Dokument na TVP1

Zaczęty przez mnd.pl, 17 Wrzesień 2012, 13:28:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mnd.pl

Polecamy dokument "Uwolnić Motyla" o Kasi Rosickej-Jaczyńskiej chorej na SLA. Dziś TVP1 godzina 22:05


Pełna treść artykułu znajduje się pod adresem http://www.mnd.pl/?subaction=showfull&id=1347881295&archive=&start_from=&ucat=&

RILU

#1
Bardzo chętnie zobaczę Kasię ,naszą Kajkę .
Ten program będzie transmitowany troszeczkę na żywo ?
Jeśli nie , to kiedy był nagrywany ten dokument ?
Kajeczko   :-* ,życzę Tobie poprawy zdrowia .Gratuluję Tobie napisania drugiej książki pt:. Ławka

RILU  
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

mariam

Dzięki zobaczę napewno i wszystkim polecam.

mab5

z zapowiedzi, które widzę w tvp (m.in. we Wiadomościach) mam wrażenie, że to ten sam reportaż, który był transmitowany w TVP zaraz krótko po koncercie, ale może się mylę....

szucia

Być może to ten sam,ale warto obejrzeć,ja poleciłam mnóstwo znajomym..pozdrawiam wszystkim,Kasia

przemek

Bardzo dobrze, że pokażą taki program w telewizji :) jeszcze tak wiele ludzi nie wie, że taka choroba wogule istnieje... :-\

gosia_79

oglądałam , fakt prawie cały program przepłakałam
ale materiał naprawdę dobry.
Jak ja  Cię Kasiu podziwiam,
że pomimo takiego cierpienia uśmiech nie znika z Twojej twarzy
trzymam bardzo mocno kciuki aby spełniły się Twoje marzenia,
aby Wam chorym zaświeciło słońce i stał się cud
NIECH KTOŚ W KOŃCU ZNAJDZIE TO LEKARSTWO
z całego serca życzę Wam Tego .

Pozdrawiam Gosia

RILU

#7
Oglądając ten dokument  o sla ,przeżyłem jeszcze raz początki choroby mojej żony.
To choróbstwo ,to straszna bestia .Kasi znajomy masował jej stopy ,dłonie , karmił itp
Te masaże i dodatkowe ćwiczenia są bardzo ważne .Zobaczyłem parę niedociągnięć chociaż
obie Panie mają gorące serca ,ale to, niekiedy nie wystarcza aby prawidłowo pielęgnować
Widziałem Kasię jak bardzo przeżywała zainscenizowany przez nią balet - bardzo się wzruszyła .
Trzeba walczyć wzajemnie sobie pomagając .Przede wszystkim burzyć stare , zapleśniałe
myślenie tym, co hamują pomoc w odkryciu lekarstwa .Nie można powiedzieć takie są przepisy
i tak musimy żyć.......Tylko jakie to jest życie ?
Jak już jest chory na sla to musi umrzeć ?
Ktoś opóźnia badania albo stwarza problemy z dopuszczeniem leku ?
Niektórzy mają taki schemat myślenia ,który dla chorych jest bardzo
niebezpieczny.  :-[
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

abug

Kasiu oglądałam dziś ten program Uwolnić motyla i życzę Ci aby spełniły się twoje marzenia.Ja też jestem chora na tą bestię ale od półtora roku.Chciała bym mieć tyle siły w walce z tą chorobą co Ty.Życzę Tobie,sobie i wszystkim chorym,aby wynaleziono lek.

szucia

O Kaśce Rosickiej dowiedzialam się,gdy w r.ub.bodajże tvn emitował o niej program,związany z książka Ołowek,wtedy jeszcze nie wiedziałam,że za pare tygodni moja mam dostanie taką diagnozę,dziwne są sploty w życiu,po przeczytaniu juz dawno jej 2 książek (druga to Ławka) czekam na następną,którą pisze....Wczorajszy program był na pewno szokujący i wzruszający,choć większość z nas jest już "w temacie".Szacunek i podziw dla Kasi,czekamy na jej książkę i tomik Rila.Pozdrawiam "starych"i "nowych" bywalców naszego forum,Kasia

dzidek

Wzruszający film pokazujący ludziom o tej strasznej chorobie.Gratulować Kasi odwagi,że jest otwarta na ludzi i "Ołówkiem"opisała przeżycia chorego na SLA.Chory zamyka się w sobie i stroni od ludzi bo wśród ludzi jesteśmy drętwi i możemy tylko mrugać okiem lub pisać jak widać było u Kasi.A Słowo w życiu jest takie ważne.Po głosie poznaje się człowieka.Życzę siły i wytrwałości w walce z tą chorobą.

Pawel

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

RILU

Dobry Wieczór
czy ktoś mógłby mi podać jak się nazywa ta Pani z laptopem z filmiku Dokument
Przydałby się ,numer telefonu  lub jej adres korespondencyjny np:. eMail.

sedecznie pozdrawiam
RILU
a nuż ktoś wie :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

ANNAcórkaDANUTY

Rilu, ta Pani nazywa się Paulina Szymańska, kontakt do Niej znajdziesz pewnie poprzez kontakt z Panią Olą:

http://uwolnicmotyla.pl/kontakt/
mamuniu, coraz bardziej boli i tęskno  :(

RILU

Cytat: ANNAcórkaDANUTY w 25 Wrzesień 2012, 21:38:22
Rilu, ta Pani nazywa się Paulina Szymańska, kontakt do Niej znajdziesz pewnie poprzez kontakt z Panią Olą:

http://uwolnicmotyla.pl/kontakt/

Aniu...super
serdecznie dziękuję życząc miłego wieczoru
Poza tym widziałem Ciebie jak składałaś gratulacje Kasi a obok stoi  Danusia ?
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

ANNAcórkaDANUTY

Tak Rilu, obok to moja mamunia.
Życzę wzajemnie miłego wieczoru :)
mamuniu, coraz bardziej boli i tęskno  :(