Wakacje w ciepłych krajach

Zaczęty przez anna01, 15 Listopad 2007, 22:40:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anna01

Witam!

Mam do Was pytanie. Planuję z moimi bracmy wysłac rodziców w jakieś cieplejsze kraje na tydzień w styczniu. Jak 'ciepłe' moga być to kraje? Czy są jakieś przeciwskazania przy SLA odnośnie konkretnych klimatów? Wiadomo, w upale każdy się męczy. Jednak cieplejszy klimat Hiszpanii nie jest chyba złym pomysłem? A co w sprawie lotu samolotem? Czy przeciążenia i zmiany ciśnienia mogą mieć jakiś negatywny wpływ na moją Mamusię?
Proszę, poradźcie!
Chcemy rodzicom taki gwiazdkowy prezent sprawić, żeby oderwali się chociaż na chwilkę od tego całego 'chorowania'!

Pozdrawiam,
Ola

Pawel

Witaj!

Moim zdaniem jest to świetny pomysł! Moim zdaniem nie ma przeciwwskazań przy SLA odnośnie konkretnych klimatów przynajmniej nigdy o tym nie słyszałem a sam jeszcze niedawno planowałem wycieczkę do Włoch odwołaną z zupełnie innych przyczyn niż upał. Wiem po sobie że jedynie duży upał i jednoczesna duża wilgotność mnie męczy i posłanie rodziców tam gdzie mogłyby takie warunki panować nie jest dobrym pomysłem ale Hiszpania zimą myślę że jak najbardziej :-). Co do przeciążeń i zmiany ciśnienia to myślę że nie mają one znaczenia w SLA.

Dla pewności skonsultuj się z lekarzem.

Pozdrawiam,
Paweł Bała
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

anna01

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź!
A propos Hawkinga - kiedy on wybiera się w kosmos?
W sumie w kosmosie - jak mi mąż wczoraj opowiadał - mięśnie są niepotrzebna. Na księżycu grawitacja jest cztery razy mniejsza niż na ziemi. Może skolonizujemy księżyc?  :)

Kojak

CytatPrzez około cztery minuty brytyjski astrofizyk Stephen Hawking, na co dzień przykuty do wózka inwalidzkiego, cieszył się stanem zerowej grawitacji. W czwartek [26 kwietnia 2007] wziął udział w specjalnym locie, który ma być przymiarką do jego przyszłej podróży w kosmos.

"To było zdumiewające" - podsumował swoje wrażenia Hawking. "Kosmosie, nadchodzę!" - dodał, nawiązując do swoich planów odbycia lotu w Kosmos w 2009 roku.

Symulację stanu zerowej grawitacji osiąga się w specjalnie przystosowanym samolocie, który wznosi się i raptownie nurkuje. Pasażerowie w trakcie manewru przez około 25 sekund doświadczają wrażenia nieważkości. Boeing 727 z Hawkingiem na pokładzie pikował osiem razy.

65-letni brytyjski naukowiec jest jednym z najbardziej znanych fizyków teoretycznych. Zyskał sławę książką "Krótka historia czasu". Jest chory na stwardnienie zanikowe boczne i niemal całkowicie sparaliżowany. Z otoczeniem porozumiewa się za pośrednictwem syntezatora mowy - swoje wypowiedzi wystukuje na klawiaturze.

Nawiązując do swojej choroby Hawking podkreślił, że jego lot jest dowodem na to, że w tego rodzaju przedsięwzięciu każdy może wziąć udział.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Gdyby w przyszłości wynaleziono wehikuł czasu, przeżywalibyśmy dziś inwazję hord turystów z przyszłości.