Pełnomocnictwo

Zaczęty przez radziu, 29 Marzec 2010, 20:07:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

radziu

Witam Was.
Moja mama jest coraz mniej sprawna i chciałbym mamę wyręczać w większości spraw urzędowych, bankowych itd. Chciałbym mieć pełnomocnictwo by móc w imieniu mamy załatwiać te sprawy.
Jak to zrobić żeby było najlepiej?
Dodam że mam już np. pełnomocnictwo w banku ale dotyczy one tylko tego banku i spraw związanych z nim.
Pozdrawiam.

Sławek

Ja pełnomocnictwo załatwiłem notarialnie już parę miesięcy temu.
P. Notariusz przyszła do mnie do domu. Pełnomocnictwo przekazałem
żonie ogólnie na wszystko: sprawy finansowe, pobierania dokumentacji zdrowotnej,
listy, paczki, sprawy melunkowe itd.
Kilka razy było już przydatne i potrzebne. Namawiam innych chorych
do załatwienia takiego dokumentu.
Koszt notarialny 80zł.


                                                      POZDRAWIAM SŁAWEK

radziu

I z tak zrobionym pełnomocnictwem nie ma kłopotów w użyciu? nie czepiają się nie wymagają jakiś dodatkowych rzeczy, dokumentów itd?

irena

mój mąż też dał takie pełnomocnictwa  dla mnie i syna,Notariusz też przyjechał do domu.Do tej pory nie mieliśmy żadnego problemu z załatwieniem różnych ważnych spraw.

radziu

Czy Wy mówiliście co tam ma być w tym pełnomocnictwie czy notariusz doradził wam jak zrobić żeby było dobrze. Bo już rożne historie czytałem, ze np: notariusz nic nie chciał pomóc tylko kazał napisać co i jak a on tylko pieczątka numer i podpis :)

g.markiewicz

Takie pełnomocnictwo to bardzo potrzebna w życiu rzecz.Moja żona nie mówi ani nie pisze , ale przyjechała do domu do nas pani notariusz i wzięła odcisk palca żony na pełnomocnictwo potwierdziła za zgodność i można się nim wszędzie okazywać w urzędach czy szpitalach.

mab5

Przez ostatni rok przybyło na forum sporo nowych osób.... ja też...
Podnoszę ten wątek dla przypomnienia i jako wskazówkę, że taki kwit naprawdę ułatwi opiekunowi życie... Ja też mam takie pełnomocnictwo i już niejednokrotnie z niego korzystałam, przede wszystkim przy załatwianiu wszelkich formalności w NFZ i w PFRONIE...
ale też, dzięki niemu taty głos w korespondencyjnych wyborach 2011 będzie ważny... :)
Pozdrawiam

olek

Witam.

Podnoszę temat, aby poprosić o wzór pełnomocnictwa jakiego używacie. Niestety też muszę posiadać taki dokument, aby reprezentować mamę w niektórych sytuacjach (bank, rachunki, elektrownia, kablówka, przedłużanie i wypowiadanie umów np. na telefon).

pozdrawiam
Olek

AnnaL

Witam serdecznie!
mysle, ze lepiej przedyskutowac wszystkie punkty z notariuszem (nalezy pamietac o nieruchomosciach - ostatnio spotkalam sie z bardzo trudnym problemem mojej przyjaciolki)

Z pewnoscia wiele osob przesle Ci "podpowiedzi"

pozdrawiam
ania

mab5

ujawnij adres email to w wolnej chwili podeślę treść takiego jakie ja mam.... z notariuszem różnie bywa, u mnie było tak, że notariusz najpierw nam kazał napisać co chcemy, żeby takie pełnomocnictwo zawierało a potem dopiero on skorygował te nasze treści tak, żeby było poprawnie pod każdym względem....


melassa

Marku, a możesz mi podesłać wzór wniosku jaki składałeś na kuratora? Wiesz ja 3 miesiące temu byłam zainteresowana tą sprawą i dzwoniłam do sądu, teraz za drugim razem mówią mi co innego odnośnie treści wniosku. Chciałabym chociaż formę zobaczyć, jezeli nie chcesz ujawniać treści. W każdym razie byłabym baaardzo wdzięczna  ;) magdulec@o2.pl

olek

Dzięki za wszelkie informacje. Poczytałem, poszukałem i coś już naskrobię:)

marek

#13
Cytat: melassa w 03 Sierpień 2012, 16:21:01
Marku, a możesz mi podesłać wzór wniosku jaki składałeś na kuratora? Wiesz ja 3 miesiące temu byłam zainteresowana tą sprawą i dzwoniłam do sądu, teraz za drugim razem mówią mi co innego odnośnie treści wniosku. Chciałabym chociaż formę zobaczyć, jezeli nie chcesz ujawniać treści. W każdym razie byłabym baaardzo wdzięczna  ;) magdulec@o2.pl
Wniosek składa osoba niepełnosprawna,nie opiekun,podpisuje się osoba niepełnosprawna.
Jak znajdę to podeśle na wzór.
U nas sprawa miała sie tak;napisałem wniosek jakby chory pisał,a podpisałem jako pełnomocnik Mamy,posiadałem pełnomocnictwo notarialne do reprezentowania mamy między innymi w Sądzie i przeszło!
pozdrawiam

melassa

Ok, będę wdzięczna. Dobrze,że miałeś takie pełnomocnictwo, ja niestety nie posiadam a tata ma niesprawne ręce. Coś będę musiała wykombinować.

pozdrawiam :)

mab5

poproś notariusza o domową usługę, przyjdzie i poświadczy Ci pełnomocnictwo bez podpisu taty a widząc tylko jego oświadczenie woli np przez gest głowy.

Anka


PEŁNOMOCNICTWO  OGÓLNE

Ja, niżej podpisana/y, ............... zamieszkała ................. legitymująca się dowodem osobistym ......... PESEL.......................
ustanawiam swym pełnomocnikiem .......................... zamieszkałą/ego..................... dowodem osobistym ............... PESEL .............................
i oświadczam, że pełnomocnik jest upoważniony do występowania w moim imieniu.

Oświadczam, że pełnomocnik jest upoważniony do reprezentowania mnie przed wszystkimi sądami, organami administracyjnymi, urzędami, instytucjami, bankami, podmiotami gospodarczymi, osobami fizycznymi i prawnymi oraz innymi podmiotami, w tym do wykonywania w moim imieniu wszystkich czynności sądowych i pozasądowych, oraz w sprawach z zakresu administracji publicznej a także do udzielania dalszych pełnomocnictw.

Oświadczam, że pełnomocnik jest upoważniony do zawierania umów i składania oświadczeń woli w moim imieniu. W tym pełnomocnik może zwłaszcza:
1. uzyskiwać informacje o moim stanie zdrowia i o udzielonych mi świadczeniach zdrowotnych
2. uzyskiwać informacje w zakresie prowadzenia moich spraw przez Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Narodowy Fundusz Zdrowia  oraz uzyskiwać wgląd w moją dokumentację gormadzoną przez niniejsze instytucje a także podejmować decyzje i dokonywać czynności w moim imieniu
3.odbierać moją korespondencję
4.zawierać, zmieniać i rozwiązywać umowy oraz dokonywać w moim imieniu regulowania rachunków z dostawcami mediów, z dostawcą telewizji i internetu, z dostawcą prądu, z dostawcą usług telekomunikacyjnych, w szczególności z takimi firmami jak:................
.....

inne punkty wg własnego uznania - co potrzebne...


-----------------------------------------------------------------

Jeśli pełnomocnictwo ma dotyczyć nieruchomości to musi być sporządzone w formie aktu notarialnego - jeśli zwykłe czynności, to wystarczy p. ogólne. Dostarczając notariuszowi gotowy tekst można oszczędzić kilkadziesiąt złotych na jego redakcji.

Osoba chora nie mogąca się podpisać może skorzystać z notarialnego poświadczenia odcisku kciuka - świadkiem będzie np. pracownik notariusza albo sąsiad ---- trzeba o tym powiedzieć umawiajac się na wizytę bo notariusz musi przygotować specjalną klauzulę.

Można też poprosić notariusza o przyjazd do domu (stawka liczona za godzinę). 

stawki notarialne: http://prawo-nieruchomosci.krn.pl/Rozporzadzenie-w-sprawie-maksymalnych-stawek-taksy-notarialnej-1_2_426.html             

"Dalsze pełnomocnictwo" może być przydatne jesli pełnomocnik np.zachoruje albo wyjedzie i nie będzie mógł czegoś sam wykonać, warto zastrzec to od razu - nie będzie trzeba drugiego pełnomocnictwa ;)