System Sensor - okno na świat!

Zaczęty przez mnd.pl, 05 Czerwiec 2011, 14:40:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IRENA68

Witaj Marku!
Proszę informuj nas jak mama radzi sobie z tym nowym urządzeniem.
Myślę,że wszystko się sprawdzi i będzie ok.
Pozdrawiam Irena

marek

#21
Upss...na razie to ja sobie nawet nie radzę :-\ Jutro poszukam informatyka,niech to rozkmini ;)

Już trochę połapałem się w tym wszystkim ;),zadzwonił programista"Systemu Sensor" Kamil i mi rozjaśnił w głowie ;D,ale czy mama sobie poradzi???jak to mówią"pożyjemy,zobaczymy"

Ja sobie z pisaniem już radzę ;D,a jutro przetestuję inne bajery urządzenia ;),,a tak ogólnie  ;)operowanie jednym sensorem jest łatwiejsze,drugi wyłączyłem(za radą Kamila)
pozdrawiam

marek

A najlepszy bajer w "systemie sensor" to komunikaty!I można samemu wpisywać np."Marek nie zawracaj gitary" ;),lub zmień pampersa,daj pić,daj jeść,odessij,nakryj,bolą mnie plecy,połóż mnie na bok itp.samemu można wymyślić komunikaty i pododawać!Chyba to najszybciej mama załapie,zawsze coś ;D,zobaczymy.Do końca tygodnia ja się szkole,w sobotę,niedzielę montuję kompa,monitor,System u mamy i zaczynamy.

marek

#23
Sytuacja jest taka wersja V-2,moim skromnym zdaniem nie sprawdzi się u mamy,a dlaczego?;
-sensory ruchu muszą być umieszczone jak najbliżej ust aby reagowały i można było korzystać z programu (jedynie mama nimi w miarę sprawnie rusza),a chory na SLA się ślini,respirator,odsysanie wydzieliny-z rurki,z buzi,wilgotne otoczenie,zresztą sami najlepiej  wiecie, chory na SLA,wentylowany mechanicznie nie przełyka śliny i wszystko wycieka,więc może dojść do sytuacji że sensory się zamoczą
-przy wersji V-2 musimy ręcznie uregulować położenie sensorów tak aby reagowały)a wierzcie mi nie jest to takie łatwe),więc opiekunki się pogubią(to proste kobiety z sercem),mają dużo innych rzeczy związanych z pielęgnacją do zrobienia.

A wiec pertraktuję z Kamilem o sprawdzenie wersji V-3 ;D,sensor ustawia się automatycznie i jest oddalony od buzi 5-7 cm.

wejdźcie w galerię strony "Systemu Sensor"

 a to skopiowany cennik i wszystkie wersje,oraz ogólny opis V-2 ustawienie ręczne,V-3 ustawienie automatyczne,rozumiecie;opiekunki zakładają okulary z sensorem automatycznym,sam się ustawia,jest oddalony od buzi 5-7 cm(ślina nie dotrze,nie przeszkadza w odsysaniu z buzi)klikają w program systemu i mama komunikuje się,w ten czy inny sposób,przez okno alfabetu pisząc lub oknem komunikatów akceptując wybrane komunikaty i byłoby super!

Zestaw urządzeń System Sensor wersja V1 RS232
   1000 zł

Zestaw urządzeń System Sensor wersja V2 USB

(należy precyzyjnie oraz ręcznie ustawić jeden lub oba czujniki)
   1150 zł

Zestaw urządzeń System Sensor wersja V3 USB

(W zestawie jest jeden czujnik, który ustawia się automatycznie przy włączeniu)
   1400 zł



Zestaw urządzeń System Sensor wersja V4 USB

(W zestawie jest jeden czujnik, który ustawia się automatycznie przy włączeniu.

Istnieje również możliwość włączenia ALARMU oraz sterowania TV bez komputera)
   1500 zł
Czujnik wersja V2
   40 zł
Czujnik wersja V3
   110 zł
Oprogramowanie PC w wersji podstawowej
    0 zł
Paweł apropo jak Stowarzyszenie nie dokonało jeszcze zakupu to nie polecam wersji V-2 z wyżej przedstawionej argumentacji,
POZA SENSORAMI PROGRAM I FUNKCJE TO REWELACJA

IRENA68

Mam nadzieję że , to urządzenie sprawdzi się u Twojej mamy  :) i umożliwi z Nią kontakt.
Życzę powodzenia. :)

romantv

Witam serdecznie Wszystkich
Nazywam się Biadała Roman jestem pomysłodawcą projektu System Sensor oraz współtwórcą projektu.
Dnia 2 lipca o godzinie 17.00 w budynku uczelni PPWSZ ul. Kokoszków 17 w Nowym Targu,
odbędzie się spotkanie członków oraz sympatyków stowarzyszenia.
Cieszę się z możliwości uczestniczenia w tym spotkaniu,
będę miał przyjemność zademonstrować System Sensor w wersji V2 i V3
oraz rozwiać pewne wątpliwości, które pojawiły się na forum.
Z poważaniem
Roman Biadała.

marek

Witamy na Forum,osobiście czekam na prezentację urządzenia V-3, System Sensor V-2 w naszym przypadku raczej się nie sprawdzi ze względu na konieczność umieszczenia sensorów 5-10mm od ust,(mama tylko nimi mieli ;))System Sensor V-3 umieszczamy sensor w odległości 5-7 cm od ust,więc taka odległość minimalizuje możliwość zawilgocenia śliną i nie przeszkadza w odessaniu śliny z buzi.  Wielkie dzięki za możliwość przetestowania urządzenia,nadal się uczymy!Oprogramowanie i funkcje super.
pozdrawiam

tawior

Idea programu jest rewelacyjna (inna niż wszystkie dotąd). Jeżeli komuś pomoże to chwała twórcom za to.
Wydaje mi się, że trzeba popracować nad przywołaniem pomocy i obsługą urządzeń zewnętrznych.
Tawior

marek

Konstruktor na spotkaniu Stowarzyszenia zademonstrował System Sensor V-3?Jakie macie wrażenia?Dajcie znać.V-2 testuję ale niestety nie nada się dla mamy.Sensory za blisko ciała,a jak sie oddali zbyt mało czułe,zresztą nawet z bliska mama nie ma takich ruchów skoordynowanych i sensory nie każdy ruch wyłapują.Jeszcze poćwiczymy z tydzień,ale niestety wątpię.Dlatego interesuje mnie prezentacja V-3,może bardziej by się nadało??
pozdrawiam(szkoda że nie mogłem być z Wami)

Pawel

Byla prezentacja V2 i V3. Swietne:)! Twojej mamie bardziej chyba nada sie V3, choc uwazam, ze nauczenie starszej osoby, ktora nie potrafi obslugiwac komputera, korzystania z tego systemu bedzie b. trudne. Trzymam jednak kciuki:)!
Bardziej wszechstronna wersja jest jednak V2 i taka posiada  stowarzyszenie.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

marek

#30
Oki Paweł,wszystko jasne,jutro odsyłam V-2,nie ma co kombinować. ;) Muszę poprosić twórców Systemu Sensor o przysłanie mi wersji V-3 na próbę :-\.Także Panie Romanie Biadała i programisto Kamilu czekam na odzew. (NIE O OBSŁUGĘ KOMPA MI CHODZI,WYSTARCZĄ NAM KOMUNIKATY,A MOŻE NAUCZĘ JĄ COŚ NAPISAĆ??Konstruktorzy jakby wzięli to pod uwagę i jeszcze dobra była by zmiana okna alfabetu i komunikatów na większe,teraz zmieniam rozdzielczość aby powiększyć :-\,i najważniejsze; sensory muszą być oddalone aby nie zamokły od wyciekającej śliny i nie przeszkadzały w odessaniu,same się ustawiały i były czułe aby wyłapać ruch ust mamy,mama 9 lat wentylowana mech.11 lat od diagnozy)fajnie byłoby pogadać

romantv

Witam serdecznie.
Panie Marku proszę wysłać System Sensor na adres :
TV Pro-Art
Roman Biadała
ul. Wolności 19
63-400 Ostrów Wielkopolski

Po otrzymaniu przesyłki wyślę Panu wersję  V3, tę którą prezentowałem na spotkaniu w Nowym Targu.

Pozdrawiam
Roman Biadała

mab5

u nas: dopiero dziś mąż miał czas, by nad tym przysiąść i zainstalować. Przetestował na sobie, jutro damy na próbę tacie, dziś już spał... póki co od kilku dni tato korzysta z komputera, jak nie jest za mocno rozproszony i zmęczony to nienajgorzej radzi sobie z myszką trzecim palcem prawej ręki. Myszkę ma opartą na kolanach (na podeście z grubej poduszki + kawałek panela, na którym operuje myszką :))) ) Od kilku dni więc samodzielnie porusza sie po necie i korzysta z programu, który pobrałam kiedyś ze strony tego forum "Pytajnik".... jużtak wiele nam powiedział przez te 3 dni.... :)))  jak włączm mu komputer to na chwilę wraca w nim życie ....
zobaczymy, czy z sensorem będzie mu łatwiej, bo to operowanie myszką jednak jest dla niego dużym wysiłkiem.....
napiszę jak będziemy po próbach...

marek

Cytat: romantv w 03 Lipiec 2011, 23:21:56
Witam serdecznie.
Panie Marku proszę wysłać System Sensor na adres :
TV Pro-Art
Roman Biadała
ul. Wolności 19
63-400 Ostrów Wielkopolski

Po otrzymaniu przesyłki wyślę Panu wersję  V3, tę którą prezentowałem na spotkaniu w Nowym Targu.

Pozdrawiam
Roman Biadała

Dziś odsyłam wersję V-2 i czekamy na V-3
WIELKIE DZIĘKI ;D ;D

tawior

Panie Marku!
Od wielu już lat obsługuję komputer ruchem głowy. Nie było wtedy jeszcze systemu sensor. Musiałem się obyć tym co było na rynku i było dostępne na portfel emeryta-nauczyciela. Skonstruowałem (wykonali bliscy) pracę na leżąco na łóżku - drugi monitor zafundował mi syn.
Przewidziałem pogorszenie choroby. Kiedyś pracowałem na siedząco na wózku, ale to już przeszłość. Być może moja metoda (jest taka sama jak dla zdrowych ludzi) jest tylko etapem w postępie choroby i będę zmuszony korzystać z systemu sensor. Cieszę się, że są ludzie co widzą ON.
Pozdrawiam Tawior

romantv

#35
Witam
Panie Marku dziś dotarła przesyłka (System Sensor wersja V2) zgodnie z umową przesyłam Panu System Sensor wersję V3. Po zalogowaniu się na stronie www.systemsensor.pl jest dostępny program oraz pomoc online.
W programie dla osób niepełnosprawnych System Sensor wersja V3 należy odpowiednio umieścić czujnik (skaner). Powinien znajdować się on w odległości 6 cm < X < 8 cm, gdzie X to położenie czujniki czyli ok 7 cm od miejsca skanowania. Miejsce skanowania to miejsce takie, które osoba niepełnosprawna jest wstanie poruszyć. Czujnik musi być na to miejsce skierowany położenie dwóch diod w czujniku wskazuje kierunek skanowania.
W programie w zakładce ustawienia należy ustawić parametr "czułość czujnika" w granicach od 5 do 30, wartość przy której był kalibrowany skaner to wartość 20, kolor skóry "jasny".

PS
Proszę podać adres, na który mam wysłać Panu System Sensor wersja V3.
Oczywiście może Pan zawsze odpowiadać na forum, jednak adres wysyłki proszę przesłać na e-mail :

kontakt@systemsensor.pl


Proszę nie wysyłać pieniędzy za sensory (50zł).


Pozdrawiam
Roman Biadała

marek

#36
Wielkie dzięki Panie Romanie,myślę że poradzę sobie z ustawieniami,trochę poćwiczyłem przy wersji V-2.Przy V-2, już spokojnie sobie pisałem na kompie(mama niestety nie dawała rady,a zresztą bałem się o zamoczenie sensorów).Rozumiem że przy V-3 program ten sam co przy V-2?Adres do wysyłki prześlę na kontakt@systemsensor.pl

I DO NAUKI MAMO! ;D

Zapomniałem;Panie Romanie czy istnieje możliwość powiększenia panelu komunikatów i alfabetu??Radzę sobie zmieniając rozdzielczość ekranu,ale warto spytać ;)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

romantv

#37
Przy okazji...
SmartNav, Blinklt urządzenie bardzo fajne i może jest dostępne cenowo...
Jednak pragnę podkreślić tego typu urządzenia wymagają od osoby niepełnosprawnej bardzo dużego skupienia podczas pisania.
Natomiast podczas pisania za pomocą Systemu Sensor można swobodnie rozmawiać (oczywiście jeżeli istnieje taka możliwość przez osobę niepełnosprawną) oraz wzrok nie musi być skupiony na ekranie monitora. Urządzenie można podłączyć do każdego mięśnia człowieka i już możemy pracować. Za pomocą Systemu Sensor możemy sterować odbiornikiem TV, wieżą, DVD oraz innymi urządzeniami na podczerwień. System również współpracuje z programem IVONA - program umożliwia wypowiadanie komunikatów, które wcześniej zostały zapisane w panelu "komunikaty". Oczywiście komunikaty te należy samemu do własnych potrzeb zmodyfikować w panelu "ustawienia".

PS
Obecnie nie istnieje możliwość powiększania panelu, po zakończeniu prac z wersją V4 pomyślę o tym problemie. Program dla wszystkich wersji jest jednakowy. Istnieje różnica wyłączne w parametrach :
ustawia czułość sensorów

Proponowana wartość wersja V2: 50.

Proponowana wartość wersja V3: 20.

Proponowana wartość wersja V4: 20.

Zapraszam na stronę:
www.systemsensor.pl

pytania proszę kierować na adres:
kontakt@systemsensor.pl

Oczywiście na forum będę również odpowiadał.

Pozdrawiam
Roman Biadała

RILU

Witajcie
Czy ktoś wypróbował system sensor
Ja naprawdę z tego wszystkigo wiem tylko trochę.
Potrzebuję dokładny opis przecież nie kupię kota w worku.
Proszę o dokładny opis przydatności tego urządzenia dla chorych na SLA nie mogących
poruszać kończynami i głową . Do sterowania urządzeniem zostały usta i powieki....
Proszę o odpowiedź
RILU
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

marek

Siema Rilu
Ja testowałem System Sensor wersja V2
http://mnd.pl/forum/index.php/topic,3312.msg15078.html#msg15078
Czekam na przesyłkę wersji V3 (poniedziałek,wtorek powinna być),dam znać jak się sprawuje.
I mam wielką nadzieję że się nada :-\
pozdrawiam i pozdro dla Żonki :)