Chętni do eksperymentu leczenia komórkami macierzystymi Olsztyn

Zaczęty przez ewciaa2385, 13 Marzec 2013, 18:03:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewciaa2385

KTO CHĘTNY Z CHORYCH DO EKSPERYMENTU Z KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI NIECH PISZE
szpital.sla@gmail.com MOJA MAMA SIĘ NIEDOSTAŁA Z POWODU NISKIEGO TĘTNA:((((((
"Mamuniu dzieli nas tylko czas..."

asiabul

WITAM
MAM PYTANIE CZY WYSŁAC DOKUMENTACJE CHOROBY JAK DOKONAC TEO ZŁOSZENIA CZY KTOS SIE ODEZWIE JAK TO WYLADA ILE TRZEBA CZEKAC

Słońce

Hmmm czemu szpiatal ma adres emailowy jaki moze byc zalozony przez kazdego? nie wygląda to profesjonalnie a nawet narzucaja sie niepokojące pytania.
Pzdr Słońce

asiabul

To może wiesz jak sie zakwalifikowac na to leczenie?

wiesia_m

Słońce, Ja pisałam na tego meila, dostałam odp. że  kwalifikują się osoby u których chorobę zdiagnozowano  3 lata temu. Mąż już 5 no i respirator,  dlatego nie może dostać się. Natomiast pytałam ile to kosztuje odp. że oni mają fundusze tylko na eksperymenty i odpłatnie  nawet nie robią (nawet nie wiem skąd wzięłabym kasę ).
Pozdrawiam.

asiabul

A WIECIE CZY KOMUŚ TO POMOGŁO O TYM PACJENCIE Z OLSZTYNA NIC NIE PISZA

Martyna

Cytat: Słońce w 29 Czerwiec 2013, 15:29:42
Hmmm czemu szpiatal ma adres emailowy jaki moze byc zalozony przez kazdego? nie wygląda to profesjonalnie a nawet narzucaja sie niepokojące pytania.

Słońce, też na początku zastanawiałam się nad tym adresem mailowym, ale pojechałam tam osobiście i to nie jest ściema. Byłam w uniwersyteckim szpitalu klinicznym na oddziale neurochirurgii i w sekretariacie były dokumenty mamy, które wysłałam do nich wcześniej mailem. Niestety nie dostała się ze względu na nadciśnienie.

Lili

Komórki są na etapie sprawdzania bezpieczeństwa tej metody i tylko tyle.

Pawel

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Emilia

Witam,
dawno mnie tu nie było. Obecnie też się zastanawiamy  z mężem czy warto poddać się przeszczepowi. Właściwie nie mamy nic do stracenia. Diagnozę SLA u męża postawiono w 2010 r. W przypadku pacjentów, którym zrobiono przeszczep w Olsztynie jest jeszcze zbyt krótki okres czasu, żeby stwierdzić jakieś zmiany i cokolwiek powiedzieć. To są badania naukowe więc to trochę potrwa. Ze swojej strony widzę jeszcze problem transportu chorego [wentylowany respiratorem} do Olsztyna [z Warszawy].
Emilia

Pawel

Myślę, że nie kwalifikują ludzi wentylowanych mechanicznie, ale najlepiej sprawdzić u źródła.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

irena

Tak Paweł ma rację ,ja pisałam do nich ,jak respirator to odpada ,raczej chodzi o początkowe stadium choroby.no ale próbujcie.

Niussia

Z jednej strony początkowe stadium choroby, z drugiej min. 3 lata od diagnozy. Jakoś to się czasem wyklucza. :/

tacian

Cmoj-boj kryteria ciagle zmieniaja Ja jestem za stary o rok a niemam jeszcze diagnozy Najlepiej by pacjent byl mlody,poczatkujacy i do tego cudownie wyszedl z tej choroby toby sobie marke zrobili.Jest mi przykro ze ryzykuje zyciem dla eksperymentu dla nauki polskiej a Oni mi odmawiaja Jakos nikt nie opisuje co przeszli ten eksperyment Mysle ze to jakas sciema

Słońce

Moze komus sie uda wygrac po przeszczepie i bedzie to przelom. Moze cos znajdzie sie tez dla pacjentow z respiratorem ktorzy niestety nie sa kwalifikowani.
Pzdr Słońce

basia666

witam
Ja dostałam wiadomość w grudniu o zakwalifikowaniu się do leczenia komórkami macierzystymi w Olsztynie. Wszystko wysyłałam mailem,więc nie jest to ściema. Teraz czekam na kontakt lekarza i zobaczymy. Myślę pozytywnie,no bo co może mi jeszcze zaszkodzić???? :D.
    Pozdrawiam.