Czy ktoś jest pod opieką Helpu?

Zaczęty przez magda83, 12 Styczeń 2012, 08:04:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magda83

Witajcie
Czy ktoś z was jest pod opieką Helpu??jak wygląda u Was współpraca z nimi??u nas jak narazie dosyc ciężko jesli chodzi o sprzęt, problem z doproszeniem sie o cewniki do odsysania, nie mówiąc juz o martwych przestrzeniach - wysyłają po 2 sztuki na miesiąc. skąd to brać skoro trzeba codziennie wymieniać? jak wy sobie z tym radzicie??kupujecie??pozdrawiam

Pawel

Jestem pod opieka Helpu i jest ok.

Jesli masz problem, to chetnie pomozemy. Sprzet jednorazowy ma byc w 100% zapewniony przez Help. Jesli chcesz mozemy im listownie przypomniec o obowiazkach?
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Pawel

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

magda83

dzieki za odpowiedz. co do ogólnych obowiązków z ich strony to mniej więcej zapoznałam się z tym. Chodzi o to jak to się przedstawia ilościowo. Czy sa jakies limity dotyczące sprzetu jednorazowego?? Np u nas twierdzą że filtry antybakteryjne ,martwe przestrzenie przysługują tylko po 2 szt na miesiąc. Skąd więc brac resztę skoro trzeba je wymieniac każdego dnia. Filtry te przy respiratorze również co kilka dni trzeba wymieniać. Kiedy Pani z Helpu zadzwoniła pierwszy raz powiedziała że rękawiczki, gaziki również przysyłają. Teraz twierdzi że mamy się w to zaopatrzyc we własnym zakresie. Dobrze że nasz Pani Pielęgniarka trochę nas podratowała jeśli chodzi np o filtry. w pewnym momencie nawet cewników nam brakowało do odsysania. Szkoda gadać...

Pawel

Nie ma czegos takiego jak "limity". Sprzet ma byc w ilosci takiej jak potrzeba. Nie slyszalem by trzeba bylo wymieniac filtry codziennie? Nakazal tak lekarz?

Jesli chcesz mozemy im listownie przypomniec o obowiazkach?
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

RILU

#5
Filtr musi być wymieniany co najmniej raz dziennie .Ja wymieniam dwa razy, rano i
wieczorem :)


Wężyk biegnący od filtru do rurki tracheo wymieniamy razem z filtrem !
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

jamosia

Masz racje Rilu:)
Filtr antybakteryjny musi być wymieniany codziennie:) ale wężyk łączący filtr w rurami trzeba wymieniać codziennie ale można dezynfekować w środkach do sterylizacji "na zimno" i po wysuszeniu użyć następny raz dla tego samego chorego.

mab5

My korzystamy z pomocy Ośrodka Wentylacji w Bydgoszczy i bardzo sobie cenimy   bezproblemową  i pełną życzliwości współpracę z nimi. Cały sprzęt i jego komponenty otrzymujemy w ilościach w 100 % pokrywających zapotrzebowanie.
Filtry te przy respiratorze wymieniamy raz dziennie, zielone przynajmniej raz, jak trzeba to i rano i wieczorem. Martwe przestrzenie też dostajemy po 2-4 szt. na miesiąc, ale nam sugerowano, że to nie jest element jednorazowy i zaleca się jego częstą wymianę ale na zasadzie jeden zdejmuję, myję i sobie schnie a w tym czasie używamy drugiego.... i tak też robimy...

raz w miesiącu dostajemy w ilości wystarczającej na miesiąc + lekki zapas na wszelki wypadek: cewniki, gaziki, rękawiczki lateksowe, rękawiczki jałowe, strzykawki jednorazowe, filtry do ssaka, filtry do respiratora, rurki tracheo, układy + filtry białe i zielone + martwe przestrzenie...
zdarzyły już nam się awarie sprzętu i z tej strony też zawsze otrzymujemy pomoc natychmiastową....

RILU

#8
Cytat: jamosia w 12 Styczeń 2012, 15:57:42
Masz racje Rilu:)
Filtr antybakteryjny musi być wymieniany codziennie:) ale wężyk łączący filtr w rurami trzeba wymieniać codziennie ale można dezynfekować w środkach do sterylizacji "na zimno" i po wysuszeniu użyć następny raz dla tego samego chorego.
Jamosiu i mab5 ,jakich środków używacie do sterylizacji wcześniej opisanego już wężyka ?
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

marek

Cytat: RILU w 12 Styczeń 2012, 18:06:12
Cytat: jamosia w 12 Styczeń 2012, 15:57:42
Masz racje Rilu:)
Filtr antybakteryjny musi być wymieniany codziennie:) ale wężyk łączący filtr w rurami trzeba wymieniać codziennie ale można dezynfekować w środkach do sterylizacji "na zimno" i po wysuszeniu użyć następny raz dla tego samego chorego.
Jamosiu i mab5 ,jakich środków używacie do sterylizacji wcześniej opisanego już wężyka ?
No właśnie,ja też chciałbym wiedzieć ;)
pozdrawiam

mab5

no cóż, nam zalecono przepłukanie go pod czystą, letnią wodą i tak robimy.... póki co minął rok i tata nie miał żadnego stanu zapalnego....

jamosia

Środków jest wiele i znów namawiacie mnie do kryptoreklamy... ;D
Dezynfekcja w secusept easy codziennie, raz na tydzień sterylizacja w Aldesanie ....

melassa

magda83 a z jakiego miasta jesteś? Dobrze,że jest to forum bo można zawsze dowiedzieć się jak to wygląda w innych regionach kraju.

w Gdańsku pod tym względem nie jest tragicznie, zaopatrzenie jest co miesiąc, natomiast porównując do zeszłego roku widać,że  mają cięcia budżetowe. Zmienili dostawców,ostatnio np. dają gorszej jakości filtry, cewniki innej firmy itd.
Nie wiem czy wiesz ale oprócz zaopatrzenia z helpu możesz dodatkowo dostać cewniki refundowane przez NFZ. Wystarczy, że lekarz pierwszego kontaktu podbije Ci zlecenie na środki pomocnicze z NFZ - na 3 miesiące przysługuje 540 sztuk. Mam nadzieję, że od stycznia nic się nie zmieniło, bo jeszcze nie brałam w tym roku dla taty. ;)

magda83

Jestem ze Świętokrzyskiego. nie wiedziałam o tych dodatkowych cewnikach (tzn myslałam że mieszczą się one w zakresie pomocy Helpu). Dzięki za informacje. Paweł narazie dziękuję, interweniowała nasza lekarka i dostalismy wreszcie porządną paczkę. W razie jakiś komplikacji z Helpem na pewno dam znać i poprosze Stowarzyszenie o interwencję.pozdrawiam