Program do porozumiewania się

Zaczęty przez Sylwia P, 31 Sierpień 2013, 10:47:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylwia P

Witam,

proszę o radę. Szukamy dobrego oprogramowania do porozumiewania się. Wypróbowaliśmy Sensor - nie sprawdził się. Potrzebujemy programu, którym będzie można kierować za pomocą głowy. W tej chwili to najbardziej sprawna część ciała Pani Gosi w imieniu której piszę. Sprawność palców jest niestety znikoma..

Słyszałam o tym, że istnieją oprogramowania tego typu (steruje się głową, na czole jest coś przyklejone). Będę wdzięczna za porady osób, które miały okazję tego typu programy przetestować.


melassa

U mnie też tacie System Sensor nie przypadł do gustu. Taki program o którym piszesz to np. SmartNav, kosztuje dużo i nie ma możliwości żeby go najpierw wypróbować. Ja w każdym razie szukam możliwości, też chętnie bym go przetestowała z tatą. Może stowarzyszenie coś podpowie.

Gabriel

Witam, Sylwio, Klawiatura ekranowa jest w programie komputera, a jeśli nie to w Google, pozdrawiam

Instrukcja do Camera Mouse:

1. Ściągnąć i zainstalować program: http://www.cameramouse.org/downloads/CameraMouse2013Installer.exe
2. Uruchomić program za pomocą skrótu na pulpicie.
3. Za pomocą myszki wybrać szczegół twarzy, który program ma śledzić (najlepiej nakleić na czoło czarną kropkę i wybrać ją).
Po chwili program powinien automatycznie przejść na sterowanie kamerą.
Aby umożliwić "klikanie" trzeba wejść w Settings, zaznaczyć opcję Clicking. Od tej chwili program wykona kliknięcie jeśli osoba zatrzyma głowę/wzrok na jakimś elemencie przez określony czas.

Można dodatkowo poeksperymentować z różnymi ustawieniami:

Zakładka Clicking
Radius - zakres ruchu wskaźnika poniżej którego program rozpozna chęć kliknięcia
Dwell Time - czas po którym program rozpozna chęć kliknięcia.
Single-click to open an item - wyłącza potrzebę dwukrotnego kliknięcia w Windows

Zakładka Gains
Horizontal Gain - czułość ruchu w poziomie
Vertical Gain - czułość ruchu w pionie

Zakładka Start-Up
On the start-up of the computer, automatically run Camera Mouse
Yes - program uruchomi się zawsze po uruchomieniu komputera
No - program nie uruchomi się automatycznie

Instrukcja po angielsku: http://www.cameramouse.org/downloads/CameraMouse2013Manual.pdf
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

Sylwia P

Gabrielu, dziękuję bardzo.

Mogłabym prosić o jakieś informacje dotyczące użytkowania? Czy dla Ciebie jest to dobre rozwiązanie? Czy ustawianie/użytkowanie jest skomplikowane?

Oczywiście pokombinujemy, sprawdzimy czy odpowiadałoby to Pani Gosi - chociaż na trochę. Teraz stosujemy system "literek", ale wiadomo..Pani Gosia chciałabym nam coś czasem szybciej na bieżąco przekazać a w tej sytuacji jest to dość trudne.

Słońce

W moim regionie jest teraz program PFRON Aktywny Samorzad do konca wrzesnia i mozna pelne dofinansowanie dostac na komputer umozliwiajacy komunikacje:) http://www.pfron.org.pl/portal/pl/355/1644/
U mojego meza spisuje sie smartnav od kilku lat, kupiony uzywany dziala bez zarzutu.
Pzdr Słońce

anula680

Jeżeli chodzi o Aktywny Samorząd byłabym ostrożna, dobrze jest przeczytać cały program.
W pierwszej części tego programu przechodzą chorzy, ale w drugim już nie, ponieważ  mało kto z sla będzie aktywny, pracował oraz poszerzał wiedzę szkolną.
Ale można próbować.
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

Słońce

hmmm, informację mam z PFRONu z ktorym rozmawialam w ubieglym tygodniu
Pzdr Słońce

anula680

#7
Mężowi  kazali złożyć wniosek z AS bo spełniał warunki, a jak się potem okazało po 5 miesiącach
że w drugiej części merytorycznej już nie.Decyzja negatywna.
W tym programie preferowane są wnioski osób niepełnosprawnych,które mają znaczny stopień niepełnosprawności, są aktywne zawodowo i jednocześnie podnoszą kwalifikacje zawodowe, lub są zarejestrowane w PUP i w sposób aktywny poszukują pracy, maja wykształcenie na poziomie średnim, ewentualnie realizują kształcenie w szkołach policealnych oraz na studiach,albo wykażą że wnioskowany przedmiot dofinansowania podniesie jakość wykonywanej pracy lub poziom ich wykształcenia.
Straciłam pięć miesięcy,a można było załatwić dofinansowanie w ciągu dwóch dni, max 80%.
Ja załatwiłam sensor mowy,syntezator mowy IWONA i jest ok.
Pozdrawiam
Ania
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

Słońce

Anula pewnie przejde tą drogę:) odpowiedz ma byc do 30 dni bo cos sie pozmienialo i musza udzielic odpowiedzi w takim terminie, jeszcze postaram sie o schodołaza nowszego niz ten co mam bo tez juz refundują uzywane a kilka lat temu tylko nowe a to juz spory wydatek. Czekam ze zlozeniem wniosków na nowe orzeczenie niepelnosprawnosci bo skonczylo sie w niedziele:(.
Pzdr Słońce

Sylwia P

Jeśli chodzi o kwestie dofinansowania to o ile będą środki to o to się nie martwię. Wiem, gdzie i jak to trzeba załatwić (studiuję pracę socjalną). U nas załatwia się to w głównym MOPS-ie. Dają dofinansowanie i do komputera i do oprogramowania.

W tej chwili ważne jest dla mnie znalezienie odpowiedniego oprogramowania, bo przy składaniu wniosku trzeba już podać konkretne dane, ile urządzenie kosztuje itd

Słońce

Po 2 miesiącach mamy informację że wniosek został zatwierdzony pozytywnie i mamy dofinansowanie do sprzetu z oprogramowaniem z AS:) moze przed świetami bedzie już u nas.
Pzdr Słońce

wiesia_m

Witaj Słońce
Super, że znaleźli środki finansowe dla Was, Mąż pewnie cieszy się. Jak On się czuje?
Pozdrowionka dla Was.