Ciekawe informacje, artykuły, linki...

Zaczęty przez bogna, 06 Luty 2013, 16:01:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Niussia

Cytat: Maria w 12 Luty 2014, 22:57:07
Droga Niussiu rozumiem Twoje zniesmaczenie i szok spowodowany przez wrzucane tu taaakich rzeczy, wszak Twoje poglądy zależą od posiadanych jedynie "słusznych" informacji.
Machina propagandy jest potężna i żeby ją ominąć, trzeba przeskoczyć przez skórę bardzo wysoko i boleśnie. Ale jaka potem ulga... ;) (...)
Powiadasz, że to kłamstwo i manipulacje, masz prawo, ale ja również pozwolę sobie powiedzieć słowo przeciw słowu.

Nigdzie nie napisałam, że to kłamstwo, ale manipulacja owszem. Informacje posiadam z wielu miejsc - wybieram to, co mój mózg uznaje za sensowne, to, co trzyma się kupy. Śmieszą mnie teorie spiskowe, a propagandę widzę w zupełnie innym miejscu.


Cytat: Maria w 12 Luty 2014, 22:57:07Jeśli gender zwycięży to świat przestanie istnieć w takiej formie jakiej go znamy.

Po proszę o linka z wypowiedzią p. Środy. Nie widziałam i chętnie się zapoznam.
To śmieszne, że prawicowe środowiska w ogóle nie rozumieją czym jest gender, a wyjaśnia to nawet wikipedia. Gender nie walczy z płcią biologiczną. Nikt nie mówi, że chłopiec, który urodził się z penisem może sobie wybrać czy chce być dziewczynką czy chłopcem. To jest zupełne mylenie pojęć dlatego rozmowa z kimś, kto tego nie rozumie jest z góry skazana na niepowodzenie. Gender mówi o wpływach kulturowych, społecznych... o tym, że dziewczynki i chłopcy są od urodzenia wrzucani w swoje role i w uproszczeniu... dziewczynki rzadziej zostają inżynierami nie dlatego, że nie lubią tylko dlatego, że przez całe życie były wychowywane w społeczeństwie, które inne zawody wskazuje jako "kobiece". Pewnie są jacyś skrajni przedstawiciele, którzy uważają, że nadanie płciowego imienia dziecku mu zaszkodzi, ale to nie jest istota sprawy. Celem nie jest ani kontrola urodzeń, ani dowolność w wyborze płci ani tym bardziej doprowadzenie do tego żeby mężczyźni mogli rodzic dzieci. To są śmieszne argumenty, które użyte sprawiają, że przeciętny Polak od razu je odrzuca jako absurdalne. I nic dziwnego. Sęk w tym, że GENDER STUDIES nie mają z tym nic wspólnego. Warto wiedzieć o czym się tak zaciekle dyskutuje, bo wychodzi brak wiedzy o podstawowych pojęciach.

CytatDlaczego pytania o zależności finansowe między fundacją a podmiotem zależnym nazywasz opluwaniem? Bloger zwracał się z prośbą o udostepnienie stosownych informacji do WOŚP - odpowiedzią było milczenie. Jak fundacja obracająca publicznymi pieniędzmi lekceważy swoje ustawowe obowiązki to może się spodziewać, że może to wzbudzić podejrzenia co do przepływów pieniężnych.

Po pierwsze - czy zadałaś sobie trud żeby przeczytać informacje z linka, który Ci podałam? Dane o rozliczeniach dostępne są wszystkim i rok rocznie podlegają kontroli przez odpowiednie organy. Z pewnością powiesz, że organy są nierzetelne. Ale w ten sposób można podważyć wszystko i znowu dojść do absurdu. Ten materiał jest śmieszny. Siedziba pałacowa w Szadowo Młyn? Mario, widziałaś tę siedzibę? Czy ona wygląda jak pałac? To jest właśnie ta manipulacja. I takich słownych małych wtrętów, które nie mają nic wspólnego z obiektywnym dziennikarstwem jest w tej telewizji mnóstwo. Szadowo to ośrodek szkoleniowy, a szkolenia są jednym z działań fundacji. I podejrzewam, że przy ilości szkoleń jakie prowadzi fundacja dużo bardziej opłaca się zbudować swój ośrodek niż za każdym razem coś wynajmować. W linku znajdziesz także informacje o tym czym jest Złoty Melon i że pieniądze ze zbiórki nie finansują Przystanku Woodstock. Owsiak ma swój specyficzny charakter, ale może właśnie dzięki temu tak wiele osiągnął. I doskonale rozumiem jego reakcję. Pisanie o zaburzeniach i badaniach psychiatrycznych jest śmieszne. Ja swego czasu chodziłam "pod krzyż"... psychiatrą nie jestem, ale psychologiem i kilka osób z pewnością nadawałoby się tam przynajmniej do terapii. Byłam tam w trakcie EURO2012, kiedy zebrało się tam mnóstwo dziennikarzy z całego świata. Oni patrzyli na tę szopkę i nie mogli uwierzyć. I wiesz co mi powiedziało kilkoro z nich.... że oni nie będą o tym pisać, bo to nie jest obraz Polski i Polska nie zasługuje na to żeby inne kraje miały Polaków za nawiedzonych oszołomów. Ja też nie chciałabym na konferencji, na której chce się poruszać ważne tematy rozmawiać z kimś, kto publikuje na mój temat nieprawdziwe informacje, kto opluwa nie tylko mnie, ale tysiące ludzi, którzy ze mną działają. Tak samo jak nie chciałabym żeby media pokazywały mamę Madzi zamiast dzieciaków, które uczą się ratować życie. To, co Tobie zalinkowałam wyjaśnia chyba wszystkie zarzuty pana blogera, więc nie ma o czym rozmawiać. Wystarczy mieć trochę więcej rozumu, emocje odłożyć na bok i rzetelnie przeanalizować wszystkie raporty statutowe i finansowe fundacji. A ten ktoś nie zadał sobie żadnego trudu żeby dojść do sedna sprawy, połączył ze sobą pęk informacji w sobie tylko znany sposób i opublikował. Telewizja i inne media prawicowe to podłapały, ale to nie jest dziennikarstwo. Dzisiaj każdy może napisać co tylko zechce. Mnie to śmieszy niezmiennie, ale i smuci jednocześnie jak widzę ludzi, którzy plują jadem zaszczuci przez te media. Wszystko wyjaśni się w sądzie. Ale pewnie sąd też jest nierzetelny, zmanipulowany.... widzisz błędne koło?

CytatCo Cię tak boli? Czy pan Owsiak jest świętą krową, że nie można wymagać od niego wyjaśnień dotyczących pieniędzy pochodzących z publicznych zbiórek?  Jego skakanie po stole w poszukiwaniu słoika, stawia pod znakiem zapytania czy przebywając w psychiatryku oszukiwał, czy faktycznie wymagał leczenia. bez względu na to czy oszukiwał, czy był chory - źle to o nim świadczy. Ktoś taki nie budzi zaufania.

Droga Mario... a powiedz mi kto poprosił o wyjaśnienia dotyczące pieniędzy z publicznych zbiórek? Pomijam, że wszystko jest w dokumentach, że można zadzwonić do MF, US. Kto poprosił o wyjaśnienia? Otóż nie poprosił nikt. To, co pojawiło się na tym blogu to nie jest prośba o wyjaśnienie. Mnie uczono, że prośba wygląda inaczej. To są oskarżenia. A żeby kogoś oskarżać trzeba mieć rzetelne podstawy. Ten Pan ich nie ma i mam nadzieję, że boleśnie się o tym przekona.

I wygląda na to, że Owsiak jednak budzi zaufanie u większości Polaków... jak żadna inna fundacja, żaden polityk i żaden ksiądz. I ciężko to niektórym zrozumieć. A budzi zaufanie właśnie dlatego, że jest prawdziwy.

Maria

Po przerwie spowodowanej usterkami technicznymi wracam na ring  ;)
Cytat
Nigdzie nie napisałam, że to kłamstwo, ale manipulacja owszem.
Hmm... Niussiu, synonimy to nie matematyka, poniższe informacje z łatwością przyswoisz
http://synonimy.ux.pl/multimatch.php?word=nieprawda&search=1
Cytat
Po proszę o linka z wypowiedzią p. Środy. Nie widziałam i chętnie się zapoznam.
Pani psycholog nie zrozumiała sarkazmu  :laugh:
CytatTo śmieszne, że prawicowe środowiska w ogóle nie rozumieją czym jest gender
Śmiem sądzić, że to Ty masz z tym problem.
CytatGender nie walczy z płcią biologiczną. Nikt nie mówi, że chłopiec, który urodził się z penisem może sobie wybrać czy chce być dziewczynką czy chłopcem. To jest zupełne mylenie pojęć dlatego rozmowa z kimś, kto tego nie rozumie jest z góry skazana na niepowodzenie.  
Czyżby Pani psycholog? Gender odrzuca somatykę na rzecz psychiki np. Anna Grodzka vel Krzysztof Bęgowski. Ideologia gender nadaje temu odgrywaniu jakiejś płci status rzeczywistości. Genderyzm nakazuje, by mężczyznę, który oznajmi, że jest kobietą, uznać faktycznie za kobietę. Mamy jego stan psychiczny bądź kaprys uznać za twardy fakt określający jego tożsamość. Oczywiście owo oznajmienie kobiecości nie ma żadnego wpływu na organy płciowe, które przecież pozostają męskie. Z tego absurdu ideologia gender wykręca się rozróżniając sex (płeć biologiczną) i gender (czyli właśnie płeć kulturową, odgrywaną). Wiara w genderyzm każe uznać tego mężczyznę za kobietę, uwierzyć w odgrywaną przez niego rolę i uznać za prawdziwe wszelkie jej aspekty, ignorując fakt, że najważniejsze z nich nie mogą się przecież zmaterializować: przebrany za kobietę mężczyzna nie urodzi dziecka, a ta zdolność jest najistotniejszym atrybutem płciowym kobiety.
CytatGender mówi o wpływach kulturowych, społecznych... o tym, że dziewczynki i chłopcy są od urodzenia wrzucani w swoje role i w uproszczeniu... dziewczynki rzadziej zostają inżynierami nie dlatego, że nie lubią tylko dlatego, że przez całe życie były wychowywane w społeczeństwie, które inne zawody wskazuje jako "kobiece".  Pewnie są jacyś skrajni przedstawiciele, którzy uważają, że nadanie płciowego imienia dziecku mu zaszkodzi, ale to nie jest istota sprawy. Celem nie jest ani kontrola urodzeń, ani dowolność w wyborze płci ani tym bardziej doprowadzenie do tego żeby mężczyźni mogli rodzic dzieci. To są śmieszne argumenty, które użyte sprawiają, że przeciętny Polak od razu je odrzuca jako absurdalne. I nic dziwnego. Sęk w tym, że GENDER STUDIES nie mają z tym nic wspólnego. Warto wiedzieć o czym się tak zaciekle dyskutuje, bo wychodzi brak wiedzy o podstawowych pojęciach.
Naprawdę odczuwasz, że rodzice Cię skrzywdzili i zostałaś psychologiem zamiast np. architektem lub tokarzem?
Otóż moja droga, sporo kobiet jest inżynierami różnych specjalności, lekarzami, policjantkami, fizyczkami, matematyczkami, architektami itp i nikogo to nie szokuje. A więc jaki cel ma gender? - wyzwolenie z "ucisku" norm moralnych, co oznacza faktycznie demoralizację całego społeczeństwa z naciskiem na młode pokolenie (słynne zajęcia przedszkolne w Rybniku). Do tego niezbędne jest pozbawienie rodziców ich praw, by nie mogli stawić oporu.
A tu ponżej, specjalnie dla Ciebie informacja
http://prawo.rp.pl/artykul/989446.html#.UUCcVx2K5T4.facebook
Kto mówi, że mężczyźni mają rodzić dzieci? - cierpisz na zespół Korsakowa? - zapomniałaś o istnieniu adopcji.
Strzlasz sobie w stopę. "Ważnym obszarem analiz w obrębie gender studies jest nienormatywność płciowa: zjawiska transseksualizmu, transgenderyzmu czy androgynii. Przedmiotem badań w gender studies jest także seksualność, w tym szczególnie normy seksualne oraz obszary seksualnej nienormatywności".
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gender_studies#Krytyka
CytatPo pierwsze - czy zadałaś sobie trud żeby przeczytać informacje z linka, który Ci podałam?
Informacje funkcjonariusza "Patrolu pokojowego" poznałam dużo wcześniej, znacznie ciekawsze są zeznania Blogera. Niestety, film obnaża prymitywną formę protokołowania w polskich sądach
Bloger MatkaKurka vs Prezes Jerzy Owsiak w sądzie (3/4)
CytatSiedziba pałacowa w Szadowo Młyn? Mario, widziałaś tę siedzibę? Czy ona wygląda jak pałac?
Jak na kolejny budynek Fundacji charytatywnej  wygląda okazale http://szadowomlyn.pl/galeria/6
CytatPisanie o zaburzeniach i badaniach psychiatrycznych jest śmieszne. Ja swego czasu chodziłam "pod krzyż"... psychiatrą nie jestem, ale psychologiem i kilka osób z pewnością nadawałoby się tam przynajmniej do terapii. Byłam tam w trakcie EURO2012, kiedy zebrało się tam mnóstwo dziennikarzy z całego świata. Oni patrzyli na tę szopkę i nie mogli uwierzyć. I wiesz co mi powiedziało kilkoro z nich.... że oni nie będą o tym pisać, bo to nie jest obraz Polski i Polska nie zasługuje na to żeby inne kraje miały Polaków za nawiedzonych oszołomów.
Twoja merytoryczność dyskusji jest powalająca, jakbym czytała "Gazetę Wiodącą"- temat Owsiak i wrzutka "krzyż", fakty są śmieszne a przeciwnika opluję mową nienawiści, by nadać powagę wypowiedzi podkreślę swój zawód i będę autorytetem, nie ważne, że mnie pod Krzyżem nie było. Utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że psychologię wybierają osoby mające problem z samym sobą.
CytatTak samo jak nie chciałabym żeby media pokazywały mamę Madzi zamiast dzieciaków, które uczą się ratować życie.
Mylisz fakty, chodziło o szefa Z.P. p. Macierewicza. To potwierdza m.in. , że Owsiak jest mocno zaangażowany w polityce.
CytatWszystko wyjaśni się w sądzie. Ale pewnie sąd też jest nierzetelny, zmanipulowany.... widzisz błędne koło?
Sędziów dyspozycyjnych jest sporo, druga metoda to odgórne naciski poza tym nie zabija się kury znoszącej złote jaja. Pan prezes Owsiak w ostatnich dniach odegrał histeryczny teatr, który był sygnałem wysłanym do władz pt. "Ratujcie mnie!".
CytatDroga Mario... a powiedz mi kto poprosił o wyjaśnienia dotyczące pieniędzy z publicznych zbiórek? Pomijam, że wszystko jest w dokumentach, że można zadzwonić do MF, US. Kto poprosił o wyjaśnienia? Otóż nie poprosił nikt.
Nie wyrokuj zbyt pochopnie, potwierdzenie prośby i odpowiedź MF Bloger złożył w sądzie, usłyszysz w załączonym filmie.
CytatI wygląda na to, że Owsiak jednak budzi zaufanie u większości Polaków... jak żadna inna fundacja, żaden polityk i żaden ksiądz. I ciężko to niektórym zrozumieć.
Rząd rzucił pierwsze koło ratunkowe w postaci CBOS.
A która fundacja poza WOŚP ma tak silne wsparcie rządowe i medialne? - faktycznie, ciężko to Tobie zrozumieć.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

RILU


Płeć kulturowa

Wszystkie typy płci są omówione u prof. Imielińskiego w seksuologii!
Gender jest zjawiskiem coraz bardziej niebezpiecznym .
Następują duże odchylenia od norm życia seksualnego - dotyczy to również dzieci .
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Gabriel

PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Kamila

Kochani! Uściślijmy pewne pojęcia. Początki gender studies sięgają już lat 50. XX wieku. Zastanawialiście się zatem dlaczego polski Kościół uznał ten koncept za swego wroga właśnie teraz???...
Dlaczego mamy piętnować osoby uwięzione we własnym ciele (transgender) lub odmawiać im prawa do szczęścia? W Anglii w niektórych przypadkach wykonuje się operację zmiany płci na koszt państwa. Pomimo że są to bardzo kosztowne operacje, to i tak wyliczono że są bardziej opłacalne niż długotrwałe leczenie depresji, finansowanie hospitalizacji po próbach samobójczych, udzielanie zasiłków itp.

Cytatprzebrany za kobietę mężczyzna nie urodzi dziecka, a ta zdolność jest najistotniejszym atrybutem płciowym kobiety
Mario, czy kobiety które nie mogą mieć dzieci pomimo że bardzo tego chcą (choroba), lub nie mają z innych powodów (samotne, zakonnice) są gorszymi kobietami? Czy to je dyskredytuje jako kobiety?

CytatNaprawdę odczuwasz, że rodzice Cię skrzywdzili i zostałaś psychologiem zamiast np. architektem lub tokarzem?
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,10672900,TOPR_owcy_przyjeli_kobiete__Po_30_letniej_przerwie.html
Jest o wiele więcej takich sytuacji kiedy kobiety przy wyborze wymarzonego zawodu mają pod górkę, zresztą podobnie bywa np. z mężczyznami- niańkami.
Mario skoncentrowałaś się na sytuacji w Polsce, a zwróć uwagę że są kraje gdzie jako kobieta nie miałabyś prawa wyjść na ulicę bez mężczyzny-opiekuna, że już o podjęciu pracy nie wspomnę. Gender opisuje i analizuje też takie różnice.

CytatGender jest zjawiskiem coraz bardziej niebezpiecznym .
Zupełnie się z tym nie zgodzę! Co złego jest w akceptacji tzw "inności"? Wszyscy się różnimy i to chyba nasze bogactwo.

Niussia

Mario rozmowa z Tobą nie ma sensu, bo Ty nie umiesz rozmawiać. Personalne wędrówki zakończyłam w podstawówce.

Gabriel

PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

RILU

Cytuj
Gender jest zjawiskiem coraz bardziej niebezpiecznym .

Kamila :
Zupełnie się z tym nie zgodzę! Co złego jest w akceptacji tzw "inności"? Wszyscy się różnimy i to chyba nasze bogactwo.


RILU:
Gdy upłynie powiedzmy 300  lat , kto będzie rodził dzieci ?
Czy dążymy do samoistnej zagłady ?
Jeśli kobieta z kobietą ,a mężczyzna z mężczyzną - do tego będzie akceptowana Pedofilia.
Czy chcemy tego dla przyszłych pokoleń ? Są jednostki ,które już od urodzenia mają skłonności do inności seksualnej i ich akceptuję .Natomiast wpływ kultury seksualnej na zachowanie się normalnych ludzi jest ogromny.
PS:.
Czy chcemy mieć elektrownie atomowe - bo taniej jest dla producenta ale dla nas na pewno nie .
Oni nie patrzą się w przyszłość ,chcą zarobić forsę  póki żyją .
Później ? "róbta co chceta" z powiedzonka Noblisty.


Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Maria

Pierwsze w historii zdanie zapisane w języku polskim, to słowa miłości i szacunku męża do żony. Takie, że gender wymięka.
http://www.rp.pl/artykul/1087227.html?p=1
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Kamila

CytatGdy upłynie powiedzmy 300  lat , kto będzie rodził dzieci ?
Czy dążymy do samoistnej zagłady ?

Zdecydowanie nie. Skoro przetrwaliśmy od czasów starożytnych, kiedy to związki homoseksualne były na porządku dziennym to damy radę i teraz ;)
Znów posłużę się przykładem Anglii. Pary homoseksualne mają tam takie same prawa jak każde inne, państwowa służba zdrowia finansuje operacje zmiany płci, a przyrost naturalny jest ciągle dodatni. Dodatkowo Polki na Wyspach rodzą najwięcej dzieci ze wszystkich mniejszości narodowych, a w Polsce mamy wskaźnik urodzin ujemny. Jaki z tego wniosek? Może to nie wina gender a  sytuacji finansowej Polaków.

CytatJeśli kobieta z kobietą ,a mężczyzna z mężczyzną - do tego będzie akceptowana Pedofilia.

Na szczęście wszędzie poza Kościołem pedofilia jest traktowana jako poważne przestępstwo ścigane z urzędu.

CytatPierwsze w historii zdanie zapisane w języku polskim, to słowa miłości i szacunku męża do żony. Takie, że gender wymięka.

Gender bardzo się cieszy jak ludzie się kochają i szanują :)

Maria

#212
Cytat
Cytuj
przebrany za kobietę mężczyzna nie urodzi dziecka, a ta zdolność jest najistotniejszym atrybutem płciowym kobiety

Mario, czy kobiety które nie mogą mieć dzieci pomimo że bardzo tego chcą (choroba), lub nie mają z innych powodów (samotne, zakonnice) są gorszymi kobietami? Czy to je dyskredytuje jako kobiety?

Masz kłopoty z rozumieniem czytanego tekstu.
CytatPoczątki gender studies sięgają już lat 50. XX wieku. Zastanawialiście się zatem dlaczego polski Kościół uznał ten koncept za swego wroga właśnie teraz???
Mylisz się o 20lat. Początki gender studies sięgają lat 70. XX wieku. I postępowa moda nakazuje Ci walić w Kościół jak w bęben - zastanów się, bo z prądem płyną śmieci.
Cytat
Na szczęście wszędzie poza Kościołem pedofilia jest traktowana jako poważne przestępstwo ścigane z urzędu.
Może ten program uświadomi Ciebie n.t. pedofilii w Kościele i przestaniesz głupoty pleść
http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/30012014/13605186
Zdrowia życzę.

Polecam również bardzo ciekawy program n.t. europejskiej wojnie kulturowej
http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/06022014/13677695
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Kamila

Cytat
Masz kłopoty z rozumieniem czytanego tekstu.

Mario! I ja i Niussia bardzo grzecznie i klarownie uargumentowałyśmy swoje poglądy na dany temat. Jeżeli jesteś w stanie swoje również uargumentować to bardzo chętnie się z nimi zapoznam. Póki co zarzucanie nam braku inteligencji nie jest żadnym argumentem, a tym właśnie co zarzuciłaś Niussi-  mową nienawiści. Pamiętaj że swoimi wypowiedziami sama wystawiasz sobie świadectwo.

CytatMylisz się o 20lat. Początki gender studies sięgają lat 70. XX wieku.

Zależy co przyjąć za początki, ale nawet jeśli uznamy że wszystko zaczęło się w latach 70. to przyznasz że już kawał czasu minął. Ponawiam zatem pytanie: dlaczego właśnie teraz słowo gender zaczęło budzić tyle kontrowersji???

CytatI postępowa moda nakazuje Ci walić w Kościół jak w bęben - zastanów się, bo z prądem płyną śmieci.

Nie znam takiej mody, za to właśnie dużo czytam i analizuję, i dlatego właśnie odrzucam "śmieci".

CytatMoże ten program uświadomi Ciebie n.t. pedofilii w Kościele i przestaniesz głupoty pleść

Tak, słyszałam o tym przypadku, jest pewnie więcej takich niejasnych sytuacji. Chodzi mi natomiast o te setki udowadnianych przypadków, nie tylko w polskim Kościele, ale na całym świecie.

Gabriel


http://www.rp.pl/artykul/1060292.html?print=tak&p=0

"Gender jest ukoronowaniem długiej drogi odzierania cywilizacji zachodniej z tożsamości chrześcijańskiej"
Zwolennicy gender, macie rację ((...) o skrytym marszu przez instytucje światowej rewolucji seksualnej). No, ja jestem starej daty, mam trochę inne poglądy.

#  Przychodzi  żona  do  rabina  i  zaczyna  narzekać;  -  ,,Słuchaj  Rabin,  czy  ja  nie  mam  racji,  ten  mój  mąż  nic  mi  w  domu  nie  pomaga.  Przychodzi  bierze  gazetę  i  kładzie  się  na  kanapie  i  niczym  się  nie  interesuje  nic  mi  nie  pomoże.  Ja  wiem,  że  On  ciężko  pracuje  i  utrzymuje  nasz  dom,  ale  inni  mężowie  coś  tam  zawsze  żonom  pomagają,  no  powiedz  czy  mam  rację?  - ,,Masz  rację  córko",  - Na  drugi  dzień  przychodzi  mąż; - ,,Słuchaj  Rabin,  wczoraj  była  tu  moja  żona,  słuchaj  Ty  wiesz  jak  ja ciężko  pracuję,  że  te  jej  zarobki  nawet  na  kosmetyki  Jej  nie  wystarczą.  Narzekała,  że  jej  ciężko  prać,  kupiłem  jej  pralkę  automat,  ciężko  jej  było  trzepać  dywany,  kupiłem  odkurzacz,  ciężko  było  zmywać,  kupiłem,  zmywarkę,  i  itd.  Ma  tylko  przyciski  nic  ciężkiego,  a  ja  po  tak  ciężkiej  pracy,  Ty  Wiesz  jak  ja  ciężko  pracuję,  nie  mam  prawa  odpocząć,  przeczytać  gazetę,  no  Powiedz  czy  nie  mam  racji? -  ,,Masz  rację,  synu"!,  A,  pomocnika  Rabina  na  to, - ,,Wczoraj  była  Jego  żona  i  przyznałeś  jej  rację,  dziś   Jemu,   nie  rozumiem,  to  absurd"?!; -  ,,Masz  rację"

PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

Maria

CytatMario! I ja i Niussia bardzo grzecznie i klarownie uargumentowałyśmy swoje poglądy na dany temat. Jeżeli jesteś w stanie swoje również uargumentować to bardzo chętnie się z nimi zapoznam. Póki co zarzucanie nam braku inteligencji nie jest żadnym argumentem, a tym właśnie co zarzuciłaś Niussi-  mową nienawiści. Pamiętaj że swoimi wypowiedziami sama wystawiasz sobie świadectwo.
Wiesz, czemu mężczyźni nie lubią w zespołach pracować z kobietami, bo nie lubią takich jak Ty intrygantek. Poprzez pomówienia i kłamstwa rekompensujesz sobie niskie poczucie własnej wartości.
CytatSkoro przetrwaliśmy od czasów starożytnych, kiedy to związki homoseksualne były na porządku dziennym to damy radę i teraz
W starożytnej Grecji potępiano bezżenność i bezdzietność.  Pederastia była jedynie powszechna wśród arystokracji i występowała rzadko wśród zwyczajnej ludności. Homoseksualizm kobiet nie występował. U schyłku starożytności Cesarstwo Rzymskie wprowadziło karę śmierci przez spalenie na stosie za stosunki homoseksualne.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Kamila

CytatWiesz, czemu mężczyźni nie lubią w zespołach pracować z kobietami, bo nie lubią takich jak Ty intrygantek. Poprzez pomówienia i kłamstwa rekompensujesz sobie niskie poczucie własnej wartości.

O tym właśnie mówiłam- prawdziwa chrześcijańska mowa miłości! ;) Nie wiem co ten komentarz miał na celu, bo tylko trochę tyczy się tematu. Mężczyźni których znam lubią pracować z kobietami. Przykro mi że masz inne doświadczenia.

CytatHomoseksualizm kobiet nie występował.

A wyspa Lesbos... safizm...

CytatU schyłku starożytności Cesarstwo Rzymskie wprowadziło karę śmierci przez spalenie na stosie za stosunki homoseksualne.

Znaczy się związki takie miały miejsce.

Obecnie odsetek osób o orientacji heteroseksualnej utrzymuje się na poziomie kilku procent, podejrzewam że na przestrzeni wieków był mniej więcej taki sam.

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."