Leki od psychiatry

Zaczęty przez gosia1981, 11 Październik 2012, 17:08:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gosia1981

witam.bylam dzis u psychiatry i przepisal mi CHLORPROTHIXEN, HYDROXYZINUM  VP, ARKETIS. czy ktos bral? i jakie mial doswiadczenia

irena

Mąż brał  chlorprothiksen i hydroxizine było ok bardzo dobrze spał i tolerował lek

melassa

tata od ponad 2 lat stosuje hydroxyzinum przed snem oprócz antydepresantu. Z hydro to jest tak, że w chwili obecnej to bardziej działa na niego na zasadzie placebo, bo organizm się już przyzwyczaił. Od początku dobrze tolerował ten lek, może na początku by bardziej ospały ale taki był cel aby po przejściu ze szpitala do domu jak najmniej głowa pracowała ;)

Pawel

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Gabriel

Witaj Gosia.
Ja prawie rok biorę, rano 1 tabletkę Citabax 20. Pomaga, uspokaja, lepiej śpię. Pomaga też mi respirator do snu. Pozdrawiam.
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

irena

Czy antydepresanty macie na zniżkę,Jeżeli tak to  od jakiego lekarza,ja płacę 100%

gosia1981

jaa za te leki od psychiatry CHLORPROTHIXEN, HYDROXYZINUM  VP, ARKETIS. zaplacilam ok 40zl

Pawel

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

irena

Witam Paweł! To nie ja biorę tylko mąż tritico + chlorprotihksen ,recepty mam na 100 % od  lekarza pierwszego kontaktu,.twierdzą,że jeżeli na zniżkę to od psychiatry, a ja nie mogę załatwić wizyty domowej psychiatry,ten zresztą twierdzi ,że lekarz POZ może leki pisać na zniżkę i cała kołomyja jeden na drugiego ... a co ja mam zrobić /parę miesięcy temu nie było z tym problemu/

teresa

#9
Ireno przepis jest taki, że co rok lekarz specjalista np. neurolog czy psychiatra na wizycie daje na piśmie zwrotną informację dla lekarza kierującego czyli lekarza pierwszego kontaktu o lekach jakie pacjent przyjmuje na dane schorzenie. Wówczas ten może je wypisywać na zniżkę. Bez takiej informacji od specjalisty lekarz POZ ma prawo odmowy wypisania leku.
Jeśli zaś chodzi o leki stosowane w psychiatrii wiele z nich jest płatne 100%. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, ale na początku roku brałam Trittico od neurologa i o ile pamiętam lek nie był refundowany. Nie wiem czy przepisany przez psychiatrę byłby tańszy,  jest to możliwe.
Obecnie obowiązuje taka zasada, że lek ma zniżkę na konkretną chorobę. Na przykład do ub. roku przepisywano mi Helicid (lek osłonowy na żołądek) na zniżkę, a od początku tego roku płacę za niego cenę 100 % ponieważ nie mam stwierdzonej choroby żołądka typu wrzody,refluks itp. Gdybym chodziła do gastrologa wówczas miałabym wypisywany Helicid z refundacją.
Jest to duże utrudnienie dla nas, ale jak niegdyś tłumaczył minister zdrowia ma to na celu ograniczenie "samowoli" lekarzy w  hurtowym wypisywaniu różnych leków na "figurantów" nie mających często nic wspólnego z chorobą.

Pawel

Oba leki sa refundowane i lekarz POZ moze (musi!) wypisac ze znizka, tylko musi miec zaswiadczenie od psychiatry, ze maz ma depresje i ma brac oba leki.

- idz do psychiatry po takie zaswiadczenie
- a z nim do POZ po recepty.

Jakby co, pros o pisemna odmowe z uzasadnieniem celem zlozenia skargi w NFZ. Badz uparta.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

tulipan

Zaniosłam takie zaświadczenie od doktor neurolog do lek. rodzinn. i ne ma problemu z wypisywaniem recept.

irena

Bardzo dziękuję spróbuję z tym psychiatrą ,może wyda zaświadczenie bez pacjenta , bo o wizycie domowej na NFZ nie ma mowy ,nikt nie przyjdzie.

Pawel

neurolog tez moze byc

"o wizycie domowej na NFZ nie ma mowy ,nikt nie przyjdzie."

"Lekarz z poradni specjalistycznej ma obowiązek, w przypadkach uzasadnionych medycznie, do udzielania świadczeń w także formie porad domowych." str 53 http://www.mnd.pl/swiadczenia_opieki_zdrowotnej.htm

Jakby co, pros o pisemna odmowe z uzasadnieniem celem zlozenia skargi w NFZ. Badz uparta.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

tulipan

Nawet trzeba być upartą,nasz lekarz rodzinny tez migał się z poczatku ale nie dawałam za wygraną i teraz nie ma z niczym problemu.

anna141278

Witam wszystkich,
chciałabym poprosić Was o informację czy wiecie coś ta temat leku dephralin 1oml. Moja mamusia bierze ten lek, ale obawiam się że może być on za słaby. Do tej pory w miarę się trzymała, ale teraz dopada chyba jakaś deprasja. nie chce jej się nic robić. Wciąż jesteśmy na antybiotykoterapii na boleriozę i nie wiem czy będzie mogła coś innego brać. Jestem umówiona do psychiatry, ale chciałabym się zorientować jakie leki wam pomagają. Pozdrawiam ciepło Ania
Ania T

magdas

Dzisiaj pytałam o depralin i jest to jeden z najlepszych leków na rynku

Pawel

Jak dlugo mama bierze ten lek?
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

anna141278

od listopada 2012, 1 tabletkę dziennie.
już sama nie wiem co myśleć. może to jakieś chwilowe podłamanie. do tej pory nie było problemów, dzielnie walczyła, brała leki (leczymy się na bolerioze + suplementy ILADS), ćwiczyła. ale dociera do niej że poprawy nie ma, a niestety jest gorzej. teraz też nie jest tak źle, też walczy, ćwiczy, ale podejście się zmieniło. nie wiem jak to opisać, ale jest gorzej. pójde do lekarza, może pomoże. pozdrawiam, Ania
Ania T