Ciekawe informacje, artykuły, linki...

Zaczęty przez bogna, 06 Luty 2013, 16:01:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maria

Foto podróże
Wybrane fotografie z najciekawszych miejsc na Ziemi - miasta, zabytki, budowle, obiekty architektoniczne - przekrój tysięcy lat ludzkiej kultury, ludzkiej pracy i wierzeń. Najpiękniejsze i unikalne zdjęcia obiektów stworzonych przez człowieka.
http://www.photo-travels.org/pl/
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

bogna

Za wiersz na ławę oskarżonych...
Obserwuje tę sprawę od dawna. Otóż poeta Sławomir Rybka napisał wiersz. Nie chcę analizować, czy literacko jest dobry czy zły. Nie o to tu chodzi. Tytuł wiersza "ŚwiaT prawdY nigdY niE zobaczY". (Układ liter celowy.) Wiersz był wysłany na kilka konkursów, publikowany na różnych stronach itd. Wiersz napisany w sposób specyficzny, co autor zresztą wyjaśnia: ,,ma kłuć formą w oko, a treścią w wyobraźnię... rymy mają ,,mol...

http://piekarska.blog.pl/?p=4245


Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

Film jest o USA, a pokazuje wszystko to samo, co dzieje się w Polsce i innych państwach. Z pewnością może niektórym szeroko otworzyć oczy na to, w co wszyscy jesteśmy uwikłani.

Doprowadzić Amerykę do upadku
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."


Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

RILU

Cytat: Maria w 07 Styczeń 2014, 19:46:25
Po co dawać Owsiakowi?
http://www.rp.pl/artykul/1076944.html

Jestem ciekawy ,czy Owsiak pomoże rodzinom z Facebook-a, których dzieci  są cieżko chore ?
Dzieci chore na białaczkę bez wspomożenia finansowego umierają. Rodzice nie są w stanie zapłacić za bardzo drogi lek i podjąć terapię .Dlaczego Ministerstwo Zdrowia nie interesuje się finansowaniem leczenia chorych dzieci ?
Nie widziałem i nie słyszałem aby świąteczna orkiestra pomocy pomogła im finansowo .
Przecież ludzie w tym celu ofiarowali Owsiakowi pieniądze w 2012 roku a teraz będą znowu zbierać do puszki.  ???  :police:

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

mab5

nie czytałam artykułu i nie wiem, jaki jest wydźwięk treści, pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze z "mojego ogródka"... gdyby w 2003r. w naszym wojewódzkim jeszcze wówczas szpitalu nie stał ten jeden jedyny inkubator "nowej generacji", moja córcia miałaby mocno ujemne szanse na przeżycie.... dzięki temu, ze tam był - miała zerowe szanse..... cała sala, w której przebywała wyposażona była w sprzęt z czerwonymi serduszkami.... niektórych z tych sprzętów używała jako pierwsza, bo szpital otrzymał wyposażenie tej sali krótką chwilę przed jej przyjściem na świat....gdyby nie zagrała orkiestra w 2002 roku (bo to z tych pieniędzy nasz szpital dostał wyposażenie kompletne jednej z sal na oddziale neonatologicznym) ....

11 lutego będziemy wspólnie z nią świętować jej 11 urodzinki.... a wcześniej, jak co roku, będziemy aktywnie wspierać WOŚP....

RILU

#173
Cytat: mab5 w 07 Styczeń 2014, 23:30:13
nie czytałam artykułu i nie wiem, jaki jest wydźwięk treści, pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze z "mojego ogródka"... gdyby w 2003r. w naszym wojewódzkim jeszcze wówczas szpitalu nie stał ten jeden jedyny inkubator "nowej generacji", moja córcia miałaby mocno ujemne szanse na przeżycie.... dzięki temu, ze tam był - miała zerowe szanse..... cała sala, w której przebywała wyposażona była w sprzęt z czerwonymi serduszkami.... niektórych z tych sprzętów używała jako pierwsza, bo szpital otrzymał wyposażenie tej sali krótką chwilę przed jej przyjściem na świat....gdyby nie zagrała orkiestra w 2002 roku (bo to z tych pieniędzy nasz szpital dostał wyposażenie kompletne jednej z sal na oddziale neonatologicznym) ....

11 lutego będziemy wspólnie z nią świętować jej 11 urodzinki.... a wcześniej, jak co roku, będziemy aktywnie wspierać WOŚP....

Pewnie nie wystarcza pieniędzy dla wszystkich potrzebujących wsparcia . WOŚP robi co może ale co robi Ministerstwo Zdrowia razem z NFZ - dlaczego nie finansują drogich terapi i czekają na Owsiaka ? Poza tym , szpital bez żadnej łaski musi być wyposażony w urządzenia podtrzymujące życie noworodków .Pieniądze ofiarowane od ludzi nie powinny pokrywać tego  co Ministerstwo Zdrowia powinno już dawno uczynić czyli sfinansować .  ;)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Kamila

Kochani, tu znajdziecie rozliczenia WOŚP. Trochę nudne, ale jak kogoś interesuje to radzę poszperać- zwłaszcza załączniki w pdf- znajdziecie tam listy zakupionych sprzętów oraz szpitali do których trafiły. Imponujące!:
http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe

wiesia_m


wiesia_m


Maria

Cytat: Kamila w 10 Styczeń 2014, 12:18:53
Kochani, tu znajdziecie rozliczenia WOŚP. Trochę nudne, ale jak kogoś interesuje to radzę poszperać- zwłaszcza załączniki w pdf- znajdziecie tam listy zakupionych sprzętów oraz szpitali do których trafiły. Imponujące!:
http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe

Dla laika imponujące. Dobry księgowy zada Owsiakowi wiele pytań na które nie otrzyma odpowiedzi.
Kamilo, odpowiedz na poniższe pytania.
Co się dzieje z finansami fundacji, która na koniec roku wykazuje takie zyski, które dla innych fundacji są obrotami z kilkunastu lat?

Czym to pachnie, gdy fundacja wydziela nieruchomość spółce z ograniczoną odpowiedzialnością "Złoty Melon", której udziały ma w 100%? Po co taki zabieg?

Gdzie tkwi słodka tajemnica w statutowym zapisie, że na wypadek upadłości rada zdecyduje, jakiej instytucji o podobnym profilu przekazać majątek, obecnie szacowany na ponad 16 milionów, ale buduje się kolejny pałac nie wiadomo za czyją kasę, wiadomo jedynie tyle, że WOŚP oddała grunt.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."