PEG - pielęgniarka

Zaczęty przez Anna 1961, 09 Czerwiec 2013, 20:36:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anna 1961

Witam, chciałabym prosić o radę w następującej sprawie:
W piątek wyszłam ze szpitala z założonym PEG'iem, choć na razie go nie potrzebuję. Na pielęgniarkę długo terminową trzeba czekać w kolejce, nie wiadomo jak długo. W związku z tym mam pytanie jak długo taki PEG może być nieużywany. Do kogo mogę się zwrócić aby ktoś do mnie przyszedł. Mam przyznaną opiekunkę z MOPS'u, ale ona się na tym nie zna, a tym bardziej rodzina. Boję się coś zepsuć.
W jakim stopniu i w jaki sposób są dofinansowane wydatki związane z PEG'iem?
Pozdrawiam,
Anna

Maria

Podawaj przez PEG chociaż płyny np. wodę mineralną.
Bardzo ważna jest higiena wokół PEG'a, teraz opatrunek musisz zmieniać 2x dziennie.
Do pielęgnacji skóry wokół przetoki nie należy używać środków odkażających zawierających jodynę lub fenoksyetanol (np. Octenisept), ponieważ mogą zniszczyć zgłębnik.
Polecane są środki na bazie poliheksanidu (np. Serasept, Protosan, Lavanid) lub roztwór soli fizjologicznej.
Ważne!!!
Codziennie zgłębnik obracać o 180 stopni oraz delikatnie wsuwać i wysuwać, najlepiej podczas mycia. Należy tak robić, aby zapobiec przyrośnięciu gastrostomii do ściany żołądka.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

anula680

zgłosiłaś się już do żywienia dietą przemysłową lub szpital zgłosił bo trochę trzeba czekać
są kolejki do przyjęcia,a nie wiadomo kiedy będzie taka potrzeba?
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

Pawel

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl