Jak żyć

Zaczęty przez Dynusia15, 23 Lipiec 2012, 14:50:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dynusia15

Ja też się po nim tak czuję  obojętnie i ospale,ale w tedy jest mi wszystko jedno i chociaż na chwilę nie myślę o tej chorobie

tulipan

Zdecydowanie PEG.Sondę będziesz czuła cały czas ,istnieje ryzyko odleżyn.P.Krzysiu bierze NOAX 100 mg jest to tramal nie jest po nim ospały ,działa dobrze p/bólwo ale powoduje zaparcia.

Dynusia15

Dziękuje bardzo za rady i tak będę musiała się poddać czemuś bo sił mi brakuje już na wszystko

Dynusia15

Chyba wpadam w depresje wszystko mnie w kurza najlepiej żeby nikt się do mnie nie odzywał. Z Danielem (mężem) przestałam już całkiem rozmawiać. Najlepiej jak jestem sama , a pózniej mam pretensje że zostawiają mnie po całych dniach samą  :'( Chyba dobija mnie fakt że jestem tak nie udolna skazana na kogoś ja chyba długo tego nie wytrzymam , zaczynam czytać głupie strony jak szybko i bezboleśnie wbiłam sobie do głowy byle do świąt , przecież nie mogę zrobić tego przed świętami dziecku . Prosze tylko nie mówcie że jestem egoistką myśląc tylko o sobie bo ja to wiem , ale ja tak naprawde nie potfię żyć

tulipan

Coś ci opowiem>W mojej pracy widziałam tak dużo śmierci i tak wiele ludzkich tragedii i wiem jedno; rodzina oddalaby wszystko aby przywrócić życie swojemu bliskiemu.Ciesz się miłością którą otrzymujesz ,każdym dniem podarowanym ,bo nikt nie wie ile ich jeszcze zostało.Tobie jest ciężko ale twoim bliskim również, nie odsuwaj się od nich bo potem trudno  jest wrócić.Może spróbujesz antydepresanty?

szucia

Anka,widzę,że Cię dopadło,nawet tak nie myśl,już piszę na priva..i wcale nie jesteś egoistką,wiem o co ci chodzi..ale tak nie myśl...

Dynusia15

Witam mam prośbę a jak bym sterydy brała czy to by coś pomogło, przecież sterydy są na przyrost mięśni nie wiem sama

Pawel

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Dynusia15

Boże sama nie wiem w piątek ma  przyjechać pani doktor tak jakoś chce uciec od tego pega

tulipan

Sterydy mają mnóstwo skutków ubocznych,jest to lek z wyboru kiedy inne zawodzą i to tylko na jakis czas.Nie obawiaj się pega ,u nas zakłada się go w znieczuleniu dozylnym tzn.chory sobie śpi i nic go nie boli.W obsłudze nie jest skomplikowany.NIE martw się wszystko pójdzie dobrze,znam mnóstwo osób z pegiem i to nie tylko chorych na SLA.

Dynusia15

Boże zaś te drgawki ból nie do wytrzymania , a tu sama Daniel w pracy Klaudusia w szkole Boże jak jest zle jak człowiek nie ma na kogo liczyć i  wie że nikt ci z pomocą nie przyjdzie. Boże niech to się już skończy bo ja nie mam już sił  :'(

Pawel

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Dynusia15

Dzięki nie wiem co się dzieje nie mam nawet do czego podpiąć kroplówki ręce już mam takie chude. Zyły pękają jedna za drugą wszystko mi sie wali

szucia

Aniu,tak mi bardzo smutno,..gdybyśmy tu mogli pomóc..a tu nic...przepraszam wszystkich,ale skrzydła mi tez opadły....Może to ten czas?SLA zbiera takie żniwo..mnie to zdołowało kompletnie...

Dynusia15

Mnie też Kasiu co to za życie , jedni mają ponad stan , TY chcesz być tylko zdrowa i cieszyć się tą cząstką i odrobinką jaką masz

szucia

Tak Anula,pewna data 5.11.20011 zmieniła moje życie,to diagnoza mamy,świat runął,wiem,to nie ja jestem chora,ale przecież nie o licytację tu chodzi,my się rozumiemy,..tak Aniu,lapię te cząstki jak to nazwałaś,grzechem byłoby nie łapać.....

Dynusia15

Właśnie Kasiu cząstki tą troche którą mamy a nie umiemy jej uszanować dobrze że tu jetem .Teraz szukam aparatu tlenowego dostałam zlecenie to już chyba koniec :'(

tulipan

jak masz słabe żyły jest takie coś jak wkłucie podobojczykowe,jest to cewnik wprowadzany do żyły podobojczykowej ,służy przez bardzo długi czas,podaje sie nim kroplówki ,leki i worki żywieniowe.Jest to super sprawa ,można tez pobierać z niego krew.Po załozeniu (przez lekarza) należy wykonać RTG kl.piers. obsługa jest bardzo prosta,trzeba tylko zachować drożność i nie zainfekować.

Pawel

tlen w SLA powinno sie stosowac tylko przy infekcjach lub zrostach w plucach
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

szucia

Anula aparat tlenowy,to tylko aparat wspierający oddychanie,to jeszcze nie tracheo....zaraz do Ciebie napiszę