Nogo-A

Zaczęty przez RILU, 23 Grudzień 2011, 22:43:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RILU

Faza 1 - Nogo-przeciwciało i jego skuteczność (Tłumaczył RILU)

Na Międzynarodowym Kongresie w Sydney na ALS 12.02.2011 przedstawiono wyniki badania tolerancji leku innowacyjnego sektora farmaceutycznego firmy GlaxoSmithKline   Nogo-przeciwciało jest przeznaczone do "przechwytywania" Nogo-białka(złej proteiny) u chorych na ALS i blokowania jego negatywnych skutków. Prof Pradat z ALS Center w Paryżu przedstawił dane 79 pacjentów ALS, którzy byli leczeni tym lekiem GSK. Lek po raz pierwszy zastosowano u ludzi (badania FTIH "Po raz pierwszy u człowieka"). Leczenie  polega na  podaniu dożylnego wlewu, którego dawki zwiększano. Był bardzo dobrze tolerowany, nawet w maksymalnej dawce. Poważnych skutków ubocznych nie stwierdzono.

Ze wszystkimi ograniczeniami z ograniczonej liczby pacjentów zauważono tendencję spowolnienia choroby w trakcie leczenia.
Jak na święta to jest to dobra wiadomość - prezent a poza tym to ostatnie zdanie
zauważono tendencję -ktoś był bardzo ostrożny ale zostawiam wam to do oceny
Potwierdzenie wiadomości z linku
http://www.als-charite.de/VM/Nachrichten/AktuelleNachrichten2011/tabid/223/Default.aspx
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

ElaG

#1
Fajnie by było dostac tak realistyczny prezent,oby to wszystko było bliskie rozwiazania...i pytanie jesli juz by był jakis przełom w leczeniu  kiedy on dotrze do Polski :(  ?

izaksiazek

Nie,to tylko mój motyl na chwilę wydostał się z klatki i frunął do Was.Niestety zabłądził w gąszczu wątków i tematów.

izaksiazek

Po co komu kasiora
i tak  wsadzą go do wora.
Nie je i nie pije     
bo dusi go SLA zmora.
Łzami się myje
i nie chce być już chora.
Młode serce bije
Ty pytasz ,czy podoła?

izaksiazek

Przepraszam w imieniu swoim i córki za ten niefortunny incydent.Nie wiedziałam o poczynaniach mojego motyla.Chce się ratować .Brzytwa okazała się jednak za ostra dla niej i za bolesna.Myślę,że nikt nie wie co przeżywa chory gdy zbliża się koniec .Traci rozsądek i poczucie taktu,ale nie nam to oceniać.


RILU

#6
Nogo to białko ,które ma regenerować komórki nerwowe
Białko to występuje w centralnym układzie nerwowym
Przeciwciała mają atakować Nogo ale w tej sytuacji Nogo będzie odbudowywał
włókna nerwowe.

Wachstum - rośnięcie
Rückzug - cofanie się

Badania w skali światowej testuje się na chorych współpracując z firmą
farmaceutyczną NOVARTIS

Prof.dr Armin Curt

Tłumaczenie Google Translator
Co to za  badania przeciwciała Nogo ?
Zostanie pokazane, że przeciwciała Nogo nie tylko zwierząt, ale także odrasta ludzie uszkodzone włókna nerwowe przynieść wzrost i że prowadzi to do częściowego poprawy funkcji ciała i uczuć. W tym czasie lek jest we wczesnej fazie klinicznej leku o zgodności (wykrywanie możliwych działań niepożądanych) oraz farmakokinetyki jest badana. Przeciwciała Nogo wprowadzane są do płynu mózgowo-rdzeniowego. Lek należy podawać w ciągu 14 dni po wypadku.Nogo przeciwciał Badanie zostanie przeprowadzone w Szwajcarii, w ścisłej współpracy między Centrum rdzenia kręgowego z Balgrist Szpitala Uniwersyteckiego, centra urazowych i Novartis. Jesteśmy centrum egzaminacyjnym Szwajcarii: Tylko w naszej klinice, leczenie jest obecnie dostępny w Szwajcarii.

Nogo przeciwciał Badanie budzi nadzieje. Czy paraplegics pomóc w ostrej fazie?
Nadziei na wyleczenie w chwili obecnej mamy cię rozczarować. W najlepszym razie możemy spodziewać się poprawy w ruchu i wrażliwości, korzystanie z paraplegics w życiu codziennym. Może to na przykład w
Sparaliżowany lub paraplegic wymagają mniejszej pomocy może odzyskać w sparaliżowanego odczuwania kierunkowym.Celem badania Nogo przeciwciał na tym etapie jest zbadanie tolerancji medykamentu i skutków ubocznych u ludzi

Link źródłowy http://www.balgrist.ch/Home/Forschung_und_Lehre/Paraplegiologie/Nogo_Antikoerper_Studie.aspx

Berlin Charite jak i inne ośrodki chcą rozpocząć badania - NOGO
Badanie KNS zostało przesunięte . http://www.als-charite.de/VM/Nachrichten/AktuelleNachrichten2011/tabid/223/Default.aspx

Link po angielsku   http://www.clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00406016?term=ATI355&rank=1



Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

RILU

#7
Die geplante Studie mit einem Nogo-A-Antikörper ist in eine konkrete Vorbereitungsphase getreten. Der Studienbeginn wird weltweit im Dezember 2012 stattfinden.
Info Berlin Charite

Przygotowanie badania Nogo-A-Przeciwciał jest już konkretnie opracowane.
Badania nad ALS -Nogo-A rozpoczynamy w grudniu 2012 roku.Badania te rozpoczynają się
też w innych krajach.
Informacja z Kliniki Berlin Charite
http://mnd.pl/forum/index.php?topic=3802.0

Trzymam kciuki ,może tym razem [img width=20.99431800842285 height=23.99147605895996]http://www.gif-paradies.de/gifs/menschen-laender/haende/hand_0031.gif[/img]
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

jankar

Rilu, jesteś prawdziwą skarbnicą wiedzy, masz informacje ... i dajesz nadzieję.
Tak trzymaj ;D

ceebulio22

Takich ludzi trzeba więcej, trzymaj się ciepło! Pozdrawiam :)

alina7

Witam wszystkich serdecznie
Proszę o pomoc czy ktoś jest wstanie mi pomoc
Mój syn dostał  propozycje  do przystąpienia badan Ozanezumab- Nogo-A
Czy ktoś brał udział w tych badaniach? Czy są jakieś skutki uboczne?
POZDRAWIAM

RILU

#11
Alino  :-*  :angel:
http://mnd.pl/forum/index.php?topic=3802.0


To są experymentalne badania pod ścisłą kontrolą naukowców i lekarzy z Berlina Charite.
Zdradzisz gdzie mieszkasz ?
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

aniamazk

mozna powiedzieć kompedium wiedzy heh

alina7

Syn podszedł do eksperymentu badan Ozanezumab : Nogo-A  i mieliśmy taką nadzieje że choć trochę promyk słońca zaświeci dla niego jak i dla wszystkich chorych, że ten lek powstrzyma tą chorobę lub spowolni.Od lutego co dwa tygodnie jeździmy do szpitala na kroplówkę, lecz jak naraże nie ma poprawy a choroba postępuje .Pytałam sie w szpitalu czy na pewno dostaje lek może tylko placebo, lecz nie otrzymałam odpowiedzi .
Każdy szuka ratunku gdzie tylko może i myśli przychodzą pozytywne może wreszcie naukowcom sie uda.
Każdy z nas przechodzi ten ból i smutek a  życie przewróciło sie do góry nogami .Obserwuje te wszystkie badania eksperymentalne czym więcej czytam to mnie przeraża dlaczego to tak dlógo trwa?Jest fundusz finansowy dużo chętnych podchodzi do rożnych badan eksperymentalnych a nie ma żadnych efektów pozytywnych.

wiesia_m

Droga Alino.
Może trzeba więcej czasu aby były efekty. Takie eksperymenty pewnie  na początku osłabiają cały organizm, myślę że trzeba czekać. Życzę jak najszybciej działania tego leku. A jak długo jeszcze przewidują te kroplówki?
Pozdrawiam Ciebie i syna.
wiesia

Lili

Niestety tu są szanse 50/50 , że syn dostaje placebo.

Anna65

Mam pytanie do alina7. Czy stan syna coś się zmienił?

RILU


Ozanezumab (Nogo-A-Przeciwciało)

Ozanezumab ist eksperymentalnym medykamentem .  W Klinice Charité bierze udział 13 pacjentów chorych na SLA  Równocześnie prowadzi się badania tego medykamentu  na chorych w Bochum, Hannover, Jena, München i Ulm.Lista przyjęć jest zamknięta.
          Wyniki badań zostaną publicznie ogłoszone  jesienią w 2014 .

wypis ze strony Berlin Charite
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

RILU

#18
Alinko  :-*

Może rozmawiałaś z innymi uczestnikami biorącymi udział w badaniu Nogo-A ?

serdecznie pozdrawiam
Rilu
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

alina7

#19
Witam serdecznie wszystkich
Nie pisałam juz od dłuższego czasu gdyż nie chciałam  nikogo zmartwić .Tak bardzo  bym chciała  napisać ze nastąpiła poprawa i dać  tą nadzieje wszystkim chorym, lecz   nie ma poprawy a choroba postępuje   u mego syna jak i u innych  chorych uczestnikow biorących udział w badaniu .Pisze to ze łzami w oczach i jest mi bardzo przykro  ze  przekazuje złą wiadomość.
pozdrawiam