Bóle stawów, miednicy, nóg i rąk

Zaczęty przez teresa, 02 Listopad 2011, 16:51:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jamosia

Cytat: radziu w 16 Grudzień 2011, 20:47:19
Mama strasznie cierpi z powodu bólu właśnie jak w temacie "bóle stawów, miednicy ,nóg i rąk". do tej pory brała Poltram w kroplach i Baclofen ale niestety ten zestaw nie pomaga już szczególnie pod wieczór i w nocy. Pani doktor z hospicjum domowego do której się zwróciliśmy po zastanowieniu i jakiś konsultacjach zaproponowała właśnie OxyContin w najmniejszej dawce stąd moje pytanie czy ktoś z was już korzystał z tak "mocnych" leków.

Moi chorzy z jednostkami onkologicznymi "korzystają" z silnych leków opioidowych. Jednak przy SLA ja osobiście byłaby bardzo ostrożna ponieważ jednym z objawów niekorzystnych  są zaparcia. U chorych na SLA jelita i tak maja juz "swoje" problemy więc nie ma potrzeby obciążać ich dodatkowo zaparciami z powodu podawania opioidów.
Nie chce tu oczywiście podważać autorytetu Pani doktor z hospicjum bo to są wspaniali ludzie, nie znam także dokładnie historii choroby Twojej mamy, jak i zestawu leków które przyjmowała do tej pory, ale ja pokusiłabym sie w takim przypadku na zmiane zestawu podawanych leków.
Na kroplach z Tramalu i Baclofenie nie kończy się przecież zestaw możliwych leków p/bólowych. Można spróbować dołożyć jakiś lek p/zapalny i p/bólowy np. Ketonal, Oflen, można wprowadzić tzw, adjuwanty czyli leki wspomagające jak Gabapentyna albo Amizepin, można wspomóc podstawowe leczenie zwykłym Paracetamolem to często daje dobre efekty.
Nie chce tu wymieniac całego receptariusza leków bo nie takie jest moje zadanie. Chcę Wam tylko uzmysłowić, że lekarze czasem idą prostą drogą nie mając doświadczenia z chorymi na SLA, bo przecież to choroba nieuleczalna.... A ja uważam, że warto walczyć z bólem i kombinować do końca....
Radziu, ja na Twoim miejscu skonsultowałabym sie z kimś z poradni leczenia bólu.
Jesli chcesz mojej pomocy w tym temacie to napisz proszę na PW a ja spróbuje Ci pomóc.
Powodzenia!