Wieczne przeziębienie

Zaczęty przez JAMI, 18 Grudzień 2013, 05:43:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JAMI

Hej,

słuchajcie,ja juz nie wyrabiam z mamuski kaszlem i katarem.Moja mama ma katar od 3,5 mies.
i od tego samego czasu  strasznie kaszle.Nie pomagają żadne leki na przeziebienie-antybiotyk tez nie.
Powiedzcie,czy jest tak tez u Was?Czy chorym na SLA tak trudno jest sie pozbyc przeziębienia?Myślałam,ze flegma mamci zalega i stąd ten kaszel,ale ponoc nie.No i czemu ten nos jest cały czas zatkany?Oddychac przez to sie nie da.

Jagoda

RILU

#1
Jagódko  :-*

Przede wszystkim trzeba w pokoju ,gdzie leży chora zapewnić
odpowiednią wilgotność powietrza.Trzeba mieć wilgotnościomierz i nawilżacz - (wystarczy garnek z parującą wodą)Wilotność trzeba mierzyć.
Poza tym chorego ,poza rurką i buzią raz dziennie odsysamy z nosa  inaczej
kanaliki zapchają się .To również bardzo przeszkadza choremu.
Nos zapycha się przez tzw "babki",które twardnieją po pewnym czasie .
Należy czyścić ale ostrożnie - najpierw czyścimy nos tymi extra czyścikami do uszu a następnie cewnikiem odsysamy .Pompę ssącą ustawiamy na najsłabszą siłę ssania.
Nie można wpychać cewnika nie czyszcąc uprzednio nosa !!!! Bo wepchniesz BABY do środka i zapchanie "murowane" Kolejność czynności jest logiczna.

Serdecznie pozdrawiam  
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

JAMI

Rilu?

Jak wygląda cewnik do nosa?
Mam w domu taki dla dzieci,który podłączam do odkurzacza.Czy taki moze byc?Czy wcześniej mam mamusce "zakropic" nos solą fizjologiczną?

Z góry bardzo dziekuje za odpowiedz
Jagoda

Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

RILU

#4
Cytat: JAMI w 18 Grudzień 2013, 14:32:15
Rilu?

Jak wygląda cewnik do nosa?
Mam w domu taki dla dzieci,który podłączam do odkurzacza.Czy taki moze byc?Czy wcześniej mam mamusce "zakropic" nos solą fizjologiczną?

Z góry bardzo dziekuje za odpowiedz
Jagoda

Do nosa używam za każdym razem cewnika CH-12 i jest wyrzucany a do buzi i tracheostomy CH-14 . Są specjalne do nosa ale zakończone są gąbką (niefortunny pomysł medyków - całkowicie nie sprawdza się) .Można również zastosować cewnik CH-10 .
Pozdrawiam  :-*

cewniki ..

CH-16 pomarańczowa końcówka
CH-14 zielona końcówka
CH-12 biała końcówka
CH-10 czarna końcówka
CH-08 niebieska końcówka

Sól fizjologiczną zastosować ? Chyba podrażnisz nos i gardło zarazem .Jeśli już to ten patyczek od czyszczenia uszów lekko zamocz .Ja czyszczę bez soli .  :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

JAMI