Leki na wzmocnienie nerwów strzałkowych?

Zaczęty przez MichałPasti, 06 Maj 2013, 20:35:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MichałPasti

Witam.Proszę o radę co można jeść,a czego raczej nie jeść w chorobie stwardnienia zanikowego bocznego.Zaznaczam że ja z przełykaniem nie mam jeszcze żadnego problemu.Pytam dlatego że od swojego neurologa nie usłyszałem żadnej konkretnej odp.na to pytanie.Drugie pytanie nie jest w tym temacie,ale.u mnie choroba zaczęła się od kończyn dolnych,w 2012 r w pażdzierniku została rozpoznana joko stwardnienie zanikowe boczne,postępuje powoli,mam zanik anoksalny obu nerwów strzałkowych.Mam pytanie zażywam riluzol,alanerw,diohamme czy może ktoś zna jeszcze inne leprze leki na wzmocnienie nerwów strzałkowych,może jakieś zastrzyki sam już nie wiem.Prosze o radę

szucia

Cześć Michał,jeśli chodzi o leki, to nie mam pojęcia,ale wsuwaj z apetytem wszystko to, na co masz ochotę...Mojej mamie tak powiedział lekarz,a na rilutek się skrzywił...Pozdrowienia

Marek op

Witaj Michal  Podobnie jak u ciebie rozpoznano u mnie ta chorobe tez w ubieglym roku. Zaczelo sie u mnie tez od konczyn dolnych,lekarz przepisal mi rilutek, biore go do tej pory. Co do jedzenia po pytaniach roznych lekarzy [uwierz mi bylem u niejednego] zaden mi nie powiedzial co jesc a co nie jesc wiec jem wszystko to co lubie w rozsadnych ilosciach. Na dzien dzisiejszy poruszam sie o kulach dlatego ze jest bezpieczniej i nie mam takich zawrotow glowy jakie miewalem wczesniej gdy chodzilem bez kul . Co do lekow nie umieci podpowiedziec jakie leki. Ja biore jeszcze vicebrol benfogamma ditropan sirdalud. Lekarze powiedzieli zeby starac sie zyc w miare normalnie i jak najmniei sie denerwowac i stresowac, ale wiemy jak to wzyciu jest. Michal nie zapominaj o rechabilitacji to jest bardzo wazne. Pozdrawiam serdecznie Marek

Yo_ka

Michał,
u mnie też diagnozę postawili w 2012 roku, w listopadzie. Też zaczęło się od kończyn dolnych.
Biorę Rilutek i różne suplementy, o których dużo pisał INZYNIER. Staram się jeść dużo białka, ale ostatnio mam kłopoty z nerkami, więc ograniczyłam troche produkty białkowe. Od czasu do czasu piję Nutridrinki, wysokobiałkowe napoje.
Staram sie zwracać uwage i nie jeść produktów, zawierających glutaminian sodu.
Załączam link do artykułu o tym dodatku:
http://wolnemedia.net/zdrowie/dlaczego-glutaminian-sodu-jest-szkodliwy/
Tak, jak pisze Marek, jem poza tym wszystko, na co mam ochotę.

Pozdrawiam serdecznie


catavinos

Siema Michał
Nie poradzę ci co jeść bo nie jestem medykiem, ale ja jem wszystko. Byłem zdiagnozowany   06.2012.Generalnie nie mam problemów z przełykaniem, jedynie często się krztuszę śliną właśnie wtedy kiedy nic nie jem (czasem kilka razy dziennie, a czasem wcale), ale ma to dobry wpływ na ukrwienie oczu gdy wychodzą na wierzch przy 20-30 sekundowym bezdechu he, he,  he ...
Jaram 12-15 fajek dziennie trzymając lufkę w zębach bo w rękach nie utrzymam, czasem golnę Jack`a Danielsa z colą  i myślę czy nie zamówić by sobie gdzieś marychy na adres mojej wiernej alzackiej suczki Saby  ( Olgi Jackowskiej Kory jak dotąd nie posadzili ani jej psa to i mnie też nie posadzą ) Na pytanie jak się czuję odpowiadam ,, ZNACZNIE LEPIEJ NIŻ ZA TRZY MIESIĄCE" My przynajmniej mamy ten komfort bo wiemy, że niedługo kopniemy w kalendarz, a co ma powiedzieć taki zdrowy gościu którego pieprznie śmiertelnie autobus na przejściu dla pieszych? Olej choróbsko i spróbuj mojego podejścia !