Aparat na ręce?

Zaczęty przez Lucyna, 28 Październik 2006, 21:26:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lucyna

Witam,

mój tato cierpi na postępujący niedowład rąk. Czy istnieje jakiś sprzęt ortopedyczny, który by je usprawnił (chociaż na jakiś czas)?

Lucyna

iwona

Witaj,

ja mojej mamie ,chorej na SLA zalatwilam łuski na ręce ( polecila mi je rehabilitantka).Łuski takie usztywniają rece ,prostuja.Aby je zalatwić trzeba wziąć od lekarza zlecenie na takie Luski, udać sie ze zleceniem do Narodowego Funduszu. a potem do sklepu medycznego ( Luski sA całkowicie refundowane).

       Pozdrawiam!

Bożenka_

Witam.Jestem chora na SLA /8 lat/.Mam problemy z rękami.Wiem z autopsji,że plastikowe łuski,stabilizatory nie są dobrym rozwiązaniem.Polecam splinty udarowe /wygladają jak dziecięce rękawki do pływania/.Często zakładam aparat ortopedyczny Bunnela nr 4.Jest to szyna podtrzymującaThomasa.Umożliwia ona bierne zgięcie grzbietowe nadgarstka i ruchy odwodzenia kciuka i czynne ruchy im przeciwstawne.szyna jest całkowicie refundowana Ręce  muszą się ruszać.Łatwiej jest nauczyć się kompensować ruchy innymi ruchami.
podrawiam  Bożenka

tawior

Choruję na SLA od 1998 r. W br. postępuje niedowład rąk i kręgosłupa. Mam łuski ale tylko na dłonie-prostują mi palce. Przykurcz w stawach łokciowych i barkowych minimalizuję częstą rehabilitacją. Aby zwolnić postęp niedowładu rąk trzeba zrobić wszystko i jeszcze trochę!

Pawel

#4
Tablica do ćwiczeń manualnych dłoni z oporem typ TB-O
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Lucyna

Dziękuję Wam wszystkim za te informacje.
Bożenko, na jakiej zasadzie działają splinty udarowe?
Mój tato ma problemy z unoszeniem rak w górę (co za tym idzie z ubieraniem się, myciem itd).


Lucyna