Szpital Rehabilitacyjny Konstancin-Jeziorna

Zaczęty przez anna01, 05 Styczeń 2008, 21:28:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anna01

Witam!
Czy ktoś z Was korzystał ze Szpitala Rehabilitacyjnego W Konstancienie-Jeziornej?
Wybieramy się tam z Mamą.

Pozdrawiam,
Ola

ania74

witam

szpital jest super, natomiast ja nie dojechałamtam z tatą, bo najpierw skorzystałam z rehabilitacji domowej u nas w Łodzi i... jestem przekonana, że lepiej tego dziadostwa nie ruszać, myślę, że rehabilitacja może tylko przyspieszyć postęp choroby...

anna01

Witaj Aniu!
Moja Mamusia jest w wieku Twojego Taty (56lat). Też zauważyłam, że kiedy wkłada za dużo wysiłku w ćwiczenia - nie czuje się wtedy najlepiej. Sama choroba rozwinęła się po pieszym górskim rajdzie - jednak wtedy nikt z nas nie wiedział, że to cholerstwo w niej siedzi...
W Konstancinie Mamusi jednak nie przyjęli. Chyba boją się brać za pacjentów z SLA. Jednak strasznie nam było przykro z tego powodu - może tak musiało być? Teraz zastanawiamy się nad klawiterapią. Mój Tata rozmawiał dzisiaj z jej twórcą, dr Barbasiewiczem i zobaczymy czy uda się zorganizować spotkanie. Trzeba próbować - chociażby dla samej psychki chorej Mamuni, musimy wszyscy walczyć!

Pozdrawiam,
Ola

ania74

Witaj Olu
Ja się z Tobą całkowicie zgadzam, dla samej psychiki chorego trzeba próbować wszystkiego. Daj znać jak będziecie po pierwszych zabiegach, bardzo jestem ciekawa jak się sprawdzą.
Trzymaj się cieplutko, pozdrawiam Ania

Bożenka_

Aniu74
Kto Ci powiedział, że rehabilitacja chorych na SLA przyspiesza postęp choroby. Brak rehabilitacji, ruchu powoduje szybszy jej postęp. Rehabilitacja ruchowa powinna zacząć się już od momentu postawienia diagnozy. Indywidualne dostosowanie ćwiczeń, ich częstotliwość w ciągu dnia mają za zadanie wzmocnienie odpowiedniej grupy mięśni. Brak ruchu powoduje szybsze ich zanikanie.
Rehabilitacja to najważniejszy element walki z chorobą SLA. Nie wolno dać się zbyć lekarzom i rehabilitantom, że nie wiedzą jak nas ćwiczyć. Odpowiednie testy naszych możliwości ruchowych pozwolą rehabilitantowi na dostosowanie ćwiczeń do nas a nie na odwrót...nas do ćwiczeń.
Brak przyjęcia pacjenta chorego na SLA do placówki rehabilitacyjnej to skandal!!!!!!!!!!!!!

anna01

#5
Bożenko!
UDAŁO SIĘ!
Mamusia jedzie jednak do Konstancina 24.01.2008  ;D ;D ;D ;D ;D

ania74

Witaj Olu
Bardzo się ciesze, że jedziecie z mamą do Konstancina, yo jest dobre ze względu na Jej psychikę. Odpowiadając Bożence to nikt mi nie powiedział, że rehabilitacja jest szkodliwa, wim, że są dwie szkoły nt rehabilitacji. Jedna za którą optuje Bożenka, że reh jest niezbędna, i druga, że rehab. może tylko zaszkodzić. Po obserwacji mojego tatusia ja niestety jestem zwolennnikiem tej drugiej metody, co nie znaczy, że w przypadku Twojej Mamy Olu nie będzie
inaczej ( czego z całego serca \ci życzę).
Pozdrawiam Ania

anna01

Mama kończy drugi turnus w Konstancinie 5 marca. Ogólnie jest zadowolona. Nie kazano jej tam robić typowych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Ćwiczona jest metodą PNF. Atmosfera w szpitalu - jak na szpital neurologiczny - przyjemna. WSzyscy starają się sobie wzajemnie pomagać i się wspierać. Cieszę się, że Mamusia spędziła tam troszkę czasu.

Pozdrawiam,
Ola

dyzio2412

Jestem też chory na SLA i mam skierowanie tam na reh. Lecz slyszalem ze z SLA nie chca przyjmowac. Czy to prawda?

zuzanka

Dyziu,
rozumiem, że masz na myśli Szpital Rehabilitacji Neurologicznej w Konstancinie, przy ul. Sue Ryder, jeśli tak to zgadza się, skierowania z wpisaną chorobą SLA nie są refundowane przez NFZ, w skierowaniu proponuje wpisać niedowaład kończyn... i winno być ok.
Pozdrawiam
Zuzanna