Medycy z sercem dla chorych na SLA i ich opiekunów

Zaczęty przez marek, 29 Styczeń 2012, 21:13:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marek

A tak sobie pomyślałem o takim wątku,podam osoby z wielkim sercem,lekarzy,pielęgniarki,aptekarzy bez których nie dalibyśmy rady,którzy pomagają,znają SLA i mają serce  :)
Lista będzie pomocna dla chorych i opiekunów np.z mojego regionu,albo z Waszych stron.Nowi będą wiedzieli na kogo można liczyć. :D
Co o tym myślicie?Jak pomysł fajny,to wyszczególnię medyków z mojego regionu na których mogę liczyć  ;D Proszę o Wasze opinie
pozdrawiam

Beatka

Świetny pomysł. Bardzo mi zależy na informacji o lekarzach w Warszawie, o lekarzach, którzy są dla chorych na SLA i im się chce.

RILU

Cytat: Beatka w 30 Styczeń 2012, 00:39:09
Świetny pomysł. Bardzo mi zależy na informacji o lekarzach w Warszawie, o lekarzach, którzy są dla chorych na SLA i im się chce.
Beatko - Medyk "z gorącym z sercem" to rzadki ewenement .Jeśli istnieją to im
się należy podziękowanie,tak sądzę. :D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

anna01

hmmm... przy SLA nie spotkałam takich lekarzy  >:(
Jedynie opiekunowie z Ostrołęki podpięci pod program respiracji domowej z Domu Sue Ryder - oni mają złote serca!!! I lekarze i pielęgniarki!
Szczególnie Pani Henia Piekarska! Ona ma serce ze szczerego złota!!!

W Wawie - jak to w Wawie - jeden lekarz powiedział SLA, inni jak zobaczyli diagnozę - pytali się, po co przychodzimy?! Byli wręcz źli na nas!
Bardzo źle wspominam lekarzy z czasu diagnozy z Banacha, oj bardzo źle...
Jedynie teraz kontakt z dr Kuźmą - w sprawie badania w kierunku SOD1 był BARDZO MIŁY!
Ale te 5 lat temu niestety na Nią nie mieliśmy szczęścia trafić. Trafiliśmy na strajki... Raz kazano Mamę przywieźć do szpitala - "bagatela" grubo ponad 100 km dla chorego, w lat - to nie jest ogromna przyjemność - i odesłali "z kwitkiem" do domu... Później wspomniane strajki... i znów bujanie... i w końcu diagnoza i moje rozmowy z lekarzami.
Trochę serca może okazał dr Opuchlik. Ale tylko on. Mocno pożarłam się z ówczesnym ordynatorem, który podczas obchodu robił tylko wiatr na korytarzu - tak zapierdzielał!
Wiem, piszę za ostro, może Paweł wywali część wypowiedzi... ale cierpiałam wtedy ogromnie. Taka bezradność, bezsilność... i jeszcze takie traktowanie... Wtedy - świat się zawalił...

Beatka

Masz rację Rilu, my też nie trafiliśmy na lekarza któremu by się chciało zaopiekować moim mężem. Na Banacha jeździmy co 6-7 miesięcy, ale tak właściwie nie wiem po co. Pani doktor pyta, co się zmieniło i jak choroba postępuje. W przychodni rejonowej doktor upiera się, że SLA to to samo co SM i już, a jak się będzie coś działo to mam przyjść, ale bez męża bo po co go męczyć, a tak w ogóle to dać mężowi święty spokój, bo i tak nic nie poradzimy. Wszystkiego, co może pomóc choremu na SLA dowiaduję się na forum od Was wszystkich. Wielkie dzięki!!!!!!
Pozdrawiam, Beata

RILU

#5
Tylko broń Panie Boże aby nie obrazili się Medycy z Forum
Jesteście naszymi Aniołami z wielkimi sercami Muszelka,Jamosia ,MLK i ostatnio lek.spec.
Bez Was byłoby trudniej dlatego wielkie dzięki ,że jesteście  :-* :angel:

Chodzi nam w tych postach o szpitale , kliniki i przychodnie gdzie jesteśmy badani...
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

marek

Głogów ,Polkowice i okolice
Andrzej Salamon lek.anestezjolog,chirurg-niesamowity lekarz,bardzo uczynny i zaangażowany,recepty nam pisze,stara sie darmowe  ;)(Szprotawa)
Wiesława Dec lek.anestezjolog,była ordynator OJOM-u w Głogowie,teraz o ile wiem pracuje na OJOM-ie w Legnicy,zawsze pomocna,Jej słowa;'musisz mieć pewność że zrobiłeś wszystko aby mama żyła,a mama musi mieć pewność że zrobiła wszystko aby żyć!'(Głogów)
Wojciech Trznadel lek.anestezjolog,szef Ventamed,ile razy leciał do nas z Zielonej Góry w nocy,ciężko zliczyć,nigdy nie odmówił przyjazdu,dofinansowywał mi kiedyś opiekunki(Zielona Góra)
Czesława Piątek Nosal lek.laryngolog,alergolog,zawsze pomocna,ze względu na mamę idąc pryw.kasy nie weźmie i jeszcze okrzyczy  ;) (Głogów)
Bobińska-Kachnowicz Ewa lek.specjalista chorób oczu,aż trzy dni mama czekała w kolejce do zabiegu usunięcia zaćmy,tylko powiedziałem że mama choruje na SLA i decyzja Pani Doktor natychmiastowa,nieważna kolejka  ;) (Głogów)
Renata Ciupak pielęgniarka,o każdej porze dnia i nocy zawsze gotowa leciec do nas w potrzebie,8 lat pracowała na OJOM-ie,teraz pracuje; Ośrodek Zdrowia Gaworzyce,jest z nami od początku,9 lat (Gaworzyce)
Małgorzata Kurcyk magister farmacji,nieoceniona pomoc,zawsze otworzy aptekę,czy to dzień czy noc,dba o nasze wydatki na leki  ;D,zanim wyda lek sprawdza czy jest możliwość refundacji,straszne rabaty nam daje! :) (Gaworzyce)
Sylwia Lewandowska dyplomowany protetyk słuchu,firma FONMED,czyści suszy naprawia nam te aparaty,dba o mamy uszy, przyjeżdża do nas z całym sprzętem,cieszy sie że może pomóc,o kasie słyszeć nie chce!

Oczywiście byłbym niewdzięcznikiem jakbym nie wspomniał o naszej nieocenionej Jamosi,oraz Muszelce które wszyscy znamy i wiemy jak nam z dobrego serca pomagają!

Jak o jakimś medyku z sercem zapomniałem,to dopiszę kiedyś  ;D
Więcej medyków nie pamiętam,albo nie chcę pamiętać  ;)