UE wyłączy ci lodówkę nie pytając o zgodę

Zaczęty przez Maria, 30 Kwiecień 2013, 23:22:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maria

To nie żart, to prawda. Projekt przepisów od miesiąca czeka na decyzję Komisji Europejskiej.

Komisja Europejska ma 3 miesiące na rozpatrzenie projektu opracowanego przez wielkie firmy zajmujące się wytwarzaniem i przesyłaniem energii elektrycznej. Ma on poparcie potężnej Europejskiej Sieci Operatorów Przesyłu Energii Elektrycznej ENTSO-E i został już przyjęty przez różne gremia Unii Europejskiej regulujące kwestie dostaw energii elektrycznej.

Projekt przewiduje przymusowe wyposażanie energochłonnego sprzętu gospodarstwa domowego (lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki, piekarniki, itp.) w urządzenia  "simlocki" wyłączające je automatycznie w krajowych lub europejskich szczytach poboru mocy. Pierwsze takie urządzenia mają być montowane fabrycznie przez producentów sprzętu AGD już za 3 lata.

Ocenia się, że proponowane rozwiązania dadzą firmom energetycznym wielomilionowe zyski, bowiem obecnie są one zobowiązane dostosowywać podaż energii do poboru. W szczytach poboru albo uruchamiają dodatkowe generatory (zazwyczaj opalane gazem), albo ograniczają dostawy energii dla wielkich odbiorców (huty, zakłady przemysłu chemicznego, itp.) płacąc za to słone odszkodowania.

Jeśli złożony projekt zostanie przez Komisję Europejską przyjęty, to energetyczni giganci zaoszczędzą krocie. Tym bardziej, że projekt nie przewiduje żadnych rekompensat lub odszkodowań dla małych odbiorców energii elektrycznej, choćby nawet przechowywane w zamrażarce produkty zepsuły się. Mali, rodzinni, odbiorcy zapłacą również za urządzenia regulujące pracę sprzętu gospodarstwa domowego, bowiem producenci już zapowiadają, że dodatkowe koszty przerzucą na klientów.

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/earth/energy/10023508/Fridges-could-be-switched-off-without-owners-consent-to-reduce-strain-on-power-stations.html

"Do końca 2020 roku co najmniej 80% Polaków ma mieć zainstalowane w domach liczniki, które na bieżąco będą wysyłać do dostawców informacje o zużyciu prądu. Jak informuje nas fundacja Panoptykon, operatorzy będą mogli zbierać szczegółowe dane na temat stylu życia swych klientów."

http://dokop.pl/a/6675-inwigilacja-poprzez-gniazdko-elektryczne
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Jado

Nie martwcie się :-)
Znajdzie się kilka sposobów, żeby unieruchomić takiego SIMLOCK'a.
Po pierwsze zawsze mogę sobie założyć filtr na gniazdko sieci 230V, który odetnie wszelkie transmisje przez sieć energetyczną.  I żegnajcie zdalne wyłaczania.
Po drugie - gdyby jakimś cudem to nie zadziałało (w co wątpię), to można sobie zainstalować UPS'a, który dostarczy energię do lodówki w godzinach szczytu. A że lodówka nie pobiera obecnie dużo, to na te kilka h powinno starczyć.
Co więcej, gdy ktoś ma np. własny domek, może pomyśleć o energii alternatywnej z wiatraka, panelu słonecznego, itp...która będzie podładowywała akumulator naszego UPS'a.
Ostatecznie zawsze mogę dokonać stosownej ingerencji do wnętrza lodówki i wyłaczyć całe to ustrojstwo - moja lodówka?,  moja! - to mogę z nią robić co mi się podoba  >:D

Jedyne czego ew. nie dałoby się przeskoczyć to zdalne wyłączanie prądu dla całego gospodarstwa domowego zrealizowane np. przez ów inteligentny licznik energii, do którego nie mielibyśmy dostępu (własność zakładu energetycznego).
Ale na to generalnie już teraz nie mamy wpływu jako że zakład energetyczny, telefonia komórkowa, stacjonarna, telewizja kablowa, naziemna, itd.... zawsze może wyłaczyć swoje urządzenia i co im zrobisz :-) 


Maria

Unia Europejska stopniowo implementuje system Smart Grid czyli tzw. inteligentnej sieci elektroenergetycznej. Wprowadzi go również Polska. Ma być taniej i bezpieczniej dla środowiska. Ale czy korzystniej dla użytkowników?

http://www.pch24.pl/tanszy-prad--lobbing-i-sledzenie-obywatela-,15405,i.html#ixzz2ViPbwhVV


"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

RILU

#3
Twoje mieszkanie ,twój dom więc jeśli płacisz to korzystasz  z energii elektrycznej
Każdy chce mieć coś co jemu się należy i ma prawo żyć bez żadnych presji wytworzonych
przez polityków . Trafiają się coraz częściej niewypały pochodzące z UE.
Np :. żarówka energooszczędna trująca dzieci po rozbiciu się .Poza tym finansowo nic nie zyskujemy - cenny Kwh pną się w górę.

Może niebawem będę musiał zapłacić za wolne miejsca jadąc samochodem do innego kraju ?
Ja uważam , że coraz to silniej politycy naruszają nasze prywatne życie po prostu jesteśmy atakowani nieprzemyślanymi zaleceniami .

Ja powiem tak ...odwalcie się od mojego prywatnego życia UE-dioci .Chcę mieć tę żarówkę a nie inną , chcę mieć stałą dostawę prądu bez żadnych wyłączeń bo mam do tego prawo
aby żyć jak ja chcę a nie jak UE mi agresywnie zaleci   :embarassed: :police: >:D Już był taki jeden co dyktował ludziom co mieli robić - na imię miał Adolf itp

 
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."