Propozycja na Polski spot reklamowy

Zaczęty przez Alienista606, 24 Wrzesień 2013, 19:49:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alienista606


Mordikson


Marek op

Przyznam szczerze ze nie znam angielskiego ale wszystko zrozumialem. Powiem ze polsce tez by sie to przydalo Moze podnioslo by to poziom wiedzy o naszej bestii bo na dzien dzisiejszy jest mozna powiedziec zerowy Pozdrawiam Wszystkich Marekop

Plaudite

Witam,
To mój pierwszy post na Forum, chociaż śledzę go biernie już od dwóch lat - tyle czasu choruje mój tata. On sam jest już po tracheostomii i ma PEG-a. Przyznam, że bez tego Forum byłoby nam ciężko - bezcenne źródło wiedzy!
Chciałam podchwycić inicjatywę. Jeżeli chcielibyście taki spot zrealizować, macie pomysły i chęci, żeby poświęcić na to trochę czasu, to znam kogoś, kto chętnie zająłby się produkcją i montażem - http://www.youtube.com/user/gtx89 . Nieodpłatnie oczywiście. Nie sądzę, żeby ktokolwiek prócz nas - osób, których SLA dotyczy bezpośrednio lub pośrednio - zajął się produkcją takiego spotu informacyjnego. Jestem po filologii polskiej ze specjalizacją medialną i pracuję w dziale marketingu, zaangażowałabym się w to całym sercem. 
Uważam, że warto, bo ja sama, zanim mój tata zachorował, nie wiedziałam czym jest SLA... Na przykładzie Rafała wbrewsla widać, że pozyskanie społecznego zainteresowania nie jest bardzo trudne (nie oceniam jego celów ani sposobów). Ludzie reagują na hasło "śmiertelnie chory". Dobrze, gdyby wiedzieli, choć z grubsza, jak i dlaczego ta śmierć następuje. Może się nie udać i okaże się to naszą wewnętrzną inicjatywą, ale próbować zawsze warto!
Dajcie znać co myślicie, czy chcecie, czy aby warto?

Pozdrawiam,
Kasia


marek

#4
Witaj Kasia
Super że chcesz sie zaangażować w zapoznanie większej ilości ludzi z tę straszną chorobą.
Pewnie pomogło by to w zgromadzeniu jeszcze większych środków z 1% corocznie przekazywanego przez podatników dla naszego Stowarzyszenia.Z roku na rok wpływa więcej środków ,co pozwala zwiekszyć pomoc dla chorych i ich opiekunów.Jak wiesz ludzie dotknięci SLA pozostawieni są przez Państwo Polskie samym sobie,sami muszą zadbać o siebie.To są dramaty,jak rodziny nie stać na zapewnienie opieki nad chorym wentylowanym mechanicznie i są zmuszeni na oddanie chorego do ośrodka.
Każda nawet drobna pomoc jest bardzo ważna.A pomoc dociera tylko od Stowarzyszenia!Jak wiecie,przeżyłem parę ładnych lat opiekując się chorą mamą, wiem co mówię.

Według mnie gra warta zachodu
pozdrawiam

Pawel

Stowarzyszenie chetnie pomoze. Mozemy pokryc koszty itd. Tylko zalezy nam na profesjonalnym wykonaniu i dobrym ujeciu PR.

"Na przykładzie Rafała wbrewsla widać, że pozyskanie społecznego zainteresowania nie jest bardzo trudne (nie oceniam jego celów ani sposobów). Ludzie reagują na hasło "śmiertelnie chory"."

Tu sie nie zgodze:). Probowalem epatowac 'smiertelnie i nieuleczalnie' bez wiekszego efektu. Rafal i jego otoczenie sa w tym bardzo dobrzy, albo robilem to wybitnie nieudolnie. Dla swej obrony napisze, ze wiele podobnych organizacji wypada gorzej.

Taki film to ideal udanej kampanii: Sarah's Story - MND Association 90"
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

zizi

Panie Prezesie Pan serio uważa że to ideał, chyba dla masohistów.Pozdrawiam

Pawel

Zizi - wlasnie o to chodzi! Pokazuje w 30s jak okrutna jest to choroba. W Anglii ten film wywolal powszechna dyskusje.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Rafał

#8
Bardzo  brutalny film.Ale co miało by byc celem takiego filmu,po za zaszokowaniem ludzi? A co do :"Na przykładzie Rafała wbrewsla widać, że pozyskanie społecznego zainteresowania nie jest bardzo trudne (nie oceniam jego celów ani sposobów). Ludzie reagują na hasło "śmiertelnie chory"."
"Tu sie nie zgodze:). Probowalem epatowac 'smiertelnie i nieuleczalnie' bez wiekszego efektu. Rafal i jego otoczenie sa w tym bardzo dobrzy, albo robilem to wybitnie nieudolnie. Dla swej obrony napisze, ze wiele podobnych organizacji wypada gorzej."
Zgadzam sie że sa dobrzy w tym co zrobili bo maja chyba duze wsparcie tv ,a przede wszystkim chodziło o zdobycie pieniedzy na tzw operacje mającą uratować  życie śmiertelnie chorej osobie- na taki cel ludzie chetniej daja pieniadze.

zizi

Ludzie na hasło "śmiertelnie chory" reagują - ale ucieczką o czym mówi nie jeden post na forum prawda Panie Prezesie.
Panie Pawle a jeśli mowa o Panu Rafale to On przyciągnął ludzi entuzjazmem, optymizmem etc.czyż nie?, tylko i wyłącznie  i to ludzi  tak na prawdę ujeło. Jak Ja to mówię SLA w lajtowym wydaniu.

zizi

 tzw operacje mającą uratować  życie śmiertelnie chorej osobie- na taki cel ludzie chetniej daja pieniadze.

tak to niestety wygląda, Panie Rafale wracając powtórnie do Rafała "wbrewsla" i tam znajdują się osoby które twierdzą, że nie warto pomagać bo to nie uleczalne, dlatego osądzanie poczynań lub jakaś ocena jest naprawdę nie potrzebna, a nawet szkodliwa. On jest jednym z Was i zmaga się z tym na swój sposób do czego ma zupełne prawo przecież.

zizi

Panie Prezesie,ale tak myślę, że nie ma co popadać w pesymizm, jeśli za spotem ma płynąć strumień kasy to spot w optymistycznym wydaniu , przezcież Pan to super pozytywny gość,catavinos Pani Tereska i cała reszta i gotowe.Choćby przytoczyć filmik Wasz jako przykład-no przecież majstersztyk  Prezesie.
Chyba że to ma być spot edukacyjny, to co innego.

Plaudite

"cała akcja była nastawiona na szybkie zdobycie duzej kwoty pieniedzy na tzw operacje mającą uratować  życie śmiertelnie chorej osobie- na taki cel ludzie chetniej daja pieniadze."
--> Tym samym zamydlono nieco ludziom oczy. Trzymam za Rafała kciuki, ale... wszyscy wiemy, że w wypadku SLA takiej operacji póki co nie ma. MY to wiemy. Więc może warto byłoby wykorzystać echo tej sytuacji (czyli momentu w którym SLA zrobiło się w Polsce nieco bardziej medialne) i wypłynąć z czymś ogólnym, informacyjnym. Jeżeli efektem tych starań byłby strumień gotówki na konto Stowarzyszenia - tym lepiej! Ja mam na myśli serie spotów w podobnej konwencji. Informacyjnych, minimalistycznych i dosadnych. Realia tej choroby są tak okrutne, że nie trzeba koloryzować. Całość wykonana profesjonalnie - to mogę zagwarantować. Dziś sprzedałam pomysł przyjaciołom, którzy chętnie zaangażują się w to od strony organizacyjnej. Spróbujemy skrzyknąć trochę znanych z telewizji twarzy, komercyjny akcent. Mamy studio i sprzęt. Możemy też przyjechać jeśli ktoś zdecydowałby się wystąpić.
Osobiście "podobał" mi się spot wrzucony na początku przez Alienista606. I taką konwencję bym przyjęła. Ale to oczywiście jest sprawa dyskusyjna. Wesołe akcenty też są OK.
Tak czy inaczej cieszę się, że pomysł nie spalił na panewce. Bierzemy się za to pełną parą. I zrobimy to własnym nakładem (skoro mamy takie możliwości), pro publico bono. Nie gwarantuję, że tym razem odniesiemy sukces, taka seria filmów na pewno się jednak przyda. Będę śledzić wątek na bieżąco. Popracujemy nad samplem, żeby pokazać coś namacalnego. I wyślę, wtedy wszystko nabierze tempa.
- Kasia


barrera

O co Pani chodzi z tym "Prezesem",
podkreśla to Pani na każdym kroku,
brzmi to - jak dla mnie -
pejoratywnie i po prostu niegrzecznie,
prześmiewczo. Mam nadzieję,że nie takie były intencje.

------------------------------------------------------

Dużo jest ostatnio na tym forum niegrzecznych
i często obraźliwych wypowiedzi,
chorych/opiekunów w stosunku do niezdiagnozowanych i vice versa,
czy w stosunku do Rafała "wbrewsla", etc.

Szanujmy się, a wszystkim będzie łatwiej.
Powinniśmy się wspierać.
Większość tutaj naznaczona jest cierpieniem,
czy to niczego nas nie uczy?

Przepraszam, jeśli tylko ja tak to odbieram,
ale wydaje mi się ważne,
byśmy wykazywali się wobec siebie wrażliwością
i większą doza wyrozumiałości,
w tym klubie, do którego nikt przecież nie chce należeć.

Pozdrawiam serdecznie,
dobrej nocy.







anek


wiesia_m

Może na przykładzie wspaniałej śp. Kasi.
Pewnie cieszyłaby się, że może pomóc w tak szczytnym celu.
Katarzyna Rosicka Jaczyńska

Pawel

Bardzo  brutalny film.Ale co miało by byc celem takiego filmu,po za zaszokowaniem ludzi?

To, ze ludzie dowiedzieli sie o SLA i dali kase MNDA.

Umieść cytat
O co Pani chodzi z tym "Prezesem",
podkreśla to Pani na każdym kroku,
brzmi to - jak dla mnie -
pejoratywnie i po prostu niegrzecznie,


Znam zizi, intencje sa dobre:)

Panie Pawle a jeśli mowa o Panu Rafale to On przyciągnął ludzi entuzjazmem, optymizmem etc.czyż nie?, tylko i wyłącznie  i to ludzi  tak na prawdę ujeło. Jak Ja to mówię SLA w lajtowym wydaniu.

Rafal nieswiadomie wprowadzil ludzi w blad, dajac falszywa nadzieje i dodatkowe cierpienia chorym. Nie zrobie tego.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

JAMI

Znam ten film.Znalazłam go jakis czas temu w necie i za kazdym razem jak go oglądam to mam ciarki.Ludzi trzeba w jakiś sposób zainteresowac,zeby oglądnęli choc kawałek spotu.W inny sposób nie "przemówimy" do ludzików:)

barrera

Umieść cytat
O co Pani chodzi z tym "Prezesem",
podkreśla to Pani na każdym kroku,
brzmi to - jak dla mnie -
pejoratywnie i po prostu niegrzecznie,


Znam zizi, intencje sa dobre:)


W takim razie przepraszam, źle to odebrałem.
Wiem,że nie ma krystalicznych ludzi,
ale nie wyobrażam sobie, by o Tobie Pawle mówić źle,
więc troszkę przereagowałem.

Pozdrawiam serdecznie