Rozpoznawanie i leczenie SLA

Zaczęty przez Pawel, 03 Grudzień 2007, 14:09:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ankakc

Rilutek - jak często przyjmować? 1 czy 2 razy dziennie? coś innego?

Ogaruus

Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Ostatni_Don

Witam,
jestem nowym użytkownikiem forum i na razie wstrzymam się z jakimikolwiek szczegółami na mój temat. Przeczytałem już dużą część postów i tematów. Często w kwestii diagnostyki (oprócz chorób około SLA przykładowo zakażeń boreliozą czy bartonellą) wspominacie o badaniu EMG. Jest to podobno jedno z lepszych narzędzi diagnostycznych jednak nikt nie pisze o tym, że wspomniane badanie (znalazłem takie informacje na blogu neurologicznym dr Toruńskiej, która obecnie tutaj na forum równie uchodzi za specjalistę w dziedzinie SLA) przy pierwszych objawach jest niewiele warte ponieważ żeby dało jakikolwiek pogląd na stan układu nerwowego to ten właśnie układ w dużej części musi być już zniszczony, a jak wiemy przy początkach SLA to nie występuje. Czy spotkaliście się z taką opinią? Jeżeli tak i jest to fakt to myślę, że należy informować wszystkich pacjentów w początkowych możliwych stadiach choroby żeby ostrzec ich przed niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy. Z racji, że jest to mój pierwszy post, a niewiele o sobie powiedziałem, na koniec chciałbym zaznaczyć, że podziwiam was bardzo - wszystkich chorych. Nie mogę ująć tego słowami ani właściwie nawet pojąć jak cierpicie i jak bohatersko z tego wychodzicie. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Jolka

Tak, wszyscy zasługują na wielkie uznanie i mam nadzieję, że właśnie ten hart ducha pozwoli doczekać na lek, na który wszyscy czekamy

Ogaruus

Ostatni _Don
Dlatego lekarze najczęściej dają diagnozę sla dopiero po drugim EMG
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Ivi

Witam,
mam w rodzinie osobę chorą na SLA, po rozmowie z nią dowiedziałam się że przed diagnozą, borykał się kilkanaście lat z bólem nogi. Ból ten utożsamiał że złamaną nogą w dzieciństwie, natomiast po postawieniu diagnozy opowiadał że być może to był pierwszy objaw SLA.
Czy ktoś z osób chorych miał wcześniejsze,trwające kilka lat symptomy choroby? Czy raczej objawy są nagłe i bardzo postępujące?

Ogaruus

Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!