Zioła andyjskie

Zaczęty przez Kate, 10 Grudzień 2007, 22:29:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kate

Mój tato przesłał do Londynu ( vilcacora.co.eu ) dokumentację mojej mamy i dostał dziś informację zwrotną dot. aby zaaplikować mamie kuracji m.in vilcacorą, kurkumą , maca i coś jeszcze.
Jestem bardzo sceptycznie nastawiona na wszelkie takie praktyki ale nie mogę mu zabronić poszukiwać wszelkiej pomocy. Dostał bardzo precyzyjną receptę ale prosiłam aby się wstrzymał z zamówieniem. Klikałam dziś po necie i dużo czytałam i zaintrygowała mnie informacja, którą znalazłam dot. ziela maca:

Maca

Zażywanie maki przeciwdziała bezsenności i osteoporozie - w wielu przypadkach eliminuje jej skutki. Stosowanie maki zaleca się też w okresie starczym. Posiada też działanie przeciwartretyczne. W wielu szpitalach aplikuje się ją jako środek przeciw ogólnemu wyniszczeniu organizmu chorym na AIDS. W celach użytkowych stosuje się świeże lub sproszkowane korzenie maca, jak również maceracje z korzeni sporządzone. W medycynie ludowej preparaty maca stosowane są bardzo często z różnych wskazań, a głównie z powodu właściwości odżywczych, ze względu na dużą zawartość pełnowartościowego białka, aminokwasów egzogennych, witamin, minerałów i steroli, szczególnie w stanach niedożywienia, wzrostu, ciąży, laktacji, a także w celu zwiększenia płodności u ludzi i zwierząt domowych i hodowlanych (za co odpowiedzialne mogą być glukozynolaty i izotiocyjaniany). Są także stosowane jako środek immunostymulujący, wspomagający leczenie grużlicy oraz raka żołądka. Maca uważana jest też za środek wspomagający pamięć i zdolność uczenia się. Innym zastosowaniem tego surowca może okazać się wykorzystanie jako środka energizującego, wspomagającego wytrzymałość i budowę masy mięśniowej (aktywność zawatrych w roślinie steroli jest częściowo podobna do działania sterydów anabolicznych), w leczeniu zespołów przewlekłego zmęczenia, jak również nieregularnego miesiączkowania i zaburzeń hormonalnych, a w tym związanych z menopauzą i andropauzą. MACA może być stosowana jako preparat antydepresyjny, oraz pobudzający gojenie się ran. Za aktywność afrodyzjakalną, według niektórych autorów, odpowiedzialny jest obecny w roślinie izotiocyjanian p-metoksybenzylowy. O stosunkowo silnym działaniu bakteriostatycznym i fungistatycznym tej rośliny decyduje zawartość olejków gorczycznych.
Sportowcy wyczynowi powinni zażywać mace ze względu bardzo wysokoprocentową zawartość argininy w jej białku (11g. w 100g. białka - najwyższa z białek do produkcji odżywek) białko soji zawiera około 7g. W 100g. białka, popularne białko serwatki 4g. arginina powoduje zwiększenie siły i masy mięśni, zwiększa szybkość skurczu mięśni ich wydolność i powoduje wydzielanie hormonu wzrostu bez negatywnego wpływu na organizm. Dzięki mace regeneracja organizmu /po treningu/ po wyczerpującym wysiłku jest przyśpieszona. Składniki zawarte w mace chronią mięśnie przed wolno rodnikowym uszkodzeniem. Substancje w niej zawarte NIE SĄ NA LIŚCIE ŚRODKÓW ZAKAZANYCH.

Kurkuma:

    * Wspomaga leczenie hipocholesterolemii i przewlekłych stanów zapalnych.
    * Korzystnie działa w zaburzeniach trawienia.
    * Wspomaga leczenie chorób układu nerwowego.

Standaryzowany leczniczy wyciąg z kurkumy dzięki ogromnemu potencjałowi o szerokim zastosowaniu leczniczym wspomaga terapię hipocholesterolemii i przewlekłych stanów zapalnych. Stosowany jest w zaburzeniach trawienia oraz w chorobach przewlekłych układu nerwowego - stwardnieniu rozsianym i chorobie Parkinsona oraz marskości wątroby. Kurkuma wpływa korzystnie na trawienie (wzmaga wydzielanie żółci), a zarazem działa rozkurczowo i bakteriobójczo. Polecana jest również z dobrym efektem w profilaktyce marskości wątroby (zwłaszcza alkoholowej), w leczeniu zapalenia wątroby B i C oraz zakażeń bakteryjnych i wirusowych.

Wiem , bo pisał już o tym Paweł, że szkoda wydawać pieniądze na różne metody  - mam tylko pytanie czy macie doświadczenia z tymi preparatami.
Będę wdzięczna za informację.
Małgośka

tawior

Znam te zioła, pomogły mi jak widać na stronie www.siewior.pl. W kwestii stosowania tychże środków mam podobne zdanie do Pawła.
tawior

ma_gosia

Mój mąż też stosował te zioła w początkowym stadium choroby (zamawialiśmy również w Londynie). Efekt (jeśli chodzi o SLA), niestety, zerowy.
Pozdrawiam,
Małgosia

Kate

Dziękuję Wam za informację - też tak czułam - ale chciałam się upewnić.


Dzięki
Małgośka

hanki

W ostatnich latach maca stała się dość popularna na całym praktycznie świecie. Osobiści nie mam jednak zbyt wiele z nią doświadczenia.