Czy mam objawy SLA

Zaczęty przez szopen83, 03 Kwiecień 2022, 13:24:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szopen83

Dzień dobry wszystkim .Mam 38 lat. Proszę o pomoc . Mój problem zaczął się dokładnie na początku października 2021r. Miałem ciężką noc. Nie mogłem spać . Byłem na chorobowym związanym z rwą kulszową . Myślałem prawie do rana o zmianie pracy , gdyż mam zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego, i o różnych stresujących mnie rzeczach . Na drugi dzień zacząłem czuć w kończynach dziwne napięcie mięśni , jakby nerwowe . Pojawiły się fakscykulacje . Byłem bardzo zestresowany . Patrzyłem na swoje ręce i nie wiedziałem co mi się dzieje . Potem nastąpiło drętwienie rąk po przebudzeniu . Prawie ich nie czułem , zwłaszcza dłoni . Po kilku dniach przyszedł dzień mojego czasu na urlop i wylotu do Meksyku . Byłem bardzo zestresowany tą sytuacją . Gdy doleciałem na miejsce , także odczuwałem duży stres .Podczas pierwszej nocy miałem bolesny ucisk w lewej nodze nad kostką , jakby obręcz.  W drugim dniu gdy zaczęliśmy zwiedzanie wszystko jakby ustało . I co dziwne przez całe 2 tyg wycieczki było dużo lepiej . Po powrocie znów zaczęło się przygnębienie . Wrócił stres przed pracą . Wróciłem do pracy i było ok . Potem zaczęły się problemy gastryczne w postaci bóli w nadbrzuszu i szalejących jelit . W usg wyszło stłuszczenie wątroby I zwapnienia trzustki . Byłem załamany i zestresowany jeszcze bardziej Gdy czytałem internet.  Potem w pracy miałem znów ucisk jakby obręczy nad lewą kostką jakby krew nie dopływała , ale nie było żadnego zasinienia i nic podobnego . W tym czasie schudłem aż 8 kg . Cały czas czytałem internet i się stresowałem . Do tego mam cały czas drgania dużego palca w lewej stopie jak fakscykulacja . Od jakiegoś czasu znów czuję jakby obręcze w nadgarstkach i nad kostkami w nogach . Taka cieśń . Byłem u neurologa ale nic nie stwierdzono . Trochę czuję że słabną mi dłonie , zwłaszcza prawa która cierpnie mi gdy długo używam telefonu . Jeszcze mogę robić wszystkie czynności ale jakby trzęsły się lekko palce .Nie jestem w dobrym stanie psychicznym , gdy zacząłem czytać o SLA dostałem prawie paniki i szoku . Mam znów fakscykulacje . Patrzę na swoje ciało czy mięśnie nie zanikają .Stukam w dużego palca w którym Mam fakscykulacje i patrzę czy się nie poruszy .  Mam już obsesję . Całymi dniami po pracy leżę w łóżku . Czasem Mam ucisk w szyi między kręgami , słabość tych nadgarstków a także trochę czuję że słabną mi ramiona . DZWIGAM różne rzeczy i zauważam że siłę Mam nadal . Raz trochę mi się poprawia stan psychiczny a raz pogarsza . Mój stan trwa już pół roku . Lekarz domowy dał skierowanie do neurologa i psychiatry . Jestem załamany myśląc że to może być już koniec . Widzę już siebie na wózku itp . Wiem że jeżeli to jest ta choroba to już nie ma odwrotu ale czy jeszcze jest szansa się podnieść . Nie wiem .

Kaktus1212

I jak tam? Ja mam dokładnie te same objawy.