Duszności

Zaczęty przez anula680, 28 Listopad 2013, 19:00:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anula680

Mąż jest pod respiratorem od roku,a od jakiegoś czasu miewa duszności ,muszę wtedy ściągnąć filtry bo ciężko mu się oddycha i  zrobić kilka wdechów ambu.Nie ma żadnej infekcji,saturacja 96,97, tętno również prawidłowe,parametry na respiratorze nie zmieniają się,ale ma stwierdzoną tachykardię i bierze lek.Nie wiem czy to układ oddechowy ,czy to od serca,a może tak się dzieje przy tej chorobie? ???

Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

irena

Podobnie było z moim mężem. trwało to kilka tygodni ,ale taraz ustąpiło

anula680

Już wiem że przyczyn może być wiele, ale zobaczymy właśnie zmieniliśmy rurkę i była trochę przytkana
Pozdrawiam :)
Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

marchwiarz

może to być wina zalegającej wydzieliny w oskrzelach, koncentrator nic nie pomagał, dopiero zastosowanie leków tj. acc, mucosolvan bardzo mi pomogły

karuś

U taty pod respiratorem od ok tygodnia zaczęła spadać chwilowo saturacja do 80 - 83. Dzieje się to rano i pod wieczór. Podłączamy wtedy koncentrator tlenu. Lekarz już jakiś czas temu dodał 4 oddechy z respiratora. Dziś znów zmienił ustawienia. Wziewnie dostaje Berotec, by rozszerzyć oskrzela. Rano dostał Euphylin long 200 mg. Co może być przyczyną spadku saturacji i czy jakimiś medykamentami można jeszcze wspomóc?

wiesia_m

#5
Witaj karuś
U mojego męża też saturacja spadała i co jakiś czas spada, nieraz nawet 80. Kiedyś panikowałam bo nie wiedziałam co robić i wzywałam pogotowie, teraz już umiem zaradzić. Gdy tak się dzieje natychmiast wlewam soli fizjologicznej, rozdmuchuję ambu i odsysam, po chwili saturacja wraca do 99.
Proponuję spróbować może pomoże.
Pozdrawiam
gdy balonik jest za mocno wypełniony powietrzem to również może występować duszność i spadek saturacji.

RILU

#6
Cytat: wiesia_m w 02 Styczeń 2014, 21:24:13
Witaj karuś
U mojego męża też saturacja spadała i co jakiś czas spada, nieraz nawet 80. Kiedyś panikowałam bo nie wiedziałam co robić i wzywałam pogotowie, teraz już umiem zaradzić. Gdy tak się dzieje natychmiast wlewam soli fizjologicznej, rozdmuchuję ambu i odsysam, po chwili saturacja wraca do 99.
Proponuję spróbować może pomoże.
Pozdrawiam

Proszę zastosować inhalację  lek nazywa się SABUTAMOL 2,5 ml a potem po 3 godzinach
jakiś płyn na wykrztuszenie i dobrze odsysać płuca .Po Sabutamolu saturacja wzrośnie i będzie się utrzymywać conajmniej przez 10 dni . Proszę zawsze wykonywać inhalację 2 dni przed wymianą rurki tracheo i jeśli zaistnieje sytuacja jak w/w  Wiesi poście (przy słabej saturacji) To co tu napisałem uzgodnić z lekarzem prowadzącym .
RILU  :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.