Wentylacja 24h

Zaczęty przez anula680, 14 Listopad 2012, 23:35:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RILU

To jak Marek pisze -za mała średnica rurki lub nici się porwały ?
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

marek

#41
prrr- to nieszczelność na baloniku.Saturacja za niska Aniu! Minimum 95 powinno być.U mamy aktualnie 97-98.Używasz przed odessaniem ssakiem asystora kaszlu?
Co do pielęgniarki,jesteście w lepszej sytuacji niż ja byłem.Super ze pracuje na OJOM-ie!
Trzeba uszczelnić balonik.--saturacja jest za niska!
Jak nie ma za dużo wydzieliny nad balonikiem uszczelniającym,to bańki nie idą,ale nieszczelność pozostała bo zostało to prrrr.
Trzymajcie się jakoś.

RILU

Aniu
co słychać u Pawła ? Poradziłaś sobie z wentylacją ?  :-[
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Maria

Cytatjestem przerażona przy tracheo skóra zaczerwieniona,


Miejsca zaczerwienione przy tracheo a także przy PEG-u smarować 2xdziennieTridermem, jest to bardzo skuteczna maść (antybiotyk) wydawana tylko na receptę. 
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

RILU

Bardzo się martwię o Pawła ....nie wiem co się dzieje ?
Była Ania dzisiaj na Forum ?
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Słońce

Anula ta saturacja jakas niska, korzystacie z koncentratora tlenu?? może jak często odsysasz to trzeba rozprężyc Ambu. Najlepiej zeby lekarz od wentylacji to ocenil. Trzymajcie sie.
Pzdr Słońce

RILU

Cytat: Słońce w 02 Grudzień 2012, 22:23:06
Anula ta saturacja jakas niska, korzystacie z koncentratora tlenu?? może jak często odsysasz to trzeba rozprężyc Ambu. Najlepiej zeby lekarz od wentylacji to ocenil. Trzymajcie sie.
Tylko gdzie jest Anula ?
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

anula680

Witam i PRZEPRASZAM ŻE NIC NIE PISAŁAM,ale nie miałam czasu tyle sie działo po tracheo i jeszcze ten remont łazienki.Paweł czuje sie juz dużo lepiej były probemy z dusznosciami. po wyjściu ze szpitala przez trzy dni brał jeszcze antybiotyk,dziura pod tracheo nie musi byc zszywana tylko wymienimy na dłuższą by balonik jej nie podnosił.
Pobrano wydzielinę z otworu na posiew i narazie ją zalewam octeniseptem następnie zatykam jałową gazą.Lekarz w dzień wyjscia ze szpitala przestawił respirator na tryb s/t
avaps :10 oddechów,z 16 na 25cm h2o.Doktorka powiedziała że przesliśmy chszest bojowy.ogólnie od dwóch dni jest w porządku wczoraj miał tylko taki stan podgoraczkowy 37ale może to było od cewnika i kazał ściągnąć podaje mu teraz furagin (nie chcę zapeszyć) saturacja 95-98 oczywiscie musze czasem użyć koncenratora bo inaczej spadnie mu 90-92 ambu używam po każdorazowym odsysaniu co do oddechów na minteę 13-18 w tym obecnie 8 z respiratora gorzej jest w nocy bo tylko 8-10 oddechów tak jak by organizm nie inicjował wogóle oddechów.Alarm sie nie włacza bo cisnienie jest normie .wczoraj miał święto więc napił sie PIWKA  troszeczke oczywiście ;D POZDRAWIAMY GORĄCO ANIA I PAWEŁ
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

RILU

Witaj Aniu
już paru się denerwowało a ja z nimi   :-[
Na drugi raz napisz do nas,my to przeżywamy.

Bardzo się cieszę ,że Paweł czuje się o wiele lepiej.
Odnośnie Octaniseptu byłbym ostrożny .
Mojej żonce , siostry obmywały nim tracheostomę i zawsze skóra była
czerwona Potem przechodząc w stan zapalny (więc nie stosuję tego świństwa)
Niektórzy reagują alergicznie przez zastosowanie tego płynu.
Stosujemy chusteczki nasycone sterylne i jest OK.

Serdecznie Was pozdrawiam
Paweł życzę smacznego piwka  :D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

marek

#49
dobrze że jest dobrze ;D
Dawno,dawno temu(kiedy jeszcze byłem na etapie pytań;dlaczego,za co,jak żyć,czy dam radę?) Dr.Dec(była szefowa intensywnej w Głogowie)powiedziała;
Musisz być pewny że zrobiłeś wszystko aby mama żyła!a Ona musi mieć pewność że zrobiła wszystko aby żyć!
Te słowa pasują do Ciebie i Pawła.

trzymajcie się!

artemis

no tyle nerwów.. zgalądam tu i zaglądam,
nie dzwonię nie pytam bo domyślam się ile się działo a niewiele mogę pomóc
cieszę się z Wami pozdrów Pawła

anula680

dzisiaj był problem ze śliną taki nadmiar że sama wypływała z ust nie nadążałam odsysać i dławił się,a przecież bierze amitryptiline 20 10 25 nie wiem czy to tak czasami jest że tej wydzieliny jest dużo bo wczoraj było jej mało? :( musiałam zwiększyć ilość oddechów z respiratora z 8 na 10 bo alarm stale się  włączał  bałam się bardzo ze się udusi :'( natomiast z tracheo nie było dużo.Czasami nie wiem co mam robić jak coś złego się dzieje serce wali jak młot boję się nawet wyjść do kuchni że jak mnie nie będzie to coś mu stanie :-[
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

RILU

#52
Aniu
od kiedy podajesz amitryptilinę ?
Poza tym u mojej żonki bywają okresy czasu,najdłuższy 6 dni w kórych nadmiernie
wydziela się ślina .Odsysam , uważam to za normę co 60 min .Chociaż zdarza się
,że trzeba częściej co 30 min.
Ja stwierdziłem ,że Vit B12 neutralizuje amitryptilinę.Vit B12 jest w różnych
artykułach spożywczych np mlecznych.
Podając do PEG-a mleczne artykuły wzmacniające razem z amitryptyliną - wydzielanie
śliny zwiększa się.Jeśli podasz o 3 godziny wcześniej coś z artykułów mlecznych i po
tym czasie amitryptilinę to w buzi nie będzie jej aż tak dużo.
Niestety piwo ma tę witaminę .
Opisałem to , co sam stwierdziłem przez okres dwóch lat .Metodą prób i błędów bo mało
piszą o tym albo wcale.
Nie słuchaj bredni od sióstr ,że jak się poda mniej wody to pacjent wydziela mniej
śliny.Takie praktyki oburzają mnie ,bo chory wysycha i może serce nie wytrzymać
tych praktyk.
Serdecznie pozdrawiam Pawła i Ciebie walczącą  :-*

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

anula680

lek bierze prawie od 3 lat a tą dawkę od lipca teraz doktorka z Krakowa przepisała dodatkowo atropinum po jednej kropli pod język ,ale podobno trzeba uważać z dawką i nie chce jej brać. Zauważyłam że jak więcej pije to lepiej wygląda nawet znajomi mówili że po twarzy nie wygląda żeby by był chory. Piwka napił się tylko 20 ml strzykawka i to musiało być po odgazowaniu.co do innych artykułów to nie chce nic oprócz nutrisonu, a może to przez serwatkę bo przepłukuje ?
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

RILU

#54
Po serwatce jest więcej śliny -podawałem ją żonce.
Musisz zaplanować 2 ..3 godz odstęp czasu między Amitryptiliną a serwatką .
Serwatka ma B12 .Amytryptilna a potem serwatka .

Zapomniałem dopisać w poprzednim poście ,że jak nasi bliscy śpią
w nocy wydzielanie śliny automatycznie zmniejsza się conajmniej do częstości odsysania
co 3 godz ale nie jest to regułą .Zmniejsza się o ile? Musisz zapisywać i po pewnym czasie
określić częstość.
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

anula680

Dzięki Rilu.
Gdyby nie to forum .......... na pewno nie dałabym rady.
Czytam mężowi  co się dzieje na forum,wczoraj jak przeczytałam mu wasze wiadomości to aż się rozpłakał
Pozdrawiamy Ania i Paweł ;D
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

RILU

Cytat: anula680 w 06 Grudzień 2012, 23:43:05
Dzięki Rilu.
Gdyby nie to forum .......... na pewno nie dałabym rady.
Czytam mężowi  co się dzieje na forum,wczoraj jak przeczytałam mu wasze wiadomości to aż się rozpłakał
Pozdrawiamy Ania i Paweł ;D

Spokojnej i miłej nocy
RILU  :D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Pawel

W tej sytuacji atropina jest dobrym rozwiazaniem, ale ostroznie i pod kontrola lekarza.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

anula680

Witam !
Mam pytanie, być może odpowiedz jest prosta,ale chciałam się upewnić.
Podczas odsysania bardzo często odsysam krwiaki, małe lub duże czy to może być spowodowane głębokim włożenie cewnika i uszkodzeniem oskrzeli,czasem występują duszności tak jak dzisiaj i właśnie wtedy odessałam dość duży krwiak .Mąż mówi że nie ma potrzeby odsysania,w ciągu dnia może ze cztery razy go odsysam, a w nocy śpi więc nie ma takiej potrzeby żeby go budzić jeżeli było by mu ciężko to by się obudził ???
Pozdrawiam!
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

marek

Witaj,myślę że ta krew to jeszcze pozostałości z zabiegu tracheostomii,włożenie cewnika nie ma z tym raczej nic wspólnego(o ile robisz to bez tzw. dzióbania cewnikiem),zresztą jak używasz Emerson Cough Asisst to wydzielina powinna być u góry,a potem cewnikiem zbierasz.
Ja w nocy też nie odsysam mamy jak nie ma potrzeby,jakby była respirator Cie obudzi.
pozdrawiam