Jestem jeszcze z Wami

Zaczęty przez lucky2008, 16 Kwiecień 2012, 09:24:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

magda83


wiesia_m

Jeśli ktoś martwi się, co się dzieje z Piotrem to odzyskuje swoje dane do logowania. Jakiś czas jest bez forum i smutno Mu z tego powodu  :'(
Pozdrawia wszystkich :-* :-*

teresa


Ogaruus

Jak to jego pierwsza wnuczka to dajmy mu się spokojnie nacieszyć :angel:
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

lucky2008

Kochani.
Obiecalem, ze sie wczoraj odezwe, ale mialem kiepski dzien i czasami mnie sie to zdarza!
Myslalem o zakonczeniu watku - 30 sekund, ktore moga ( ale nie musza ) wstrzsnac swiatem!
Nie chcialbym sie powtarzac, dlatego podsumuje tylko ten temat.
Co to sa te 30 sekund? Jest to czas, ktory ktory moge wytrzymac powietrze, prawda ze malo?!
Technika " daje " nam zycie,  ale ta sama technika moze nam to zycie odebrac w mysl powiedzenia - zlosliwosc rzeczy martwych!! Czyz nie jest to okrutne?! Wychodze z zalozenia, ze awaria urzadzenia do oddychania albo blad ludzki ( panika, brak zdecydowania, strach podjecia szybkiej i wlasciwej decyzji ). Nie mozna miec nawet pretenscji do opiekunow  , jakby nie bylo, to na nich spoczywa najwieksza odpowiedzialnosc!
Do czego zmierzam. Byloby szkoda, zeby ktorys z tych powodow decydowal o naszym byc albo nie byc. Szkoda, jest najdelikatniejsza odmiana slowa strach. Nie bede ukrywal, ze tego typu stany odwiedzaja mnie czasami ale nie ma potrzeby nimi sie futrowac, po " odlotach " ktore przezylem wiem, w tych decydujacych chwilach nie ma czasu na strach, to jest plus calej tej historii!
Dlatego, nie utrudniajmy sobie i innym i tak juz wystarczajaco porypanego zycia.
Sluch i wzrok, ktore nam zaoszczedzone beda, maja tez czemus sluzyc. Nauczyc sie sluchac i widziec to, czego  nie zauwazalismy bedac zdrowym. Dla nas czas sie zatrzymal, wykorzystajmy   go,  kazdy na swoj sposob jak najlepiej!
Zycze Wam spokojnego Weekendu.
Piotr

wiesia_m


Ogaruus

Lucky chyba nie może oderwać oczu od wnuczki ;)
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

lucky2008

Kochani moi.
Nikt z Was nie uwierzy, ze te historia pisze po raz piaty! Wszystkie poprzednie wersje szlag trafial i to najczesciej pod koniec jej pisania. Wierze w to, ze kiedys mi sie to uda.
Chcialbym powrocic do tematu - 30 sekund......! Z ostatniego wpisu. Pisalem tam, ze blad ludzki albo zlosliwosc rzeczy martwych moga doprowadzic do nieodwracalnej w skutki sytuacji.
Dzisiaj o zlosliwosci rzeczy martwych.
Mam swoj osobisty alarm, ktory swietnie sprawdza sie w nocy ( Wiesia i Tadzio moga to potwierdzic ), zreszta nie wyobrazam sobie jak mozna bez czegos takiego funkcjonowac!
Nocka jak kazda inna. Przywolalem pielegniarza zeby odssal kanal. Zrobil co mial zrobic i poszedl do swojego pokoju. Nie wiem co mnie podkusilo, zeby sprawdzic czy alarm dziala.
( czasami nieswiadomosc bardziej sie oplacala, byl wewnetrzny spokoj i mozna bylo spokojnie spac ). Po kilku probach okazalo sie, ze zamilkl na amen. Nastepne proby niestety potwierdzily to. Tu zaczela sie moja mala " tragedia "!
Puls zaczal szalec a cisnienie zaczelo mu wturowac. Zaczalem dodawac sobie otuchy az do momentu kiedy zlalem sie do lozka. Zeby calkowicie nie spanikowac, zaczalem sie pocieszac - Piotrek olej to, to sa tylko siuski i od tego jeszcze nikt nie umarl. Moze udaloby mi sie sobie samego oszukac, gdyby nie fakt, ze moj kanal sie odezwal. Jak na zlosc, cos sie w nim nazbieralo i mialem problemy z oddychaniem. Sytuacja dla mnie gorzej jak tragiczna. Totalna niemoc, bezradnosc.Nie wiem jak wyglaly moje oczy w ktorych strach zaczal sie juz przegladac! 
Nie wiem, jaki duch swiety ( chociaz jest tylko jeden ) skierowal pielegniarza - ktory konczyl wlasnie dyzur - do mojego pokoju.  Z tej radosci moglbym sie jeszcze raz zlac do lozka.
Szczerze. Mialem ogromnego pietra! Poniewaz dobrze sie skonczylo, rozumiem ze to jeszcze nie teraz!!!

ASIA.G

Lucky przez Twoje poczucie humoru moj ekran znowu zostal zapluty nie panuje nad odruchami ciesze sie ze udalo Ci sie  napisac pozdrawiam :D

teresa

To prawda Piotr, że masz niesamowity dar przekazywania informacji. W Twoim wykonaniu dramat staje się komedią. Dziękuję Ci za to  :D

jankar

Lucky, to Twoje poczucie humoru  >:D   
Pisz, pisz, tak niewielu z nas potrafi śmiać się ze swoich przeżyć  :P
Pozdrawiam ;)

RILU

#231
Piotrze , zmień pielęgniarza .
Jest durniem pospolitym ! Nawykiem ich jest wyłączanie alarmu respiratora.
Odebrałem ten humor , tylko kiedyś takimi opisami rozśmieszał mnie Maciej Zębaty w Lecie z Radiem . Ty robisz to samo ,tylko ,że ty opisujesz prawdziwe sytuacje . Dlaczego pielągniarz siedzi w innym pokoju a nie przy tobie ?
Za taką opiekę trzeba pielęgniarzowi powiedzieć DO WIDZENIA !

Serdecznie ciebie pozdrawiam i proszę opisuj wszystkie sytuacje
w tym humorystycznym stylu.
:)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Daria Warszawa

Właśnie też jestem ciekawa co z tym pielęgniarzem, to on ma własny pokój u ciebie w domu????nie za dobrze mu?! a jak nie usłyszy alarmu?!to jaka to opieka ,jak on nie jest z tobą?

lucky2008

Kochani moi.
Na ma potrzebny irytowac sie z powodu pielegniarzy, to  ze maja swoj pokoj bylo naszym zyczczeniem. Potrzebujemy z Joanna intymnej sfery to za duzo powidziane ale sfery prywatnosci. To funkcjonuje pod warunkiem, ze alarm nie zawiedzie! Na razie jest wszystko ok bo mam nowy sensor.
Jestesmy we wlasnym domu i chcemy sie czuc jak we wlasnym domu! Nie znioslbym dzien w dzien, noc w noc kogos przy moim lozku poza tym Joanna spi w moim pokoju. 
Jak widzicie ma to sens.
Pytanko. Czy macie jakis zloty srodek na sliniawke i slino( po ) tok?
Pozdrawiamy Was bardzo cieplutko

RILU


Redukcja
wydzielanej śliny w jamie ustnej
Stosujemy plastry Scopoderm
oraz
następujące tabletki :. Amitriptylina ,Bascopan i inne
Wybieramy medykament z najlepszym działaniem
zaczynając od najmnieszej dawki
Wykorzystywane jest  działanie uboczne medykamentów
ponieważ nie istnieje lek redukujący ślinę



Plastry SCOPODERM
Przyklejamy na wyczuwalne wgłębienie za uchem
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

lucky2008

Kochani.
Jezeli myslicie, ze pierwsza pozycja na liscie Top Ten  sprawia mi radosc to sie mylicie!
Ponad 10 dni i nikt nie chce mnie przebic inna historia! Moze nie moze? Moze nie ma ochoty?
Moze historie staja sie w pewnym momencie zbyt bolesne by dzielic sie nia z innymi? Ale forum po to wlasnie jest!
Rilu, dzieki za informacje dotyczaca zlotych srodkow na sliniawke!
Chcialem zwrocic uwage na srodek o nazwie scopolamin! W Niemczech jest ten srodek a wlasciwie krople dostepne w aptekach miedzynarodowych i jest plynna forma scopoderm.
Uzywam je od 3 tygodni i jestem caly happy. Dozowanie od 1ml do 5 ml cztery razy dzienne.
Mnie wystarczyly 2 ml by wreczcie nie slinic sie na widok mojej zony. Ubocznych dzialan nie zauwazylem!
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie.
Wasz Piotr

Ogaruus

to ja przebije. znowu będziemy w tvp Kraków. się dzieje się :)
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Ogaruus

najprawdopodobniej dopiero za tydzień :)
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

lucky2008

Czesc Ogarus.
Co to za program, kto go prowadzi i dajcie znac kiedy bedzie na wizji?
Pozdrowka
Piotr 

Ogaruus

O domowym cieple, będzie Paweł, Pani Bożenka i ja z chorych na sla. będzie pokazane jak mimo choroby jesteśmy w domu otaczani ciepłem. dopiero za tydzień puszczą ok. 12 minutowy spot w TVP Kraków. na pewno damy znać;)
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!