Piekąca stopa - podeszwa

Zaczęty przez JAMI, 09 Lipiec 2013, 22:19:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JAMI

WItam,

czy ktoś z Was miał takie dolegliwości jak piekąca podeszwa stopy?Mamuska czasem przez to chodzic nie moze.Mówi,ze ma takie uczucie jakby przykładała sobie żelazko do stopy(podeszwy).
Jest na to jakas maśc,albo cosik?Codziennie masuje mamci tą stope,ale nic to nie pomaga.
Czy to ma związek z chorobą?Lekarz rodzinny twierdzi,ze to przez słabe krązenie(akurat ta noga jest cała w zylakach),ale czytałam tez ,ze to moze miec związek z zanikiem mięsni.CO myslicie?
Jagoda

Alienista606

mam to samo ale zylakow nie widac wiec to raczej nie one tutaj uwazaja ze to moze byc dna mocanowa i moja siostra ktora sie zna troszke tez z tym sie zgadza.
czy mama ma jakis problem z cisnieniem krwi??
u mnie nasililo sie to  jak zaczolem brac tabletki na nadcisnienie.
sprawdzcie poziom kwasu moczowego we krwi.
jesli wysoki leczyc bo komplikacje moga byc bardzo nieprzyjemne.....ssoorrkkii...........

JAMI

Dzięki Max za odpowiedź.Tak,mama maproblemy z nadciśnieniem i rzeczywiscie ból nasilił sie po lekach.Jutro jedzie mama zrobic badania na zawartosc kwasu moczanowego we krwi.
dzieki jeszcze raz
Pozdrawiam
Jagoda

Alienista606

do tego czasu staraj sie max nawadniac mame min 2l dziennie i minimum mies zwlaszcza przzetworzonych np kielbas. postarajcie sie o diete bardziej wazywna i ponoc obniza poziom kwasu dieta mleczna o niskij zawartosci tluszczu czyli mleka i jogurty odtluszczone.

Robertoo

Pękające pięty i problemy takie ze stopami to jest ogromny ból. Może wizyta u podologa byłaby przydatna. Ja w Łodzi byłem na takiej wizycie. Są one darmowe.

JAMI

podolog?O matko kochana nawet nie wiedziałam,ze ktoś taki istnieje. :laugh:

muszelka

Mogą to być parestezje związane z uszkodzeniem nerwów obwodowych. Czy mama ma cukrzycę?
Wtedy okłady, maści itp. nic nie dadzą, objawowo można zastosować leki przeciwpadaczkowe (np. Amizepin).

JAMI

mama nie ma cukrzycy.Dzis tez ją bolała/piekła.Leki ppadaczkowe na piekącą stopę??W poniedziałek jedziemy zrobic badanie na dne moczanową.Mame ta noga boli juz pare lat-jakies 5lat,ale teraz boli ją codziennie.Lekarz rodzinny dał jej leki na krążenie,ale nic nie pomagają :(

muszelka

Leki przeciwpadaczkowe podaje się tez w neuropatiach  ;) Można je łączyć ze zwykłymi lekami przeciwbolowymi.
Oczywiście przyczyn pieczenia stopy może być wiele.