System Sensor - okno na świat!

Zaczęty przez mnd.pl, 05 Czerwiec 2011, 14:40:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anna01

Nasze pierwsze spostrzeżenia: Mamulka jest trochę za nerwowa i wydaje mi się że trochę za wolno dla Niej się pisze. Pisanie polega na akceptacji wskazanej literki - a trochę to trwa. Jeszcze będziemy testować.

romantv

Witam w wersji 1.7 będą większe litery i dojdą dodatkowe funkcje, zwłaszcza skróty które są bardzo przydatne podczas korzystania z innych aplikacji. Dojdzie również jeden wiersz, w którym umieściłem znaki dodatkowe, które znacznie przyspieszą pisanie.

Roman Biadała
 

marek

#82
A to czekamy Panie Romanie :)

Dla nas najwygoniej byłoby tak:
Duża tablica na cały ekran

-u góry ekranu duże literki,znaki,funkcje
-środek tablica do pisania-duże litery
-dół ekranu komunikaty

Ale wiem że to nie są proste sprawy,super by było:

System Sensor uruchamia się z uruchomieniem kompa;
ustawiasz czujnik na wybrany mięsień(światełko wskazuje gdzie czujnik będzie skanował),klikasz reset na centralce i PISZESZ ;D
Bez zbędnego wchodzenia w ustawienia,inne aplikacje i programy. Marzycielem jestem co? ;)
pozdrawiam

romantv

Witam i zapraszam do pobranie nowej wersji System Sensor 1.7 z dnia 15-08-2011.
Alfabet jest większy, dodane są funkcje takie jak:
Przełącz okno - przełącza okna (programy, które są otwarte w systemie Windows) "pikając" zmieniamy wybór otwartych programów, w momencie kiedy nie wykonujemy żadnego ruchu program akceptuje wybrany program;
Zmień stronę - program w przeglądarce zmienia otwarte strony.

Są dodane również funkcje systemu oraz skróty klawiszowe, które bardzo ułatwiają pracę na komputerze.

Pozdrawiam i zachęcam do pobrania nowej wersji System Sensor 1.7

Roman Biadała

RILU

Bravo Romanie
niech tak się stanie
jest coraz lepiej
kiedy sensor będzie w sklepie ?

serdecznie pozdrawiam
RILU :D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

marek

Może i lepiej Rilu,no zależy dla kogo pewnie dla chorych funkcjonujących jeszcze jaka tako to rewelacja,dla nas niestety nic nie uległo zmianie.Panel alfabetu nadal w takich samych rozmiarach :-\,stronka się rozciąga a panel pozostaje bez zmian.
pozdrawiam

RILU

#86
Marku
to czekajmy na udoskonalenie
Roman ostro pracuje i myślę ,że ten
temat też rozwiąże np :. powiększenie panelu z literami
Może Kojak pomoże ?

Serdecznie pozdrawiam
Twoją Mamę i Ciebie
RILU :D

Sensory możnaby  ustawiać poprzez diodę LED z trzema kolorami



zielony OK  :-*
żółty - prawie że ,ale nie 100%   ::)
czerwony - sensor źle nastawiony  :'(
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

marek

#87
Cytat: romantv w 27 Lipiec 2011, 10:52:22
Witam Panie i Panów :)
Jak wrócę z wakacji to w pierwszej kolejności poprawię funkcjonalność z panelami.
Będzie możliwość powiększania paneli.

Pewnie Rilu,spokojnie czekam ;D
A zdanie Kojaka też mnie interesuje,ciekawe czy testował System Sensor?.Szczerze mówiąc sceptycznie podchodzę do tego że mama i opiekunki sobie poradzą,ale uproszczenie(ułatwienie) programu pewnie pomoże innym chorym na SLA.
http://mnd.pl/forum/index.php/topic,3312.msg15298.html#msg15298
pozdrawiam

romantv

#88
Witam ponownie :)
Jak już wiele razy podkreślałem od strony programistycznej i nad rozwojem systemu pracuję sam. Musicie Państwo uzbroić się w cierpliwość.
Wielkość liter jest zmieniona z 8 na 10 i z 10 na 18 oraz dodałem przyciski tak by więcej znaków znajdowało się w Panelu Alfabet.
Uwaga
funkcja przełącz okno działa na systemie operacyjnym WIN 7 przy Win XP nie, dziwne. Z pewnością wynika to z tego, że system nie jest wspierany już przez firmę Microsoft.
Obecnie pracuję nad panelami jednak to musi potrwać to nie tak, że dodamy 2 + 2 i mamy wynik od strony programu jest to bardzo dużo pracy. Zawsze można choć trochę zmienić rozdzielczość ekranu.
System Sensor wersja 1.8 będzie posiadać dynamiczną zmianę okna

CytatSensory można by  ustawiać poprzez diodę LED z trzema kolorami
zielony OK  Kiss
żółty - prawie że ,ale nie 100%   Roll Eyes
czerwony - sensor źle nastawiony  :'(
Pomysł dobry, tylko musiałbym zmienić program w mikrokontrolerze a raczej go wymienić.
Pracuję na rozwiązaniem programowym.

Uwaga
testowałem całkiem przypadkowe rozwiązanie na Panu z Krotoszyna.
Przyjmijmy,że będziemy sterować policzkiem, kalibrujemy system kiedy policzek jest w stanie spoczynku. Przestawiamy policzek tak jak wygodnie jest osobie niepełnosprawnej czyli wykonuje ruch ale pozostawia w miejscu wychylenia policzek. I w tym momencie my możemy przestawić czujnik tak by sygnalizował zmianę położenia. Jeżeli czujnik będzie dobrze i stabilnie zamocowany np. na oprawce do okularów to jak raz go ustawimy to już nie będziemy musieli go przestawiać.
Testowałem to parę razy i efekt jest prawidłowy.
To nie tak, że czujnik skanuje tylko 1cm2. Obszar skanowania jest zdecydowanie większy ok 3cm2. I ustawienie czujnika nie powinno sprawiać problemu.

Pozdrawiam i zabieram się do pracy :)



elunia

 Choruje juz 7 rok , dla mnie System Sensor się nie nadaje,
jest dla chorych  na   lezących  za  skoplikowany, wile czynnosci
trzeba wykonac  , aby napisac zdanie , za wolny
. Nasza mimika twarzy tez   chora,  chyba zeby glową wykywac ruchy wahadlowe.
zostane  przy swoim sytemie, ktorego  uzywam 3 rok
Jestem bardzo zadowolona , ono jest moim oknem  na swiat
          pozdrawiam

romantv

#90
Witam
Oczywiście jeżeli Pani odpowiada system , którym Pani posługuje się już 3 lata to ma Pani 100% rację. System Sensor został opracowany i zaprojektowany dla osób, które mogą poruszać w bardzo nie wielkim stopniu dowolnym mięśniem ciała. Czasami i ten jeden ruch sprawia spory kłopot, jednak umożliwia pracę przy komputerze, a przeglądanie stron www jest bardzo proste i mało wyczerpujące.
Po zapoznaniu się z istniejącymi systemami na świecie z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że to jedyny system na świecie, który umożliwia posługiwanie się komputerem przez osoby niepełnosprawne, podkreślam o tak bardzo dużych ograniczeniach ruchowych.
Tak przyznaję rację, jeżeli osoba niepełnosprawna ma możliwość w miarę swobodnego poruszania w czterech kierunkach głową (w prawo, w lewo, w górę, i w dól) to System Sensor jest systemem zbyt wolnym dla nich, jednak jeżeli osoba niepełnosprawna nie ma takich możliwości to ten system jest idealny i jedyny na świecie.

Już w październiku będę mógł się pochwalić nowym systemem opracowanym przeze mnie właśnie dla osób, które moją możliwość w miarę swobodnego poruszania głową. System będzie nieporównywalnie szybszy od istniejącego.

Pozdrawiam
Roman Biadała

marek


romantv

#92
Witam, jeszcze raz Wszystkim dziękuję za życzenia urodzinowe !

Zgodnie z obietnicą zapraszam do pobrania nowej wersji System Sensor:
nowa wersja programu System Sensor 1.8

W wersji 1.8, dodano:

- zoom okna (plus, minus);

- pozycjonowanie okna (w prawo, w lewo, w dół, w górę);

- funkcję - przełącz okno;

- funkcje - zmień stroną (przeglądarka www);

- funkcja - przycisk "Start" - systemy Windows.

Parametry są dostępne w panelu "Ustawienia" lub w panelu "Alarmy".

Funkcje są dostępne w poszczególnych panelach.

Pozdrawiam Roman Biadała.

Beatka

Panie Romanie,
Bez problemu zainstalowaliśmy oprogramowanie 1,4, ale mamy problem z zainstalowaniem 1,7. Nie potrafimy zmienić. Proszę o pomoc.
Beata Janiak

romantv

Proszę pobrać ze strony nową wersję 1.8 zapisać na dysk na swoim komputerze.
Po tej czynności należy podmienić istniejący już plik na nowy, na ten który został pobrany.
Jeżeli będą problemy proszę o tel. 502 485 205

Beatka

Dzięki Panie Romanie, udało się!

romantv

Przypominam o nowych możliwościach programu System Sensor wersja programu 1.8

romantv

Wita.
Panie Marku proszę zobaczyć zoom Systemu myślę, że to jest to o co Pan prosił.

Pozdrawiam

marek

Witam,albo ja coś źle robię,zoom nie działa niestety,tablicę można rozciągnąć,niestety tabelka z literami nadal pozostaje bez zmian.A komp się wyłącza po poważnym błędzie.
pozdrawiam

romantv

Wersja 1.8 w panelu ustawienia są trzy nowe parametry:
- rozmiar okna;
- pozycja X;
- pozycja Y.

lub panel alarm strzałki oraz "+" i "-".

Przypominam wersja programu 1.8, musi działać bo u innych osób działa poprawnie.

Pozdrawiam.