Amitriptylinum VP 10 mg

Zaczęty przez marek, 29 Lipiec 2011, 22:19:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia73

#20
Rilu wiem że musi pozostać troche śliny ale u Mamy mam wrażenie , że tej śliny jest więcej ale może jest to związane z tym , że Mama od wczoraj nie może już nic połkąć .Jestem nowa na forum więc jestem bardzo wdzięczna za każdą poradę .

POZDRAWIAM

RILU

Kasiu-czy twoja Mama
ma już wstawioną gastrosondę tzw PEG-a Czy jest to już zaplanowane?
Po tracheostomii odsysanie wygląda całkowicie inaczej niż przed nią ,więc Mama twoja
jest po... czy przed zabiegami?
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

kasia73

Mama ma założonego pega , na początku Mama nie pozwalała sobie podawać jedzenia tylko leki teraz już podajemy jedzenie i Mama nie protestuje.lek chyba zaczął działać bo jest tej śliny trochę mniej.

h_a_n_i_a_s

Witam.Mama ma przepisany amitriptylinum na zmniejszenie ilości śliny. Jednakże ostatnio ma duże problemy z połykaniem leku. Proszę o informację czy lek można pokruszyć i ewentualnie rozpuscić w odrobinie wody. Czy ktoś go stosował w ten sposób? dziękuję za informację

RILU

Amytriptilina rozpuszcza się w wodzie niegazowanej lub przegotowanej i strzykawką podaje się do PEG-a .
Spróbowałem jak smakuje - muszę przyznać ,że czegoś tak gorzkiego w życiu nie jadłem lub piłem .....piołun to Pan Pikuś do Amytriptiliny  :D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

h_a_n_i_a_s

bardzo dziękuję za odpowiedz. Już wiele razy Pana rady bardzo przydały mi się w chorobie mamy. Mama niestety  na razie nie chce sondy, a jedzenie sprawia jej ogromny kłopot. Mowa jest już prawie niezrozumiała i jeszcze ta okropna ślina przez którą się krztusi. tragedia
pozdrawiam
Hania

gosia_79

Witam :)
my dzieliliśmy tabletkę na części i podawaliśmy z jogurtem
i o wiele lepiej wtedy szlo, w sumie ze wszystkimi tabletkami tak robiliśmy
bo tylko w ten sposób teściowa mogła je połknąć