SLA a sterydy

Zaczęty przez anna01, 07 Listopad 2007, 23:32:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MM

#20
U chorych na SLA niektórzy neurolodzy stosują doraźną kurację lekami steroidowymi.
Wzmacniają one na jakiś czas siły chorego i powodują przyrost masy ciała ale powodują duże skutki uboczne takie jak: zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej: zatrzymanie sodu i wody, zastoinowa niewydolność serca, zasadowica spowodowana niskim poziomem potasu, utrata potasu. Zmiany w układzie narządów ruchu: osłabienie lub zanik mięśni, osteoporoza, zerwanie ścięgna, złamania kości. Choroby przewodu pokarmowego : wrzód trawienny, perforacja jelit. Zmiany endokrynologiczne: zespół Cushinga. Zaburzenia narządu wzroku: podwyższenie ciśnienia śródgałkowego, jaskra. Zmiany neurologiczne: podwyższenie ciśnienia śródczaszkowego, bóle i zawroty głowy.
Podczas podawania sterydów u chorego należy pamiętać o regularnym podawaniu POTASU.
Lek steroidowy o nazwie PABI DEXAMETHAZON jest najtańszym lekiem na naszym rynku. Jego cena wynosi 3,20 i wydawany jest tylko na receptę.
Pozdrawiam.
Gosia

MM

#21
Warto jeszcze dodać, że nadmierne spożywanie leków steroidowych uzależnia!!!
Tak było w przypadku mojego męża!!! Uzależnił się od przyjmowania sterydów tak, że nie było szans i możliwości na odstawienie ich!!!
Pozdrawiam.
Gosia

Sławek

#22
Czy ENCORTON ma podobne działanie? Brałem ponad miesiąc dużą dawkę 80mg i na moim
organiżmie poza wagą,wzrostu siły nie odczułem.

MM

ENCORTON jest steroidem na bazie hormonów a PABI DEXAMETHAZON nie.

Sławek

Z tego rozumiem że jeżeli lekarz mi go zapisze to mógłbym poczuć
się silniejszy.

MM

Na przykładzie mojego męża wiem, że tak.
PABI DEXAMETHAZON zwiększał u niego siły, dzięki czemu poprawiał samopoczucie oraz spowodował przyrost masy ciała.

RILU

Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią MM
To jest tymczasowe pobudzenie i później wielkie rozczarowanie
postępem choroby.
Poza tym można nie spełnić kryteriów naboru jeśli w Polsce
prowadzone będą badania .

??? ???RILU

Sławek

Byłem dzisiaj u neurologa i nie wypisał mi PABI DEXAMETHAZONU.
Faktycznie stwierdził że jest to lek ogólnie wzmacniający a ja mam jeszcze
czas aby go zażywać.

MM

Jeśli lekarz tak stwierdził to zapewne słusznie  :)

Sławek

Czy ktoś z chorych na SLA stosował zastrzyki domięśniowe
o nazwie Depo-Medrol.
Są to sterydy o długotrwałym działaniu.

teresa

Sławku na początku choroby, oczywiście wtedy zupełnie nie było wiadomo jakiej, często się przewracałam głównie do tyłu i skutkiem było zapalenie dźwigacza łopatki. Cierpiałam niemiłosiernie, noce były istnym koszmarem, nie pomagały żadne środki p.bólowe nawet Diklak z Mydocalmem w zastrzykach. Wtedy mój lekarz ortopeda zdecydował się na wstrzyknięcie mi Depo-Medrolu. Zastrzyki / łącznie 3 sztuki/ robił mi sam w odstępach tygodniowych w torebkę stawową. Zadziałało, praktycznie do tej pory nie mam dolegliwości bólowych dźwigacza łopatki. Te zastrzyki nazywają potocznie blokadami i słyszałam, że uszkadzają kości ::), ale mnie chyba nie uszkodziły  ;)
nie mam pojęcia jakie działanie mają w samym SLA i nie dowiem się bo mój wspaniały ortopeda zmarł w ub. roku na sepsę :'(

Sławek

Dziękuję Tereniu za odpowiedz.
Pytanie na forum zadałem dlatego że lekarz zapisał mi te zastrzyki domięśniowo 3 razy w odstępach tygodniowych. Nadmieniam że nie mam żadnych bóli w stawach.
     Pozdrawiam.

delires

Witam,
Jeśli u kogoś jest w aptece Amantix to prosze bardzo o podanie namiarów, gdyż u mnie nigdzie nie można go dostać, prosił bym o odpowiedzieć prywatna gdyż nie śledze cały czas forum
pozdrawiam