Grypa a SLA

Zaczęty przez anna01, 18 Wrzesień 2007, 13:23:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

teresa

Od początku byłam przekonana, że temat świńskiej grypy jest nagłaśniany na użytek koncernów farmaceutycznych produkujących szczepionki. Bodajże w ub. tygodniu w programie "Teraz My" usłyszeliśmy informację, że szczepionki na AH1N1 zostały wyprodukowane w styczniu br, a pierwszy przypadek zachorowania na świńską grypę odnotowano dopiero w kwietniu br. - czy to nie daje do myślenia?  Mało tego, firmy produkujące szczepionki kupują sobie w danym kraju ustawę o obowiązkowych szczepieniach ludności :o
Wczoraj pokazywali dziewczynkę, która /prawdopodobnie/ po zaszczepieniu na AH1N1 przestała chodzić, a szereg innych zaszczepionych cierpiało na niewydolność oddechową bo jakiś składnik szczepionki uczula. W związku z tym producent wycofał z obiegu swoje szczepionki.
I w tym miejscu chcę pochwalić Panią Minister Ewę Kopacz za zachowanie zdrowego rozsądku i wybranie mniejszego zła.
Jak wynika ze statystyk na sezonową grypę umiera co roku co najmniej 8 razy więcej chorych niż na AH1N1. Do tej pory świńska grypa pochłonęła ofiary, które miały osłabiony układ immunologiczny innymi chorobami. U ludzi zdrowych na ogół grypa AH1N1 przebiega łagodniej niż sezonowa ;)

RILU

#61
Bravo Teresa

Nic dodać ani ująć .
Może to tak jest jak z machlojami w piłce nożnej .Polska była pierwsza
i robi porządek z szybkim i łatwym zarobkiem na naiwności ludzkiej
Ale teraz w Niemczech ostro się wzięli za Bundesligę .Już posadzili paru
a jak czytałem to tysiące ludzi brało w tym udział.
Może w końcu wezmą się za Koncerny ? Dowodem na to jest
Apel Aptekarzy Polskich o którym pisałem w Hyde Park.
http://www.mnd.pl/forum/index.php/topic,1357.0.html 
Nie przeziębiać się i czekać na decyzję rozważnej Pani Kopacz ...
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

RILU

Witam
Co słychać o grypie ?
Czy już jest bardziej bezpiecznie?
Wypadłem z tematu ...i nie wiem co się dzieje ?

RILU ;)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

becia

Cześć RILU  :)
Podobno słabnie  :)
Pozdrawiam.

marek

Co roku jak zbliża się sezon grypowy szczepimy się na grypę;ja,opiekunki,moja córka-wszyscy którzy mają kontakt z mamą,aby zmniejszyć ryzyko zarażenia Jej.Może mamę zaszczepić?Czy są jakieś przeciwwskazania szczepienia na grypę chorych na SLA?
pozdrawiam

anna01

Marku, szczepienie przeciwko grypie to sprawa bardzo dyskusyjna i indywidualna. Ja od czau zdiagnozowania Mamulki zaprzestałam się szczepić. Różne są poglądy na ten temat i różne podejście lekarzy co do ewentualnych zachowań organizmu po szczepionkach. Kiedy Mama leżała na Banacha rozmawiałam z polecanym tu neurologiem na temat szczepień. Powiedział mi, że faktycznie, dzięki szczepieniom średnia wieku się wydłużyła, ale szczepienia nie pozostają neutralne. Jego zdaniem skutkiem szczepień mogą być "modne" obecnie zjawiska typu ADHD czy alergie czy zaburzenia neurologiczne. Oczywiście jest to kwestia decyzji indywidualnej. W każdym bądź razie - my się nie szczepimy. Już się nie szczepimy.