Podolog

Zaczęty przez RILU, 19 Październik 2011, 12:42:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RILU

Nie wszyscy wiedzą czym zajmuje się Podolog .
Szukamy jego wtedy ,kiedy np:. chory ma zapalenie dużego palca stopy czyli Haluxa.
Podologia powstała nie tak dawno ,dlatego jest mylona z Pedicure.
Zapalenia ropne ,zastrzały palców muszą być leczone przez Podologa.
W przypadku zapalenia haluxa itp lekarze ściągają paznokieć z palca ,co jest przy zapaleniu
gorsze od bólu zęba .
Podolog uzdrawia palce bez ściągania paznokci. :D
http://zdrowe-nogi.com/pages
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

RILU

Podologia to dziedzina zajmująca się badaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy. W Polsce jest dziedziną raczkującą, natomiast w krajach zachodnich, takich jak Niemcy czy Francja, jest zaliczana do fachowych zawodów medycznych. Podolog samodzielnie rozpoznaje zmiany w obrębie stóp i przeprowadza odpowiednie zabiegi lub kieruje pacjenta do lekarza specjalisty. Najczęściej obsługiwani przez podologa  są pacjenci z tzw. grupy ryzyka: cukrzycy, reumatycy i osoby z zaburzeniami krążenia. Podolog to specjalista, który pomaga pacjentom w ścisłym wykonywaniu zaleceń lekarza dotyczących specjalistycznej pielęgnacji stóp. Często występuje jako doradca w zakresie stosowania podstawowych środków farmaceutycznych oraz protetycznego odciążenia zagrożonych miejsc za pomocą specjalistycznych ortez. Jego  zadaniem jest wykazanie, że stopa to nie tylko część naszego ciała, którą często ,,wstydliwie ukrywamy w butach". Ze stopy doświadczony podolog umie odczytać kondycję organów wewnętrznych. Tym co wyróżnia podologa spośród innych specjalistów zajmujących się stopami jest ścisła współpraca z lekarzami różnych specjalności dla których jest partnerem. Jego zadaniem jest przeciwdziałanie powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp. Wczesne rozpoznanie zagrożeń i skierowanie pacjenta do odpowiedniego lekarza specjalisty umożliwia wyeliminowanie poważniejszych stanów. Gabinet podologiczny często bywa ostatnią deską ratunku dla osób uskarżających się  na problem ze stopami, To jest jedno z niewielu miejsc, w którym można uzyskać profesjonalną poradę i pomoc.
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

izaksiazek

Dzięki za takie informacje.To właśnie dla nas specjalista.To był zawsze problem mojej  córki.Obecnie utrzymują się limfatyczne obrzęki stóp.Zajmuje się tym okresowo masażysta .Niewiele to jednak pomaga,bo finansowo nie zawsze nas stać na takie luksusy.Jak jeszcze chodziła to nogi były zniekształcone genetycznie po ojcu  i kłopot był z butami.Nie pomógł ortopeda.,ani gimnastyka korekcyjna.Na początku choroby te stopy zamieniły się w fioletowe baloniki.Co prawda chodziła w półbutach zimą .Byla wtedy młodą mężatką.Okazuje się ,że mamy specjalistę bardzo blisko.Dzięki Rilu.Jesteś bezcennym źródłem informacji.Pozdrowionka od córki .Ja również pozdrawiam.

RILU

#3
Dobry Wieczór
Raz w miesiącu przychodzi do nas Podolog
Ostatnio pokazał mi zdjęcia stóp ,którymi musiał się zająć
Serce poczułem w gardle jak zobaczyłem parę jego zdjęć
Jedno z tych zamieściłem aby pokazać do czego może dojść nie pielęgnując stóp.
Szczególnie u ludzi starych nie mogących sobie dać rady z obcinaniem paznokci

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

GracjanCK

Dokładnie, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że schorzenia w obszarze stóp rzutują także na inne dolegliwości. Ludzie młodzi przypominają sobie o podologu najczęściej w okresie wiosny, lata, kiedy trzeba stopę pokazać. Osoby starsze często nie maja pojęcia o zdaniach podologa i ich specjalizacji.

rotert

Podolog jest to specjalista do którego zwracamy się zawsze w przypadku problemów ze stopami. Także dostępny jest sklep podologiczny w którym można znaleźć szereg produktów leczniczych, akcesoriów czy urządzeń wspomagających terapie