Sok noni

Zaczęty przez anna01, 27 Listopad 2007, 09:12:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rozan

próbowałem soku w innej  chorobie i daje rezultaty
Pozdrawiam serdecznie
https://helpik24.pl/

hanki

Sok z noni niezwykle mnie zainteresował, a widzę, że nikt o tym nie pisze dość wyczerpująco. Na polskich stronach znalazłam jego dokładny opis https://www.olej.edu.pl/sok-z-noni/ z którego wybrałam najlepsze moim zdaniem informacje.

Prawdopodobnie przez wile setek lat naturalna lecznicza moc tego soku była wykorzystywana ze względu na jego zdolność do utrzymywania zdrowej skóry, zwiększania poziomu energii i zapobiegania ogólnemu osłabieniu organizmu. Historycznie stosowany był głównie w leczeniu dużego szeregu dolegliwości, w tym zaburzeń związanych z ośrodkowym układem nerwowym.

Przeciwpsychotyczne działanie tego soku pozwala uzyskać znaczną poprawę u ludzi, szczególnie w odniesieniu do ich problemów behawioralnych. Wykazano bowiem że może mieć ogromny potencjał do zastosowania w leczeniu zaburzeń psychicznych.

Korzyści zdrowotne płynące ze spożywania soku z noni obejmują także zapobieganie rakowi, ochronę i zdrowe funkcjonowanie wątroby, utrzymanie zdrowia sercowo-naczyniowego, rozluźnienie mięśni oraz pomoc w utracie pamięci i stanach takich jak dna moczanowa i cukrzyca.

Ogromny potencjał przeciwutleniający soku z noni zapewnia działanie przeciwpsychotyczne, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które są cenne w leczeniu stanów takich jak zapalenie stawów i zaburzenia związane z ośrodkowym układem nerwowym.

Ponadto stwierdzono również, że ma on działanie lecznicze na uszkodzenie mózgu. Pomaga w zapobieganiu stresowi niedokrwiennemu mózgu bez wpływu na skuteczność dobrych enzymów i przeciwutleniaczy funkcjonujących w organizmie.

Sok z noni przyspiesza gojenie się ran i wzmacnia układ odpornościowy organizmu. Jest najczęściej stosowany w stanach takich jak cukrzyca i jako ogólny wzmacniacz organizmu.

Badania wskazują na jego główne korzyści, szczególnie w zakresie kontroli poziomów cholesterolu i cukru we krwi.

Przez Polinezyjczyków stosowany był do zwalczania ogólnego osłabienia organizmu i poprawy jakości życia i poziomu energii, ale także dla zdrowia skóry. Jest uważany za naturalną pomoc w pielęgnacji skóry i urody.

Sam sok jest bogaty w ochronne składniki chemiczne, antrachinony, które wzmagają produkcję kolagenu, zapobiegając w ten sposób powstawaniu zmarszczek na skórze.

Zapewnia również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które działają na poziomie komórkowym, co jest przydatne w leczeniu różnych chorób skóry, w tym trądziku, oparzeń, pokrzywki i alergicznych reakcji skórnych w sposób holistyczny.

Obecność niezbędnych kwasów tłuszczowych i wysokie stężenie składnika biochemicznego - prokseroniny zapewnia, że ma on tendencję do normalizacji nieprawidłowych komórek i pomaga przywrócić młodą i zdrową skórę.

Sok z noni doskonale utrzymuje zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, powodując lepszy przepływ krwi w tętnicach. To rozszerzające naczynia działanie soku noni pomaga regulować ciśnienie krwi i pomaga w utrzymaniu zdrowego serca.

Ponadto może przynieść korzyści w obniżeniu poziomu cholesterolu LDL (złego), homocysteiny i poprawie poziomu cholesterolu HDL (dobrego) w organizmie.

U osób cierpiących na bóle stawów sok z noni może przynieść ulgę w stanach zapalnych, takich jak zapalenie stawów, ze względu na cechy przeciwbólowe, które pomagają w łagodzeniu bólu i wrażliwości, zmniejszając w ten sposób zniszczenie stawów związane z tego rodzaju chorobą.

Spożywanie soku noni pomaga rozluźnić mięśnie, co jest idealne dla osób ze skurczami mięśni. Właściwości przeciwskurczowe pomagają w tłumieniu skurczów mięśni i łagodzą związany z nimi ból i dyskomfort.

Różne badania kliniczne wykazały właściwości ergogeniczne soku z noni, które pomagają zwiększyć tolerancję, elastyczność i ogólną sprawność fizyczną organizmu.

Mam nadzieję, że informacje się przydadzą. Chętnie przeczytałabym o własnych doświadczeniach

moni_kowalska

Tata pił prawie 2 miesiące, nie zauważyliśmy żadnej poprawy

Judyta

Witam,
Zainteresował mnie ten sok z noni. Chciałam zapytać jak go stosujecie, jak dawkujecie? Czy można go stosować biorąc leki(riluzol),  ewentualnie z jakimi lekami jest niewskazany?
Pozdrawiam Was serdecznie, Judyta