Leki przeciwbólowe

Zaczęty przez elka1980, 03 Listopad 2007, 16:32:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elka1980

witam! potrzebuje szybkiej informacji jakie leki przeciwbólowe można stosować przy sla. mój tata choruje od ponad dwóch lat (właściwie to od czasu diagnozy), ostatnio cierpi na ogromne bóle dosłownie wszystkiego, co strasznie osłabia jego i tak wyczerpany organizm... brał tramal, po pobycie w szpitalu przepisano mu jakiś inny lek, ale też nie działa. proszę o jakieś rady, z góry dziękuję...

Pawel

Witaj,

Przykro mi z powodu choroby Twojego taty a przede wszystkim teraz z powodu jego bólów. Moim zdaniem najlepszym źródłem informacji, co zrobić z bólem jest lekarz prowadzący albo najbliższy neurolog. Jeśli Ci nie chcą albo nie mogą pomóc pilnie poszukaj innego lekarza! Z bólem współczesna medycyna potrafi dać sobie radę, trzeba jedynie trafić na odpowiednią osobę.

Pozdrawiam i życzę sił,
Paweł Bała
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

anna01

#2
Kochani, jako, że Mamusia wczoraj wyszła ze szpitala z założonym we wtorek PEGiem, odczuwa ból w miejscu dziurki w brzuchu (PEG), co jest sprawą oczywistą. Jakie leki przeciwbólowe można podać Mamie?

dario

WITAJ ANIU. :)

Nie wiem jaki rodzaj pega ma twoja mama,ale mojej mamie ból ustąpił po pierwszym dniu.Peg ,czyli rurka jest srednicy 5-6 mm więc naciecie było niewielkie.Musicie pilnować miejsca zetknięcia pega ze skórą my podkładamy gazik 5 cmx5cm nacięty do połowy,żeby się skóra nie odparzyła.Życzymy szybkiego nabrania sił dla mamy i Ciebie też pozdawiamy.Niech moc będzie z Wami.

Dario

isia

Zgadzam się z Darkiem od razu należy izolować skórę od plastiku bo zrobi się odleżyna mąż brał przeciwbólowo lek o nazwie refastin lek na receptę

MM

Po założeniu PEGa u mojego męża lekarze zlecili przyjmowanie leku przeciwbólowego PARACETAMOL (sugerowano, że jest najłagodniejszy dla żołądka).
Pozdrawiam

martyna

W tej chwili mama bierze Ketonal Forte,niedługo będę musiała zmienic lek.Może coś podpowiecie.

ebib57

Oj Ketonal bardzo haracze żołądek - trzeba z nim uważać lub brać jakies osłonowe