Ciekawe informacje, artykuły, linki...

Zaczęty przez bogna, 06 Luty 2013, 16:01:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."


Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

Wstrząsający film ukazujący zbrodnie wojenne putinowskiej brutalnej, bezwzględnej i ludobójczej armii w Gruzji. A najbardziej wstrząsające, to przedstawiona w tle łykająca kłamstwa i manipulacje, i sama kłamiąca, według życzenia Putina, Merkel.
Wzbudza podziw, że istnieją  rosyjscy leningradzcy dziennikarze, którzy w tym filmie-reportażu to obnażają! I także wzbudza dumę, że nasz prezydent śp.Lech Kaczyński powstrzymał wtedy rozlanie tych zbrodni na całą Gruzję.
http://www.youtube.com/watch?v=DFp04fqeIUA#t=3454
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Gabriel


http://www.youtube.com/watch?v=http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos/XD_w0Egdl7k?v=2#errorVideo not found

Ta reklama społeczna w ogóle nie jest drastyczna, a robi ogromne wrażenie. Nakręciła ją nowozelandzka Agencja Transportu. Przekaz jest prosty: mężczyzna jedzie drogą, którą dobrze zna, więc jedzie szybko. Zbyt szybko. Nagle, z drogi podporządkowanej wyjeżdża drugi samochód. Wiemy, że nie ma szans na uniknięcie zderzenia, ale nagle kadr zastyga, samochody zatrzymują się, kierowcy wychodzą z aut. ''Hej, bardzo przepraszam, myślałem, że jeszcze zdążę...'' - mówi ten w koszuli w kratę, który wyjechał z podporządkowanej. ''Po prostu wyjechałeś! Nie miałem czasu się zatrzymać!'' - odpowiada drugi. ''Och, przestań, to był zwykły błąd'' - to ten w koszuli w kratę. 'Wiem... gdybym jechał trochę wolniej...'' - zawiesza głos kierowca w białej koszuli. ''Proszę, mój syn... jest z tyłu''. I wtedy samochody ruszają. Spot kończy plansza z napisem: ''Inni ludzie też popełniają błędy. Zwolnij''.
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

Gabriel

PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

Tak działają korporacje, aby pozyskać nowe rynki zbytu i aby przejąć dobra materialne rozpracowywanego kraju...Ukraina to pole bitwy na którym walczą tylko dwie strony, europejska hasbara i rosyjska rozwiedka...Ukraińcy się nie liczą. Scenariusze są zawsze podobne, proszę zobaczyć te dwa krótkie filmiki, one wyjaśniają, jak działają międzynarodowe korporacje.

Sposoby U.S. na "niepokornych".part1.pl Top sekret U.S.

Sposoby U.S. na "niepokornych".part2.pl Top sekret U.S.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."


Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Dekoracje się sypią, zza maski podstarzałego wesołka wyziera panika." - świetne
http://lukaszwarzecha.salon24.pl/566631,list-do-jerzego-owsiaka
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Niussia

Mario, sądziłam, że to nie jest miejsce na tego typu dyskusje, ale skoro ktoś wrzuca tutaj takie rzeczy to nie umiem nie zareagować. I zamiast czytać informacje tylko z jednego rodzaju źródła, warto zapoznać się też z tymi z drugiej strony żeby chociaż spróbować być obiektywnym.

Po pierwsze:
http://tocowazne.pl/v/film-ktory-zniszczyl-gender-studies-w-norwegii-polskie-napisy

Nieprawdą jest, że ten film zniszczył gender studies w Norwegii. Pierwsza manipulacja już w samym tytule. W samym filmie jest ich cała masa... poprzez dziwnie wyciągane wnioski, przez stronniczy dobór "specjalistów" (niekompetentni genderowcy vs kompetentny Baron-Cohen).
Wytłumaczę jedną tylko rzecz ... trochę wyrwane z kontekstu całego, ale moje własne, więc mam prawo. ;)

Obserwując półki sklepowe każdy maluch wskaże co jest "dla dziewczynek", a co "dla chłopaków". Przy czym dla dziewczynek są lalki i różowe zastawy stołowe, a dla chłopców samochody i zbroje. I już w przedszkolu nietrudno usłyszeć od dziewczynek bawiących się przy kuchence, że to jest "dziewczeńska zabawa". A chłopcy za to grają w piłkę. Można powiedzieć, że to tylko wpływ wychowania, przekazywanych przekonań co do ról społecznych i oczywiście wpływ reklamy. Tak twierdzi wielu tzn równościowych badaczy. Jednak nauka nie jest w tym względzie aż taka jednoznaczna i są badania, które pokazują, że już kilkumiesięczne dzieci cześciej wybierają zabawki uznawane za zgodne ze swoją płcią. Robią to także małpy, które nie można podejrzewać o bycie manipulowanym reklamami telewizyjnymi. I jestem skłonna przyjąć argument, że jakiś czynnik biologiczny ma tutaj znaczenie. Pytanie co się dzieje później. I dlaczego wzmacnianie dzieci w byciu "typowym chłopcem" i "typową dziewczynką" działa na niekorzyść samego dziecka, zawęża jego możliwości i wskazuje mu "jedynie słuszne" kierunki rozwoju. Mózg dziewczynek i chłopców nie rozwija się w jakiś jednoznaczny, z góry zaplanowany i inny dla danej płci sposób. Jest to narząd bardzo plastyczny, a to jakim aktywnościom dzieci poświęcają czas w najmłodszych latach życia ma wpływ na to jakie struktury mózgu rozwijają się lepiej lub gorzej. Jeśli chłopcy grają dużo w piłkę, konstruują budowle to rozwijają w mózgu struktury odpowiedzialne za koordynację oko-ręka, rozwija się wyobraźnia przestrzenna i doskonali tzw mała motoryka (czyli precyzja pracy rąk). To prowadzi do tego, że statystycznie chłopcy lepiej sobie radzą z matematyką, a wśród dorosłych mamy zdecydowaną przewagę inżynierów-mężczyzn. I żadne parytety nic tu nie zmienią, bo ich predyspozycje ukształtowały się we wczesnym dzieciństwie. Dziewczynki natomiast poprzez zabawę lalkami, wyprawianie przyjęć rozwijają struktury, które odpowiadają za różne umiejętności społeczne. Nic więc dziwnego, że nauczyciele czy pielęgniarki to tak bardzo sfeminizowane zawody.

To apropo konkretnego przykładu z tego filmu, który rzekomo zniszczył gender studies. Wnioski, jakie ten Pan wyciągał może są poprawne "na chłopski rozum"... metodologicznie jednak niekoniecznie.



Niussia

Po drugie kwestia Owsiaka....
Proponuję poczytać z drugiej strony...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15277102,Uzytkownik_Wykop_pl_obala_oskarzenia_przeciwko_WOSP_.html

Owsiaka można lubić lub nie. Nie moja sprawa. Można też dyskutować o tym dlaczego takich rzeczy nie zapewnia NFZ. Można. Ale to nie jest wina Owsiaka, że NFZ jest finansowo niewydolne. Oprócz niezliczonej ilości sprzętu jaka dzięki WOŚP trafiła do polskich szpitali, fundacja prowadzi także różne programy ogólnopolskie... od szkolenia dzieci z podstaw pierwszej pomocy przez kilka programów medycznych, które zmieniają życie np małych cukrzyków. Jesteśmy też bodajże jedynym krajem na świecie, gdzie wszystkie dzieci po urodzeniu przechodzą badanie słuchu. To właśnie dzięki działaniom Fundacji. Zdaję sobie sprawę z tego, że środowiska prawicowe głośno krzyczą jaki to Owsiak zły i jak ktoś tylko z tych źródeł czerpie swoją wiedzę o świecie to może mieć obraz "lekko" zamazany. Dlatego nie sugeruję złych intencji, a jedynie brak rzetelności w weryfikowaniu różnych głosów. Z mojej perspektywy, trzeba być naprawdę mocno zmanipulowanym żeby opluwać tę właśnie fundację, która cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków, która robi tak wiele i która rok rocznie pozytywnie przechodzi weryfikację finansową. A że Owsiak nie mieszka w brudnym, zapchlonym baraku? No cóż. Zbiórki pieniędzy nie są jego źródłem utrzymania. I ma prawo mieć inne i zarabiać na tym korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia. Tyle w temacie.

Maria


Cytat: Niussia w 12 Luty 2014, 07:38:07
Mario, sądziłam, że to nie jest miejsce na tego typu dyskusje, ale skoro ktoś wrzuca tutaj takie rzeczy to nie umiem nie zareagować. I zamiast czytać informacje tylko z jednego rodzaju źródła, warto zapoznać się też z tymi z drugiej strony żeby chociaż spróbować być obiektywnym.

Po pierwsze:
http://tocowazne.pl/v/film-ktory-zniszczyl-gender-studies-w-norwegii-polskie-napisy

Nieprawdą jest, że ten film zniszczył gender studies w Norwegii. Pierwsza manipulacja już w samym tytule. W samym filmie jest ich cała masa... poprzez dziwnie wyciągane wnioski, przez stronniczy dobór "specjalistów" (niekompetentni genderowcy vs kompetentny Baron-Cohen).
Wytłumaczę jedną tylko rzecz ... trochę wyrwane z kontekstu całego, ale moje własne, więc mam prawo. ;)
Droga Niussiu rozumiem Twoje zniesmaczenie i szok spowodowany przez wrzucane tu taaakich rzeczy, wszak Twoje poglądy zależą od posiadanych jedynie "słusznych" informacji.
Machina propagandy jest potężna i żeby ją ominąć, trzeba przeskoczyć przez skórę bardzo wysoko i boleśnie. Ale jaka potem ulga... ;)
Film jest też w wersji angielskiej i 7 części
Brainwash (1_7) - The Gender Equality Paradox
Powiadasz, że to kłamstwo i manipulacje, masz prawo, ale ja również pozwolę sobie powiedzieć słowo przeciw słowu.
Jeśli gender zwycięży to świat przestanie istnieć w takiej formie jakiej go znamy. Jedno jest pewne, że ludzi na ziemi zacznie ubywać i o to chodzi tym wszystkim silom kryjącym się za tą ideologią. Nic nie dzieje się tak z siebie, mówi się o globalizacji i kontroli liczby ludności na świecie i gender ideologia ta, jest początkiem końca życia na ziemi jakie znamy do tej pory. Wcale nie mam tutaj nic przeciwko ludziom mającym zaburzenia osobowości objawiającymi się innymi preferencjami seksualnymi, gdyż wiadomo, że nic nie jest perfekcyjne nawet natura płata nam figla. Musimy żyć z tymi ludźmi, ale nie możemy tak malej mniejszości pozwolić narzucać nam ich poglądy i kształtować nam nasze życie.
Źródło: tvn24 Ryszard Kalisz ma syna. "Jest zdrowy i podobny do mnie. Cały ja" 08.10 | O tym, że urodził mu się syn polityk poinformował w TVN24. - Tak, mam syna. Urodził się w piątek. Ma 4.05, 59 cm jest zdrowy i podobny do mnie. Cały ja. Ma na imię Ignacy - powiedział w "Jeden na jeden" Kalisz.  ;D
A co na to pani "profesor" Środa? Czy TVN a i Kalisz nie obwieścili za wcześnie tak zdecydowanie, że to chłopiec? Może należało poczekać? Ludzie NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ.
CytatPo drugie kwestia Owsiaka....
Proponuję poczytać z drugiej strony...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15277102,Uzytkownik_Wykop_pl_obala_oskarzenia_przeciwko_WOSP_.html

Owsiaka można lubić lub nie. Nie moja sprawa. Można też dyskutować o tym dlaczego takich rzeczy nie zapewnia NFZ. Można. Ale to nie jest wina Owsiaka, że NFZ jest finansowo niewydolne. Oprócz niezliczonej ilości sprzętu jaka dzięki WOŚP trafiła do polskich szpitali, fundacja prowadzi także różne programy ogólnopolskie... od szkolenia dzieci z podstaw pierwszej pomocy przez kilka programów medycznych, które zmieniają życie np małych cukrzyków. Jesteśmy też bodajże jedynym krajem na świecie, gdzie wszystkie dzieci po urodzeniu przechodzą badanie słuchu. To właśnie dzięki działaniom Fundacji. Zdaję sobie sprawę z tego, że środowiska prawicowe głośno krzyczą jaki to Owsiak zły i jak ktoś tylko z tych źródeł czerpie swoją wiedzę o świecie to może mieć obraz "lekko" zamazany. Dlatego nie sugeruję złych intencji, a jedynie brak rzetelności w weryfikowaniu różnych głosów. Z mojej perspektywy, trzeba być naprawdę mocno zmanipulowanym żeby opluwać tę właśnie fundację, która cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków, która robi tak wiele i która rok rocznie pozytywnie przechodzi weryfikację finansową. A że Owsiak nie mieszka w brudnym, zapchlonym baraku? No cóż. Zbiórki pieniędzy nie są jego źródłem utrzymania. I ma prawo mieć inne i zarabiać na tym korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia. Tyle w temacie.
Dlaczego pytania o zależności finansowe między fundacją a podmiotem zależnym nazywasz opluwaniem? Bloger zwracał się z prośbą o udostepnienie stosownych informacji do WOŚP - odpowiedzią było milczenie. Jak fundacja obracająca publicznymi pieniędzmi lekceważy swoje ustawowe obowiązki to może się spodziewać, że może to wzbudzić podejrzenia co do przepływów pieniężnych.
Owsiak Wyrzuca TV Republika Za Niewygodne Pytania 16 10 201 1
Masz prawo ufać J.Owsiakowi w ciemno, lecz nie odmawiaj innym zachować nieco więcej wstrzemięźliwości i dystansu względem osoby J.O. Prezes ciężko ostatnio pracuje na miano kontrowersyjnego, a jako taki szczególnie podlega procedurze - "sprawdzam". Traktuje się jako autorytet w praktycznie każdej dziedzinie, razy rozdaje na prawo i ... prawo. Faktem jest, że łączy tym samym prowadzoną fundację z polityką.
Co Cię tak boli? Czy pan Owsiak jest świętą krową, że nie można wymagać od niego wyjaśnień dotyczących pieniędzy pochodzących z publicznych zbiórek?  Jego skakanie po stole w poszukiwaniu słoika, stawia pod znakiem zapytania czy przebywając w psychiatryku oszukiwał, czy faktycznie wymagał leczenia. bez względu na to czy oszukiwał, czy był chory - źle to o nim świadczy. Ktoś taki nie budzi zaufania.
Jurek Owsiak: "Gdzie mam ten słoik z pieniędzmi, które ukradłem?!!"
http://owsiaknet.pl/video/86115378

kulisy manipulacji   Kulisy manipulacji odc. 9 (2013/14)

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."