Rilutek, a jego zamiennik - Riluzol PMCS

Zaczęty przez JAMI, 30 Maj 2013, 13:07:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JAMI

Wczoraj kupiłam mamuśce Rilutek.To jest jakies nieporozumienie,zeby za 1 op.płacic 700 zł.Nasz neurolog powiedział,ze są zamienniki,owszem,nawet składniki są identyczne,ale on nie da sobie ręki uciąc,ze działają one tak samo jak RIlutek.Powiedział,ze on by nie ryzykował.
Hmmm.

Alienista606

no i ma racje gosciu........................ bo co ma sam sobie wakacje sponsorowac?
jak wiekszosc wie w polsce lekaze sa greatyfikowani przez farmqcorporacje i importerow.
jesli w polsce jest np 2000 chorych co maja co 28dni przepisywane leki ktorych cena prrzed r3fundacjaa to np 2000zl to robi sie calkiem miluchna sumka rocznie. wiec co sie dzieje jak wpada zamiennik? krach.....
na calym swiecie farmacelci wydaja zamiennik ja teraz mam Glenteca..........

melassa

Jami kochana nie daj się zwariować ;) Po prostu Aventis Pharma przestał być monopolistą na rynku. Porównaj sobie dwie ulotki odnośnie składu.
Co zawiera lek Riluzol PMCS
Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg ryluzolu.
Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki: wapnia wodorofosforan bezwodny, celuloza mikrokrystaliczna,
kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian;
Otoczka: hypromeloza 6 cP, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400.

Co zawiera lek Rilutek
Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg ryluzolu
Rdzeń :Wapnia wodorofosforan (bezwodny),Celuloza mikrokrystaliczna,Krzemu dwutlenek koloidalny, Magnezu stearynian,Kroskarmeloza sodowa
Otoczka:Hypromeloza,Makrogol 6000,Tytanu dwutlenek (E 171)

Zoidberg

Jami, moje zdanie już znasz. Moim zdaniem nie warto wydawać 700zł, gdy odpowiedniki są za kilka lub kilkanaście. W charakterystyce produktu leczniczego znajdziesz:

"Po podaniu doustnym ryluzol jest szybko wchłaniany, a stężenie maksymalne osiągane jest w ciągu 60 do 90 minut (C max=173 ±72 (SD) ng/ml). Wchłonięciu ulega około 90% dawki, a bezwzględna biodostępność leku wynosi 60 ± 18%. Szybkość i stopień wchłaniania ulega zmniejszeniu, jeśli ryluzol podawany jest z posiłkiem bogatym w tłuszcze (zmniejszenie Cmax o 44%, zmniejszenie AUC o 17%)."

Co oznacza tyle, że sama substancja czynna dobrze się wchłania, forma leku, substancje pomocnicze w kapsułce w tym przypadku nie będą miały większego znaczenia.
Według mnie te pieniądze lepiej wydać na dobrą rehabilitacje, albo wyjazd z mamą póki jest w dobrej formie, albo na drobne przyjemności...

JAMI

Dzięki za Wasze odpowiedzi.Piotr ja dzis przyjade po ten zamówiony Rilutek,ale w poniedziałek skonsultuje się z innym neurologiem.Zobaczymy co on mi doradzi.

Pozdrawiam.
Jagoda