Ci którzy żyją z SLA od kilkunastu lat

Zaczęty przez benaszek, 04 Marzec 2013, 18:26:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

benaszek

Hej, ostatnio zacząłem dużo czytać i szukać ludzi, którzy sie nie poddali i walczą z SLA. Wiadomo, ze ma to Hawking ale on jest w pełni sparaliżowany. Szukając dalej trafiłem na nastepujące osoby:

Craig Oster - linki do filmów o jego historii:
Craig Oster Part 1 - Grateful to show up- 15 years with ALS
Craig Oster Pt 2 - Grateful to show up - 15 years with ALS

Są też inni: David Atkinson, Evy McDonald, Sarah Ezekiel and Joseph Wions.

Najbardziej ciekawi mnie jednak ten człowiek: Steve Shackel
tutaj jest link do bardzo rozbudowanej strony z tipsami, jego badaniami, przebiegiem jego leczenia, suplementami etc: http://home.goulburn.net.au/~shackel/mystory.htm

Dajcie znać czy słyszeliście o człowieku nr 2 bo prócz tej strony niewiele można o nim przeczytać.

ewciaa2385

Coś nie coś przez translator google przetłumaczyłam o tym Steve shackel i on pisał   ,że osiągnięto remisję poprzez poprawy stanu wątroby biorąc leki antyoksydacyjne i pijąc 10szklanek wody dziennie oraz stara się przestrzegać zaleceń diety indeks glikemiczny i że jego objawy się zmniejszyły.CO TO ZA LEKI I DIETA KTOŚ WIE?
"Mamuniu dzieli nas tylko czas..."

benaszek

Suplementy, które brał podczas swojej terapii, umieszczone są i opisane w zakładce "my regiment". Z tego co sprawdziłem, większość jest do kupienia jako odpowiedniki w polskich aptekach. Są tam miedzy innymi takie składniki jak cynk, Witamina B, długowchłaniana Witamina C, Imbir, OPC  (ekstrakt z pestek winogron który jako jeden z niewielu składników ma umiejętność przenikania do mózgu), olej lniany i inne. Dodatkowo uprawianie sportu ale rekreacyjnego a nie na masę miesniową, medytacja, zero stresu i wiara & medycyna niekonwencjonalna.
Mnie mocno to zainteresowało - szczególnie opisywane przez niego 2 pierwsze lata "kuracji", gdzie opisuje comiesięczne zmiany.

benaszek

Hej, nadal dziwie się, że nie mam większego zainteresowania w tym poście.. Według tego co na swojej stronie pisze Steven Shackel (http://home.goulburn.net.au/~shackel/mystory.htm), dzięki stosowaniu odpowiedniej diety, suplementacji oraz ćwiczeniom, które nie tyle są siłowe o ile utrzymują mięśnie w odpowiedniej formie, udało mu się zatrzymać i cofnąć rozwój SLA. Prowadzone przez niego badania i spisywane comiesięcznie wyniki pomiarów jego samopoczucia, siły mięśni, objawów, fascykulacji etc, dokładnie pokazują, jak w ciągu pierwszych dwóch lat, dawał sobie z tym radę i jakie były tego efekty.

Informacji na temat gościa jest niestety niewiele i mimo, ze jest wymieniany tu i ówdzie to praktycznie prócz strony nie ma go w internecie. Próbowałem się z nim skontaktować ale nie ma nigdzie do niego kontaktu .

Czy może ktoś więcej wie na jego temat? Jeżeli nawet nie to napiszcie co o tym sądzicie. Strona jest bardzo dopracowana i posiada wiele opisów i wyników badań na temat różnych produktów i nie tylko. Możliwe, że jeżeli to co pisze jest prawdą, to da się skutecznie walczyć z tą bestią..