Kurator Osoby Niepełnosprawnej

Zaczęty przez marek, 12 Luty 2012, 10:51:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marek

Załatwiłem ten temat w Sądzie Rejonowym,Wydział Rodzinny i Nieletnich.
Wystarczy złożyć wniosek,i czekać spokojnie na rozpatrzenie,zero kosztów,Sąd wyśle Kuratora Zawodowego na wywiad środowiskowy,parę pytań,złożenie przyrzeczenia i załatwione,łatwa sprawa.
ps.wykreśliłem dane osobiste z ksero dokumentu

irena

co nsam daje ustanowienie kuratora?

marek

Irenko,pełnomocnictwo notarialne które posiadam było za słabe do załatwienia w imieniu mamy spraw majątkowych,notariusz tak stwierdziła,mimo zaświadczeń lekarskich podważyła też poczytalność mamy!Teraz będąc kuratorem wyznaczonym przez Sąd Rodzinny nikt nie waży się podważyć uprawnień mojej skromnej osoby występującej w imieniu mamy. ;D
http://mnd.pl/forum/index.php?topic=2597.0
pozdrawiam

Justi

Witam,
Ja natomiast ubezwłasnowolniłam męża i zostałam jego prawnym opiekunem.
Myśle że to jest lepsze rozwiązanie.
Kurator osoby niepełnosprawnej w ważniejszych sprawach musi prosić zgodę Sąd,
a ja natomiast będąc opiekunem prawnym decyduje o wszystkim.

Pozdarwiam

irena

Boże Justi ale czy Twój mąż o tym wie  i chciał tego???  mi się wydaje ,że mojemu mężowi byłoby bardzo przykro "ubezwąsnowolniony" brzmi poważnie.....ale  może nieraz to jedyne wyjście

marek

#5
Jak nasza chora bliska osoba jest w pełni świadoma i logiczna to po co te ubezwłasnowolnienie?
Mama decyduje a Sąd tylko pilnuje czy działam w dobrym interesie podopiecznego tj.mamy.I mi to pasuje  :). Kurator może występować w imieniu podopiecznego,za Jego zgodą, i już żadna instytucja,czy osoba tego nie podważy,a jak podważy składam wniosek do Sądu Rodzinnego i czekam na Postanowienie Sądu,a wtedy już na pewno nie podważy.Pełnomocnictwo notarialne z odciskiem palca wtedy nie potrzebne,a i koszta mniejsze;ustanowienie kuratora jest gratis,a za pełnomocnictwo notariusz skasował 80 zł. ;)
pozdrawiam

Justi

Tak mąż wiedział Irenko.
Ja po po prostu musiałam tak zrobić, gdyż na każdym kroku miałam problemy.
Nie mogłam wziąść kredytu czy pożyczki bo musiała być zgoda męża, nie mogłam dziecku wyrobić paszportu bo też musiała być zgoda męża.
Miałam pełnomocnictwo ale rzadko mi w urzędach go uznają.

Tak że , mąż sie zgodził i teraz nie mam problemu.

irena

rozumie ,to zmienia postać rzeczy...

Słońce

Witajcie, jestem troszke zszokowana Justi ze ubezwlasnowolnilas swojego męża, mając pelnomocnistwo notarialne ja bym nie odpuscila urzędowi ze czegos nie chce zaltatwi biorac pod uwage fakt ze nie mozna ubezwlasnowolnić osoby zdrowej psychicznie. Ubezwłasnowolnić całkowicie można osobę, która ukończyła 13 lat, jeżeli na skutek choroby psychicznej, niedorozwoju lub innych zakłóceń (pijaństwa, narkomanii) nie jest w stanie kierować swoim postępowaniem.[/color]
Dla urzedow/bankow itp ubezwlasnowolnienie jest prostsze bo nie trzeba wstac zza biurka i brac np odcisku kciuka. Pozdrawiam
Pzdr Słońce