Sanatorium

Zaczęty przez Kate, 25 Listopad 2007, 17:52:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kate

Witajcie,

Przeglądam nerwowo różne wątki i nie mogę odszukać postów dot. sanatoriów a wiem, że były .
Chcę wysłać moją mamcię jak się troszkę wzmocni - bo teraz jest dość trudny okres - zimno, szybko ciemno - stąd wyjścia na zew. mocno ograniczone - liczę, że dobre sanatorium pomoże jej choć trochę urozmaicić ten okres i zająć ją na tyle skutecznie by na chwilę nie myśleć o tej chorobie.
Jeśli macie doświadczenie i możecie coś mi polecić to będę wdzięczna - mam jeszcze jedno przy okazji czy tam mogą być opiekunowie myślę o moim tacie - oni są cały czas razem i on chciałby również z nią pojechać ( zawsze jeździli razem po sanatoriach ).
Może macie orientację czy jest jakieś gdzie jest rehabilitacja PNF.
Będę wdzięczna na podpowiedź.
Moi rodzice są z Podkarpacia - chyba Paweł wspominał o Jadownikach ale nie mogę tego odnaleźć.

Pozdrawiam cieplutko
Małgośka

włodek

Paweł podał mi kiedyś cały spis ale nie pamiętam czy na mój adres czy na stronie .Zaraz sprawdzę

włodek

Patrz  rehabilitacja  i Marta  turnus rehabilitacyny

Kate

Wielkie dzięki już znalazłam.

Pozdrawiam
Małgośka

mazi

Witajcie ,
Czy lekarz prowadzący chorą ma prawo odmówić wypisania skierowania do sanatorium ?
nam odmówił :( wydaje mi się , że nie ma takiego prawa.
Co Wy o tym myślicie ?
 

marta_sz

Sęk w tym, że podobno sanatoria niechętnie witaja takich gości. Tak nam powiedziała dr Drac. Poprostu się boją, że coś im sie stanie w momencie kiedy będą u nich przebywać. Poza tym tu nie ma mowy o poprawie stanu zdrowia chorego.

Ja mam jednak inne pytanie- czy ktoś ma jakieś sprawdzone sanatarium?

KLEA

Z tym sanatorium to jest tak ,że zalezy w jakim stanie jest chory.Moja mama w stanie ledwo chodząc byla (ja z nią)w Reptach i przez krokti czas bylo lepiej.Rechabilitacja jest tam doskonala wszyscy sie mobilizują.polecam.

mazi

O skierowanie do sanatorium pytaliśmy w grudniu, lekarz powiedział, że mama sobie nie poradzi (do dzisiaj jest w miarę samodzielna pewnie, że się szybciej męczy czy ma bóle ale czy to musiało skreślić jej szansę na wyjazd) i że do sanatorium jedzie się żeby się wyleczyć a to jest choroba śmiertelna i tu nie ma mowy o poprawie, ja się z tym absolutnie nie zgadzam.
Na ostatniej wizycie ponowiliśmy prośbę o wypisanie skierowania usłyszeliśmy, że to wypisze lekarz ogólny czy tej informacji nie moglismy usłyszeć w grudniu ???, czemu tak sie traktuje chorych ludzi  dla mnie to wszystko jest żałosne.
Już dawno mogła skorzystać z santorium bo z tego co czytam to okres oczekiwania 6 miesięcy straciła szansę.
Płakać się chce jak przyjdzie coś załatwić
taka znieczulica na cierpienie innych :'(
   

Sławek

Czy ja jako osoba obecnie zatrudniona na zwolnieniu lekarskim mogę ubiegać się o sanatorium lub obóz rehabilitacyjny? Jak przez kogo mam to załatwić?
Jestem osobą samodzielną i chodzącą.

teresa

Jako osoba pracująca możesz skorzystać z turnusu rehabilitacyjnego, ale aby otrzymać dofinansowanie z PFRON do turnusu musisz mieć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
Ośrodek rehabilitacyjny /musi mieć wpis do rejestru organizatorów turnusów z PFRON/ i termin turnusu wybieramy sami Wtedy tak wyglądają zasady dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego przez PFRON:

Wymagane dokumenty:

    * wniosek lekarski na turnus rehabilitacyjny (wypełniany przez lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalistę),
    * kserokopia orzeczenia o stopniu niepełnosprawności,
    * udokumentowane dochody (np. odcinek renty, decyzja z OPS, oświadczenie o zarobkach z zakładu pracy).

Wysokość dofinansowania wynosi:


    * dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności -  801,51 zł
    * dla osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności - 742,14 zł
    * dla osób z lekkim stopniem niepełnosprawności - 682,77 zł
    * dla zatrudnionych w zpch oraz opiekunów - 534,34 zł

Z sanatorium możesz skorzystać nie mając orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, wystarczy, że lekarz wystawi Ci wniosek na leczenie sanatoryjne, a Ty wyślesz go do NFZ.
Wyjazdy sanatoryjne są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjent płaci za dodatkowe zabiegi, z których chce skorzystać, częściowo za wyżywienie i zakwaterowanie w sanatorium. O miejscu pobytu i terminie wyjazdu oraz zasadności samego leczenia uzdrowiskowego decydują lekarze  (trzeba też zazwyczaj
oczekiwać na wolne miejsce w sanatorium).
Najlepiej jest starać się o sanatorium poszpitalne czyli podczas hospitalizacji, wtedy okres oczekiwania jest dużo krótszy i ponosisz tylko koszty podróży.

Sławku widzę, że masz bardzo dużo pytań, polecam Ci przeglądanie linków zamieszczonych na stronie głównej, znajdziesz tam bardz dużo informacji przydatnych nam osobom chorym ;)

Bożenka_

Sławku.
Istnieją także szpitale sanatoryjne. Jest to sanatorium tylko inaczej się nazywa. Wystarczy tylko skierowanie takie same jak do szpitala. Składasz je bezpośrednio w wybranym ośrodku, można wysłać pocztą. Nic nie płacisz za pobyt ani za rehabilitację. Poszukaj takich ośrodków w swoim rejonie Polski.

Sławek

Bardzo serdecznie Terani i Bożence dziękuję za wyczerpujące informacje. :-*

ebib57

Szpital Uzdrowiskowy dostajesz za darmo , w ramach tzw. pobytu poszpitalnego . Niektórzy robią to tak , ze na parę dni kłada sie do szpitala i po wyjsciu z niego proszą o wniosek na poszpitalne leczenie sanatoryjne. Faktycznie za Szpital Uzdrowiskowy nic nie płacisz- oprócz drobnej opłaty za tzw. czyste powietrze .

Szpitale uzdrowiskowe - przystosowane są do leczenia chorych kierowanych bezpośrednio po leczeniu na oddziałach klinik lub szpitali, względnie leczonych w przychodniach oraz poradniach specjalistycznych wyższego stopnia.
Leczenie w szpitalach odbywa się w ramach czasowej niezdolności do pracy i jest bezpłatne. Szpital uzdrowiskowy zapewnia chorym całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską, specjalistyczne badania konsultacyjne i niezbędne badania laboratoryjne. Szpitale uzdrowiskowe zazwyczaj posiadają własną bazę zabiegową w budynku szpitalnym.

Jest to najlepsze wyjście - masz 21 dni pobytu zupełnie za darmo .

Pozdrawiam Krystyna