabletu z systemem Windows;
- tabletu z systemem Android;
- telefonu komórkowym z systemem Windows;
- telefonu komórkowym z systemem Android,
działającego zgodnie z przypisanym mu programem. System ten jest przeznaczony przede wszystkim  dla osób niepełnosprawnych cierpiących  na częściowy lub całkowity paraliż kończyn górnych lub dolnych (paraplegia) lub jednocześnie górnych i dolnych (tetraplegia) oraz ze sprzężonymi niepełnosprawnościami np. ograniczeniem lub całkowitym brakiem mowy."
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Ogaruus

Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!