Szczękościsk, wypadający język

Zaczęty przez marek, 10 Październik 2011, 20:19:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marek

Mama ma chyba jakiś szczękościsk i pogryzła sobie język,ale tak konkretnie,aż dziury wygryzione.Dziwne,bo krew nie leci.Może ten język jest już martwą tkanką,że nie ma krwi?Ktoś coś wie na ten temat?.Protezę opiekunki już dawno ściągnęły........ale 1 ząb zrobił dużą dziurę w języku,może musimy mamie usunąć ten ząb? Język wypada ust,i mama characze tym zębem ten język.a raczej to co z niego zostało  :-\
pozdrawiam

mab5

biedulka.... jak to musi boleć....nie pomogę, bo nie mam wiedzy, ale współczuję mamie bólu...

Pawel

tez mam szczekoscisk
moze dziury to zaniki? sa na wylot?
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

irena


marek

Cytat: Pawel w 10 Październik 2011, 21:58:42
tez mam szczekoscisk
moze dziury to zaniki? sa na wylot?
Jedna prawie na wylot Paweł.od tego jednego górnego zęba co mamie został,na którym trzymała się proteza.A zaniki swoją drogą.
pozdrawiam

marek

Ząb musieliśmy mamie usunąć :-\,kawałek języka odpadnie,zastrzyki z antybiotykiem zlecone.Nic innego nie dało się wymyślić.

RILU

Marku
współczuję Twojej Mamie i Tobie.
Byłeś przy tym zabiegu ?
Jak czuje się Mama po wszystkim ?
Kto wyrywał zęba dentysta  ?

Serdecznie pozdrawiam Was obojga
RILU :-[
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

marek

Załatwiłem Panią stomatolog,a że bała się sama usunąć zęba to asystował Jej lekarz rodzinny.Ja byłem w pracy,opiekunka i moja dziewczyna Kasia pilnowały tematu.Mama ma stan podgorączkowy,zobaczymy jutro jak będzie.
pozdrawiam

anna01

Będzie dobrze! każde wyrwanie zęba nawet i zdrowego powali trochę z nóg. Ja jakieś 4 miesiące temu usuwałam ósemkę - w sumie zabieg trwał króciutko, ale troszkę później musiałam "jechać" na ketonalu. Pomagał i na ból szczęki i głowy :)

lek.spec.

LECZENIE SZCZĘKOŚCISKU ; DYSPORT 30 J.M. DO MIĘŚNI ŻWACZY PO OBU STRONACH , KONTROLA ZA 2 TYGODNIE I EWENTUALNE PONOWNE PODANIE DYSPORTU PONOWNA KONTROLA ZA 2 TYGODNIE NASTĘPNE PODANIE DYSPORTU NIE WCZEŚNIEJ NIŻ ZA 3 MIESIĄCE.

lek.spec.

dysport w ramach programu finansowanego przez NFZ może podać neurolog lub lekarz specjalista rehabilitacji medycznej.